Milyen generáció következik utánunk, vagy mi milyenek vagyunk?

Kicsit off, mert nincs köze a technológiához, de nálunk egy ideje vannak diákok melóban, mint nyári munkások, nem is kevés.
Hááátőő… finoman fogalmazva… életképtelen mindegyik… egytől-egyig…
A felfogásuk a 0-val határos, a tiszteletet nem adják meg az időseknek (nem nekem), a munkához való hozzáállásról ne is essen szó ( az öltözködési stílusról inkább ne beszéljünk ).
Ha ezen a generáción múlik a jövő, lesznek gondok…

Ha figyelmesen körülnéz az ember, hogy mi is folyik odakint az ablak túloldalán, vagy éppen milyen szenny megy a tv-ben és rádióban akkor, gyakori az a gondolat, hogy a fajunk ha még most éppen nem is de igencsak olyan irányba halad amikor már megérett a pusztulásra.

Erről lengyelb egy írása jutott eszembe:
“ez engem kicsit arra emlékeztet mikor fiatal fenőként odafigyeltem hogy mikor a zebrán átmegyek az utcán ne csak a felfestésekre lépkedjek, hogy ne tűnjek gyerekesnek…
akkor leszel igazán felnőtt mikor teszel erre az egészre.”

Nem kell egyediségre törekedni csak azért, hogy egyedi legyél. Akit érdekel, hogy mit viselsz, az túl sokat foglalkozik lényegtelen dolgokkal. Lehet félreértem amit írsz, de annak szerintem semmi értelme, hogy az öltözködéseden keresztül próbálsz egyedinek tűnni. Vegyél fel egy saját készítésű avokádójelmezt és te leszel a legegyedibb a világon… :smiley:
Ha az önkifejezés egy eszközeként használnád az öltözéked, annak több értelme lenne, mint hogy az egyediségre való törekvés eszközeként.
Engem mondjuk akkor sem érdekel ki mit hord, milyen a haja, amíg nem szándékosan követ egy divathullámot vagy nem botránkoztat meg, cserébe az alapján ítélkezem az emberekről, hogy milyen formában vannak, mert az elárul lényeges dolgokat, mivel a testkompozízió nem változtatható gyorsan és nagyjából mutatja, hogy eddig hogyan élte az illető az életét, lehet belőle nagyságrendi következtetéseket levonni.
A smink zavar, mert elrejti előlem az emberek valódi megjelenését, álcáz, megtéveszt (ide tartozik a plasztikai sebészet palettájának nagy része is) ja és ezek mind az emberek manipulálása révén népszerűek, hamis igényeket teremtettek, hogy a szemetüket pénzre váltsák, mostmár ott tartunk, hogy elvárás és feltételezem az a lány aki nem sminkel kirekesztve érezheti magát, mert a sminkelés vált “természetessé”.

Bocs, kicsit elkalandoztam. :smiley:

Van abban igazság amit írtál, de amolyan Vasember 2-ős idézettel élve, ahogy Rhodey mondta: “Egyetlen rész a kontextusból kiragadva nem tükrözi a lényeget” (az eredeti idézetből kihagytam szavakat, hogy illeszkedjen a környezetbe)
Szóval a saját magamról alkotni kívánt képpbe akarok beilleszkedni a viselkedésemmel és az öltözködésemmel. Az hogy mások mit gondolnak az az ő dolguk, az, hogy én mit gondolok arrol, hogy mások mit gondolhatnak rólam, az meg az én problémám.
A saját világomban egy szellemnek látom magam, aki csak elsiklik az emberek között észrevéétlenül (ez az én meglátásom), a cél az, hogy a világról és a környezetről alkotott képben kilépjek a szellem sémából és elismerést kapjak -> de ez mind a saját magam által alkotott világban és kívánt világképben van így.
Külső szemmel tekintve arra ahogy csinálom a dolgokat, lehet, hogy egy egyszerű átlagos senki vagyok a tömegből.

Szóval az én esetemben nem másoknak akarok kitűnni elsősorban, hanem magamnak.