Milyen hardvert vegyek?

Sziasztok :slight_smile: PUBG miatt szeretnék újítani valamit a gépemen.
FX 6300
16GB DDR3 1600MHz ram
GTX 760 2gb DDR5 256bit
1 TB WD HDD

A PUBG lowon 70-80-90 FPS -el megy átlagba (Folyamatosan leugrik 30-50 re, és mikor leugrik akadok, elég zavaró)
Az szeretném tőletek kérdezni, hogy a 6300 as procim bírná a pubg-t jobb grafikán futtatni? (Például egy normal-high fix 80-90 fps)
Nagyon örülnék neki, ha csak más videókártyát kéne vennem :slight_smile:

Köszi, de azt kérdeztem, milyen videókártyát ajánlotok PUBG -hoz, nem azt hogy melyik gtx 10xx -et.
Az nagyszerű hogy 1050ti-t ajánl pl, de lehet hogy van jobb árban is kártya, ami többet tud. Másik kérdésem pedig az volt, hogy az FX 6300 elég -e a pubg-hoz…

1 Like

gepigeny.hu-n meg tudod nézni különböző variációkkal, hogy hogyan futna nagyjából. thebottlenecker-en pedig megnézheted, hogy melyik kártya az, amit ez a proci még jó hatékonysággal kihajtana. Ezek alapján el lehet dönteni :slight_smile:

1 Like

Hmm, Bottleneck-el megnéztem, fx ki tudna hajtani gtx 960 at vagy akár gtx 770 et amivel már elég jó teljesítményt érnék el. De félek, hogy maga a proci gyenge a pubghoz.

Nézz YouTube-on tesztet róla és kapsz némi támpontot.

1 Like

Igen, de az fxről kb nincs egy normális teszt sem pubg-nál. Nagyon szuper lenne, ha ez a proci elegendő lenne, vagy talán próbáljam húzni valamivel? Ha nem kellene procit venni (Akkor is fx 8350 kéne, vagy teljes csere, alaplap, ddr4 ram, proci ami kb 80k minimum.) akkor tudok venni akár gtx 780 -at, ami azért elég jó kis kártya valljuk be… Esetleg GTX 970, de lehet azt már nem hajtaná ki a procim, 780 is éppen éppen. (970 13% a bottleneck)

Pubg-t nem igazán érdemes megküldeni grafikával, leginkább kompetitív beállítás javallott.
Ez tipikusan az a játék, ahol a sűrű növényzet és az árnyékok hátrányt jelentenek, mivel nehezebben veszed észre az ellent, ha meglapulnak. AA-n és textúrán kívül nem érdemes sokmindent feltolni, amit egy 960, 1050 ti is elég jól bír.
Ez egy saját videó, viszonylag régi, rég nem játszottam, szal elképzelhető, hogy azóta optimalizáltak rajta.

Szerk: a videókari manuálisan húzva van a videón.

Egy gtx 1060 6gb +i5 6500 is 80% kat megeszi 1080p tex high minden mas very low… en eszreveszem ha 60 hz monitoron nyomnam meg mindig… nalam akadozik kicsit… 144 hz g-sync el viszont most kb 120fps es nagyon faja!

Ezt most nem igazán értem. Szóval rosszabb monitorral kevesebb fpsed van vagy mi? :smiley: Nekem 1440x900 as, de venni akarok egy full hd-t

60 hz monitoron is 120 atlag fps em van… azzal mar nincs gond… csak olyan 60hz mintha akadozna…144hz utan…

jaah értem. hát igen.

Szia! Szerintem 770re és 780ra is felesleges upgradelni, főleg ha nem ingyen van. Én rakosgatnek félre a helyedben és újítanék egy picit nagyobbat. Hardverapron használtan lehet komplett/ felkonfig gépekre bukkanni!! :blush:

Igazából 90 ezrem van most rá.

Táp az nagyon jó azt nem kéne venni. HDD is elmegy. Minden más kell

Igazából… ami nagyon drága az a DDR4 ram… ha azt nem kéne vennem, hanem meg tarthatnám a 16gb ddr3 1600mhz ramjaim, boldog lennék, hisz az bőven elég bárhova… csak ugye már nincs nagyon ddr3 as lap amibe intel megy

De van, hardveraprón lehet találni, sztem 5. genig DDR3 volt, de lehet már az is DDR4-et támogatott, nem tudom most :thinking: