Milyen filmeket ajánlanátok?

Ne haragudj, nem az élményt szerettem volna elvenni tőled, csak kíváncsi voltam a véleményedre ezekkel a “hibákkal” kapcsolatban. Szerintem megfogom nézni a filmet valamikor és akkor nem csak mások véleményére tudok alapozni. :slight_smile:

Nem vetted el az élmény egyáltalán.

Viszont amit mondanak, nem értek vele egyet. Szerintem az a jelenet amit felhoztak pedálnak hogy a halott fiú előre felvett üzenetekkel irányítja az anyját teljesen rendben van. Majd ha megnézed érteni fogod, de szerintem tök jó volt, hogy úgy mondja neki szinte mint ha ott lett volna. Az anyuka elindult jobbra de ő mondta neki hogy nem arra. Mintha tudta volna előre hogy hogyan fog cselekedni az anyja.
Kicsit talán meseszerű de szerintem teljesen rendben van.

Mondjuk amikor megcsókolja a másik csaj a beteg srácot na az tényleg egy kicsit furcsa volt, azt én sem tudtam nagyon hova tenni.

Na mind1. Szerintem mindenképpen nézd meg, és írd ide a véleményed, őszintén kíváncsi vagyok rá!!!

Hétvégén megnézem akkor és megírom. :slightly_smiling_face:

Én épp most értem haza a moziból a Ready Player One-ról. Csak ajánlani tudom. Videójátékos szemmel nagyon király a film, és még mondanivalója is van, emellett hihetetlenül látványos.

Akinek tetszett az első része, annak úgy gondolom ez is fog. :smiley: Vicces, de nemaz a tipikus végigröhögöd magad rajta, de sztem faxa ígyis :smiley:
Esti filmnek tökéletes volt.

Nekem az első nem jött át :confused: Wahlberget kedvelem de a másik csávótól herótom van…:smiley:

Hát igen, kinek mi :smiley: Megosztó forma az egyszer biztos :smile:

Free Fire

Iszonyat jól szórakoztam ezen a filmen és nagyokat nevettem. :smiley: A történet teljesen átlagos. Egy sima fegyvervásárlási üzlet valami elképesztően elborult lövöldözésbe fajul. :smiley: És egy idő után már azt se lehet tudni hogy ki kivel van, ki mit akar, illetve hogy ki kire lövöldöz. :smiley: A szereposztás is elég parádés Cillian Murphy,Armie Hammer, Sharlto Copley, Brie Larson de ott van még Noah Taylor vagy Michael Smiley is akiket meg kell említeni.
Komolyan a film végére már mindenki csuszik mászik annyi sebesülést szednek össze hogy az valami elképesztő. A film nagyon pörög és remek dumák vannak benne. Érdemes eredeti hanggal nézni mert Sharlto Copley kiejtéses vékony nyávogását azt hallani kell. Michael Smiley pedig állandóan azt hajtogatja hogy “What?? What??” annyit röhögtem rajta hogy az nem igaz. :smiley: Senki ne akadjon ki azon hogy mennyi lőszerük van meg hogy mennyi sebesülésük ez a film nem veszi komolyan magát! :smiley:

Ha valaki esetleg nem látta volna még. :slight_smile: Én ma néztem meg, hosszas halogatás után. :smiley:
Nemvolt elsőre szimpi Leonardi diCaprio azt így mindig elmaradt.
De egy jókis film ez, sztori ottvan azért, bár utolsó pillanatban csak esik le hogy akkor most melyik sztorivonal igaz?
Jóvolt! :slight_smile:

Na ezt viszont imádom!!! Óriási a vége!! :slight_smile:

Az biztos! :slight_smile: Csak lestem hogy akkor most mi is van? :smiley: aztán leeset

Valamely nap meglestem énis végre :smiley: Vegyes érzések, de nekem tetszett. Nagy kedvencem benne a porgok xDD :joy: annyira aranyosak :smiley:

Egykis könnyed esti animációs filmecske. :slight_smile: Nekem tetszett :smiley: Kellően humoros is.

@rico160 Ne haragudj, hogy csak most írok, eddig nem volt időm megnézni a filmet, de az előbb fejeztem be.
Innentől kezdve SPOILERES leszek a Book of Henry című filmről:
Hát. :smiley: Különleges film az biztos. Maga a körítés jó. Egy szép filmnek van elkészítve, az első fele különösen érdekes és tetszett is, hogy vezeti egy ilyen okos srác a családot 12 évesen úgymond. Aztán, akkora egy baromság lett belőle, miután meghalt a srác, hogy csak na. Jegyzeteltem magamnak közben pár dolgot és mindegyik sort úgy fejeztem be, hogy XDDDD-ket írtam, akkora eszement hülyeség már. :smiley: Van egy 12 éves kb 160-as IQ-jú srác, aki tőzsdén összeszedett kb másfél millió dollárt, neveli az öccsét, az anyja meg, hát nem is tudom mit, hogy írhatnám le milyen volt, annyira elrugaszkodottak voltak ezek a karakterek, hogy csak na. A srácon kívül, kb mindent karaktert tök butának írtak meg, hogy még jobban kitűnjön, milyen okos. Ez a srác észreveszi, hogy a szomszéd csaj nagyon introvertált, befordul elvileg voltak rajta zúzódások, amiket én nem láttam rajta egyszer sem (végig figyeltem a filmre, de néha nem tudtam oda nézni, csak perifériásan ezt bevallom, szóval bocsának, ha ez vagy a bántalmazás mégis látszott, mert ha jól vettem észre arról se mutattak semmit, csak volt az a két jelenet amikor a lámpát kapcsolgatják, meg a hógömbös, de egyikből se jön le semmi bántalmazás felőlem, még azt se mutatták, hogy kiabált volna a csávó vele vagy megrángatta volna…), eszébe se jutott senkinek az egész film alatt beszélni a lánnyal, hogy tényleg igaz-e, amit Henry gondol. :smiley: Ő se beszélt vele, de az anyjának se jut eszébe, hogy megkérdezze talán, mielőtt agyonlövi. Henrynek ilyen okosan annyi jutott csak eszébe, hogy névtelenül, bizonyíték nélkül semmilyen információt elmondva kihívja a gyermekvédelmet, aztán csodálkozott, hogy nem lesz semmi ebből? A gyermek védelmiek is agyhalottak voltak egyébként. :smiley: Akkor jutott eszükbe, hogy négyszemközt kéne beszélni a kislánnyal és nem a nevelő apja szeme előtt, amikor a faszi már agyon lőtte magát? :smiley: A kis srác a film elején egy tipikus 8 éves volt, rendben is volt a karaktere, de miután meghalt Henry, olyan lett komolyan, mintha átszállt volna belé Henry szelleme vagy nem tudom, annyira komoly lett és felnőttes, nagyon kiütött ez szerintem, ilyen nincs. Aztán a nagy terv. :smiley: Semmit nem láttunk a bántalmazásból, a “gonosz faszi” nem lett megírva úgy kicsit sem, hogy ellenszenvesnek tűnjön és akarjam hogy meghaljon, erre mi a nagy terv? :smiley: Képeztessük ki az anyánkat saját magával, hogy egy mesterlövész puskával lője le a csávót az erdőben úgy hogy beleessen a folyóba a teste, erre van 45 perce összesen, mindennel együtt (de komolyan, kb 2 perc ment el azzal a jelenettel aminek a menetrendben nem kellett volna megtörténnie és így is kb másodperceken múlt, hogy nem késett el az anyja. Semmivel se számolt a srác ilyen okosan, hogy mi van ha nem hallja meg a fütyülést a faszi (de már ez is milyen hülyeség már, az éjszaka közepén fütyülést hall a faszi erre kimegy az erdőbe nézelődni? :smiley: ), mi van, ha épp a konyhában van, nincs otthon, fürdik, stb. Annyi buktató volt ebben az egészben, hogy meg se lehet számolni, de még csak az se volt, hogy lenne a srácnak B terve. Annyira kitalált mindent, hogy azt is tudta, az anyja a felvétel visszahallgatásánál pont akkor indult el balra amikor jobbra kéne és szól a halott srác az előre felvett üzenetben, hogy ne balra menjen abban a pillanatban? :smiley: Ha megáll az anyja amikor átment