Milyen filmeket ajánlanátok?

Lords of Chaos

A film a Black Metal viharos és zűrzavaros kezdeti időszakába vezeti el a nézőt. Én is laikusként néztem meg. Egy Mayhem nevű Norvég zenekarról szól ami a 90-es évek elején kezdett igazán zenélni. Eszmei vezetőjük egy Euronymus nevű srác aki igazi áttörést szeretne elérni és egy extrém zenei műfaj alapjait szeretné lerakni két társával együtt Necrobutcher-el és Hellhammerrel. Az áttörés egy Dead nevű Svéd fiúval érkezik meg aki az énekese lesz a bandának aki egy igazi performansz a színbadon. Vagdossa a karjait és zombinak festi ki magát és elég beteg dolgokat művel egy igazi antiszociális alkat.
Eközben Euronymus megismerkedik egy Varg Vikernes nevű sráccal aki szintén probálgatja a szárnyait az ilyen Metálos dolgokban de később kiderül hogy elég szélsőséges világnézete van. Varg komolyan is gondolja amit beszél. Euronymus be is veszi a bandába és ezzel olyan eseményket indít el amitől eléggé hírhedt lett ez a Mayhem nevű zenekar ami később már nem csak egy zenekar hanem egy underground mozgalommá növi ki magát. Ami akkoriban igazi közutálatot kap Norvégiában.
Egy nagyon sötét és durva és helyenként véres film a 18-as karika indokolt. Én továbbra sem fogok Black Metalt hallgatni de a film felkeltette az érdeklődésem a téma iránt. Meg is néztem egy dokumentumfilmet is a filmben szereplő eseményekről és a tagokról. Egyébként a Black Metal kultúrán belül sokan elhatárolódtak a filmtől. Én ebben nemtudok érdemben nyilatkozni nem ismerem annyira a műfajt de a film az jó.

Egy kis életérzést ad ez a film főleg azoknak akik a 90-es években és a 2000-es évek elején részesei voltak a Hip-hop szubkultúra bármelyik közösségének vagy mozgalmának. A film erőteljesen reflektál arra hogy akkoriban tényleg így működött hogy minden fiatal valami stílus vagy szubkultúrás irányzatot követett és különböző stílus közösségekben verődtek össze az emberek. És ez meghatározta az öltözködést a zenei izlést a világról alkotott képet. A baráti kör is nagyrészt ezekre a közöségekre korlátozódott. Elég nehéz ezt így megfogalmazni de a film nagyon jól átadja ezt egy kis deszkás csapat mindennapjain keresztül. Az biztos hogy én is nagyon szerettem a 90-es éveket és amikor a filmben felcsendül a Souls Of Mischief - 93 'Til Infinity című kortalan Hip-hop mesterműve az bizony megérinti azok lelkét akik ebben nőttek fel. :slight_smile: Meg persze az Omega-Gyöngyhajú lány slágere is nagyon szépen szól a filmben. Egy érdekes film egy letünt korszakról.

Imádtam minden percét! Kedvem is támadt a film után építeni egy időgépet… :smiley:

Nekem itt a jelenlegi top "10"es listám.
1-Remény rabjai/Schindler listája
2-Django elszabadul
3-Isten városa
4-Halálsoron
5-Nagymenők
6-Ryan közlegény megmentése
7-Blöff/A ravasz az agy és a két füstölgő puskacső
8-Viharsziget
9-Vissza a jövőbe
10-Ponyvaregény

Aki szereti az előző részeket, nem fog csalódni, izgalmas 2+ óra volt :smiley: 10/10 nekem

Meg akartam nézni moziban, de sehol nem adják eredeti nyelven :frowning: Így kénytelen leszek megvárni míg felkerül Netflixre vagy HBO-ra.

Nem baj, Neo úgyse artikulál :joy:

Horror vagy inkább pszicho thrillerek:
Széttörve
The visit

Vígjátékok:
Családi Üzelmek
Nagyfiúk 1-2
Megjött apuci

Régebbi vígjátékok (személyes kedvencek):
Airplane (többrészes)
Top Secret
Családi vakáció (nem az új, hanem az eredetiek) Európai vakáció, Karácsonyi vakáció és a többi
a Leslie Nielsen filmek pl. Csupaszpisztoly

Sorozat:
Aranyélet - ez magyar, de IMÁDOM! Neked is látnod kell :smiley: Ráfüggtem, de az utolsó évadon kiakadtam
Stranger Things
Terápia - ez is magyar
Doktor House
Született Feleségek
Office - ha irodában dolgozol, akkor kötelező :smiley:

tropic thunder és inception bár ezeket valszeg ismered mert alapművek