Milyen filmeket ajánlanátok?

Lords of Chaos

A film a Black Metal viharos és zűrzavaros kezdeti időszakába vezeti el a nézőt. Én is laikusként néztem meg. Egy Mayhem nevű Norvég zenekarról szól ami a 90-es évek elején kezdett igazán zenélni. Eszmei vezetőjük egy Euronymus nevű srác aki igazi áttörést szeretne elérni és egy extrém zenei műfaj alapjait szeretné lerakni két társával együtt Necrobutcher-el és Hellhammerrel. Az áttörés egy Dead nevű Svéd fiúval érkezik meg aki az énekese lesz a bandának aki egy igazi performansz a színbadon. Vagdossa a karjait és zombinak festi ki magát és elég beteg dolgokat művel egy igazi antiszociális alkat.
Eközben Euronymus megismerkedik egy Varg Vikernes nevű sráccal aki szintén probálgatja a szárnyait az ilyen Metálos dolgokban de később kiderül hogy elég szélsőséges világnézete van. Varg komolyan is gondolja amit beszél. Euronymus be is veszi a bandába és ezzel olyan eseményket indít el amitől eléggé hírhedt lett ez a Mayhem nevű zenekar ami később már nem csak egy zenekar hanem egy underground mozgalommá növi ki magát. Ami akkoriban igazi közutálatot kap Norvégiában.
Egy nagyon sötét és durva és helyenként véres film a 18-as karika indokolt. Én továbbra sem fogok Black Metalt hallgatni de a film felkeltette az érdeklődésem a téma iránt. Meg is néztem egy dokumentumfilmet is a filmben szereplő eseményekről és a tagokról. Egyébként a Black Metal kultúrán belül sokan elhatárolódtak a filmtől. Én ebben nemtudok érdemben nyilatkozni nem ismerem annyira a műfajt de a film az jó.