először az úton, mert mondjuk jön egy kocsi, az egész felvétel megcsúszott volna, kb mindegyik ilyen visszahallgatás ilyen volt. A srác mindent felvett, még azt is tudta, hogy mikor kéne meghúzni a ravaszt az anyjának, mert tudta előre hogy fog a faszi viselkedni és mozogni a sötét erdőben és mikor fog pont ott állni. :smiley: Felvette hogy mondja az anyjának, hogy húzza meg a ravaszt, akkor azt miért nem vette fel, ahogy gratulál neki, hogy “Ügyes vagy anya, megöltél valakit!” Vagy azt a Rube Goldberg gépet ki építette amúgy, ami a képet megmutatta a nőnek? A fiatalabbik srác, hogy az anyja mégse ölje meg a faszit, erre nem jöttem rá. Te mit gondolsz? Mindent megtett a nő, amit a fia mondott, erre ott jön rá, hogy Henry csak egy gyerek volt? A faszi is. A kislányon nem látszott semmi sérülés, nem volt semmi bizonyíték, miért ölte meg magát? Pár kórházi lelet meg, hogy a kis csaj depis? Aztán akkor mi lett volna? Kapott volna 1-2 év börtönt max, de amilyen népszerű volt a városban lehet csak felfüggesztettet és kész. Elköltözött volna és élhette volna az életét boldogan, erre megöli magát. :smiley: Az igazgatónő is komolyan, a gyerek többször bejelentette neki, hogy mire gyanakszik, nem tett semmit, biztos, hogy látnia kellett a lányon, hogy tényleg nem oké vele mindent, nem tett semmit, de amikor meglátta, hogy táncol a lány a szíve kiolvadt és bejelentette a gyanút, amire szirénázó rendőrök mentek ki a faszi házához. :smiley: A legnagyobb bajom ezzel a filmmel, hogy úgy állítják be, mintha tényleg ez lett volna az egyetlen logikus lépés, amit a gyerek kitalált… Kapásból annyi minden jutott eszembe, ami logikusabb és értelmesebb lett volna: beszélni a lánnyal, felvenni a bántalmazást kamerával (egyértelmű bizonyíték), felbérelni a több mint 1 millió dollárból egy bérgyilkost (ott volt az a Dominico, ha már behozták, őt ha felkeresték volna tuti foglalkozik ilyennel, ha így félt a névtől is a fegyver boltos), megfenyegetni, besározni, stb. A gyerek inkább csinált volna egy gyilkos az anyjából, ahelyett, hogy kitalált volna egy értelmesebb módszert. Alapból ő, aki a nagy védőszent, az értelmiségi gyerek, komolyan a gyilkosságot tartja a legjobb megoldásnak egy olyan emberrel szemben, aki néha felpofozott egy kislányt? Na jó, hagyom. :smiley: Olyan rossz, hogy ez egy tök jó film lehetett volna, de ez egy akkora baromság. :frowning: Miért nem szólhatott arról a film, hogy a gyerek felveszi előre üzenetekben meg leirja a könyvben az anyjának, hogyan váljon igazi felnőtté, hogy megtanulja átvenni azt a szerepet, amit amúgy is neki kellett volna betölteni, arról, hogy fogadják el a halálát a srácnak, stb. Nem kellett volna ennyire elrugaszkodni a földtől ennek a történetnek, akkor sokkal jobb lett volna szerintem. Olyan ez a film mint egy ínycsiklandó 2 rétegű csoki torta, aminek az első rétege egy nagyon finom csoki krém, a másik rétegnek pedig véletlenül csoki helyett kakiból készült volna a krémje. Nem is tudom hány pontot adjak ennek a filmnek IMDB-n. Maga a film szép és simán lehetne 8-as, de ez a második fele akkora baromság volt, hogy szívem szerint 3-at adnék neki, de 5-öt kap, mert nem bántam, hogy megnéztem. Az biztos, hogy jobb élmény lett volna társaságban nézni,mert lehetett volna röhögni a hülyeségeken.:smiley:
Remélem nem bántottalak meg az írásommal. Nem haragból írtam ezeket, egyszerűen ezek mellett nem tudtam elmenni miközben néztem, folyamatosan ez zakatolt bennem és belül ezt mondogattam “Ez mekkora baromság.”, ezért írtam le, hogy kiadjam magamból. :slight_smile:

Ui.: Szerintem Sheila karaktere tök felesleges volt. Miért rakták be? Semmit nem kezdtek azzal, hogy alkoholista, hogy így öltözik, meg mi volt ez a hülye játékuk, hogy gazdagnak mondták magukat a másiknak? Nem vesztett volna a film semmit, ha be se kerül.

Már kezd lecsengeni moziban, de nekem most sikerült megnézni. Sajnos csak szinkronosra volt lehetőségem menni. Olvastam a könyvet előtte pár hete és az iszonyatosan bejött, totál ráfüggtem a könyvre, pedig a legtöbb utaláshoz nem tudtam nosztalgikus élményt csatolni, de minden gamernek ajánlom, hogy olvassa el, nagyon könnyed szórakoztató és felemelő érzés. Még mindig hiány tátong bennem, hogy vége lett.
Na de a film. Hát, azt előre le kell szögezni, hogy a film kb 95%-ban eltér a könyvtől. A sztori a lehető legalapabb szinten egyezik csak és pár főbb eseményt raktak még bele, de eléggé máshogy, szóval a film közben bele kellett ebbe gondolnom és el kellett közben fogadnom, hogy a könyv csak egy alap a filmnek és nem a leképezése. Végül is ezzel nincs baj, ha eltudjuk ezt fogadni. Jól néz ki a film, jók a zenéi és volt benne pár jó ötlet amit beraktak (nekem tetszett a Ragyogásos ötlet) valamint nagyon sok utalás van benne, amiket jó pár nézés után lehet mind csak felismerni, de jó, hogy nagy részük a mai fiatalok számára is érthető és így megadja azt az érzést, amit a könyv adott a '80-as évekről. Pörög a film, jók az akciók, szívesen láttam volna még többet az Osaisből. Nem tudom milyen lehet a könyv ismerete nélkül látni, nekem így szórakoztató volt, de a könyvnek a hangulatát meg se közelíti. 8/10-et adtam neki IMDB-n. Az egyik legjobb blockbustert az elmúlt időkből. Már várom, hogy itthon újra nézhessem eredeti szinkronnal FullHD-ben 5.1-el. Aki teheti még nézze meg moziban, de ha nincs lehetőség erre, a könyvet legalább olvassátok el. :slight_smile: Garantálom, hogy aki kicsit is szereti a '80-as éveket vagy érdekli kicsit is a gamer történelem oda lesz érte.

Ha valakinek esetleg van fölösleges ~80 perce az életéből amit szívesen elpocsékolna, az ne habozzon, hanem nézze meg ezt a csodálatos alkotást :joy: :joy:

Csak a zenéjét ismerem, az baromira bejön :slight_smile:

A zenéje hidd el jobb mint maga a film :joy:
Nemrossz film amúgy csak, az a tipikus wtf kategória XDD kiégős xd

Én anno már a trailer alapján nagyon vártam.
Az egyik HH-ban is leszólták a fiúk.
Kell egy elvont hozzáállás a végignézéséhez az biztos.

A hétvégén megnéztem a Jungle -t Harry Potter főszereplésével (kappa) nem értem az imdb-s kritikákat,nekem nagyon tetszett a film,a gyönyörű képekkel és tájakkal ,és teljesen át tudta adni a hangulatot :slight_smile: 8/10 nálam.
Az agyfasz része a hétvégének: Corbin Nash nekem az a film totál káosz. Valami elcseszett vámpírvadászos sztori akar lenni,de szerintem szörnyen van összerakva. A nők legalább jók benne :laughing:

Nézzétek meg a "100 éves ember aki kimászott az ablakon és eltűnt"
Zseniális film! :smiley: DE komolyan! Amikor nekem mondták csak kiröhögtem, hogy biztos hülyeség… :smile: