TheVR Fórum

Milyen hatással van rád a mostani helyzet? Az érem két oldala

Sziasztok!
Én úgy vagyok vele, hogy aki egy kő alatt élt, az is tisztában van a jelenlegi helyzettel. Nem a levegőbe akarok beszélni, inkább annak szánom ezt a témát, hogy megosszuk egymással, a negatív tapasztalatokat, de a pozitívumokat is (főleg úgy, hogy akkor mégis mibe kezdünk bele, milyen más opciókkal élünk, mire jut idő, stb.).
Kezdem én, a negatívummal:

• szintet akartam lépni a munkahelyemen, elvégeztem a targoncás tanfolyamot. Vizsga megvolt, de a jogosítvány sajna nincs, mert a hatóság nem készíti el, egy darabig (elvileg jó az OKJ bizonyítványom, de a munkahelyem ezt nem fogadja el).
  • munkahelyemen 8 órás helyett, 6 órás munkavégzésben vagyunk. Ennek hatására, kevesebbet tudok félre tenni.
  • le kellett mondanom bizonyos szolgáltatásokról (pl. YT premium, stb.) és még jobban összegeznem kell, honnan tudom meghúzni a nadrágszíjat.

Akkor a pozitívumai:

• nem más emberen kárörvendek, de most, meg kell becsülnöm, hogy van munkahelyem.
  • gameplay live adásokat is szoktam csinálni, így több idő jut arra.
  • terveztem, hogy nekikezdek animáció készítésre, így legalább neki tudok kezdeni.
  • érdeklődési körömben, korábban kevesebb volt az on-line tanfolyam, most abban reménykedek, hogy a helyzet miatt, meg ugrik ezeknek a száma.
4 Likes

Akkor legyen ez a formátum.

Negatívum:

• csomó koncert amire már régen megvettem a jegyeket, elmarad
  • ugyan ez történt a márciusi síelésemmel, és nyilván sokak egyéb utazásával, akár nyáron is
  • baráti rendezvények is elmaradnak
  • több ismerősöm esküvője szintén
  • kedvenc helyeim nagy része bezárt, kérdéses hány tud újranyitni
  • kedvenc sörfőzdéim egy része is szinte biztos hogy nem éli túl majd a jelenlegi helyzetet
  • természetesen nem fogok hazautazni szülőkhöz húsvétra sem, mivel ők már veszélyeztetett korosztály, csak az hiányzik hogy esetleg én fertőzzem meg őket
  • társasági élet nagy része lenullázódott, gyakorlatilag hetente 1x a boltossal, meg 1 kollégámmal találkozok napi szinten, és ennyi
  • orbányunk azonnal azzal kezdte, hogy olyan törvényeket nyomjon át, aminek semmi köze a vírushoz. És hogy meddig marad fent ez a szükségállapot, azt is ők döntik el… nem hiába kezdett zuhanni a forint.
  • forintgyengülés, minden drágulni fog, sokmindenből pedig hiány lesz majd. Élelmiszerárak szintén emelkedni fognak, ami a szegényebb társadalmi csoportoknak már most gondot jelent
  • turizmust jelenleg teljesen lenullázta a dolog, bár javulás esetén nőni fog a belföldi turizmus
  • kondiba járás bukó, persze lehet itthon is edzeni, de mégsem az igazi

Pozitívumok:

• úgy gondolom, az oktatásnak már régen sokkal digitálisabb formában kellene történnie, ezt a lassan évtizedes elmaradást most kénytelenek lesznek behozni
  • sokakat rádöbbentett arra, hogy az egészségügy mennyire gatya állapotban van. Persze eddig is volt róla szó, de valahogy a többség végül mégse tett érte semmit
  • környezetszennyezés szempontjából abszolút pozitív hozománya van az egésznek, ami az emberiség túlélése szempontjából mindenképp pozitív. Remélhetőleg valami megmarad belőle hosszú távon is
  • bizonyos iparágakban egyszerűen túl sok a cég. Van vagy 300+ légitársaság. Minek? Teljesen felesleges ennyire elaprózódnia a piacnak
  • a cégek többségét rákényszeríti a modernizációra. Mind komolyabb webes jelenlétre, mind a hatékonyság növelésére, amiben a magyar cégek legendásan sz@rok voltak. Ez hosszabb távon növelheti a versenyképességet
  • sokakat rádöbbent, hogy tök feleslegesen ücsörög 8 órákat irodában. Valamint a cégeket hogy nem feltétlenül rossz a home office. Szóval aki szereti ezt, annak valószínűleg a jövőben is több lehetősége lesz erre
  • rengeteg pozitív társadalmi, civil kezdeményezés jött létre, akár egymás megsegítésére, akár a mentális és fizikai egészség megőrzésére, ami jó dolog
  • lakáspiac és építőipar utóbbi időben elszállt árai kicsit korrigálódnak
  • én IT-ben dolgozom, azon belül is VOD részen, az ügyfeleink soha nem látott forgalmakat bonyolítanak, és e miatt még több pénzt nyomnak egy eddig is bővülő ágazatba
  • megspórolom az utazás idejét, helyette lehet mással foglalkozni
  • a családtagok több időt töltenek együtt, és főleg a gyerekükkel, amire a mai világban szerintem sokkal kevesebb figyelem kerül, mint kellene
  • csökken a készpénzhasználat, ami egyrészt pénzt spórol, kényelmesebb, és fehéríti a gazdaságot is
  • önkiszolgáló rendszerek is fejlődnek
7 Likes

Kiegészítve a korábbiakat:

Negatívum:

• House of Cards (sorozat) Magyarországon - vélhetően mindenki (aki látta a sorozatot), érti mire gondolok
  • otthoni munkavégzés miatt szépen megnőtt a rezsi :slight_smile:
  • az oktatást lényegében elintézték annyival, hogy nesze Neked, old meg on-line … ettől már csak az lenne aggasztóbb, ha a következő iskola szezonban ugyan úgy folytatódna az oktatás, mint a vírus előtt - ez most egy nagy teszt a digitális oktatás fejlettségéről itthon

Pozitívum:

• a korábbi kinti kerékpározást és futást felváltotta a benti edzés - eddig baromira nem csíptem, sokszor kedvem sem volt zárt helyen edzeni, most ez változott
  • napi szinten a 2x 1,15 perces utazás helyett ennyivel több idő marad a családra, pihenésre, olvasásra, gamingre, edzésre stb.
  • annak ellenére, hogy otthon dolgozom már kb. 4 hete, a hatékonyság nem romlott, sőt nagy mértékben javult, bár az is igaz, hogy a jelenlegi helyzet miatt jóval több a meló
  • a korlátozások miatt, sokkal inkább felértékelődnek bizonyos tényezők, amik eddig magától értetődőek voltak
  • végre élőben tudom nézni/hallgatni a HH-t :slight_smile: és a délutáni streameket
  • sokkal közelebb hozta ez a helyzet a munkatársakat: jó látni és tapasztalni, hogy végre mindenki egy célért dolgozik, mindenki bele tesz mindent, amit csak tud
  • bár eleinte sokan nem vették komolyan a korlátozást, mostanra úgy néz ki, hogy kezd beérni a dolog
4 Likes

kezdésként kis infó: tizedikes gimnazista vagyok Bp-n, középosztálybeli családból.

negatívum:

• társasági élet 0, tekintve, hogy minden zárva.
  • nyilván az előző pontból kifolyólag a gazdaság is a földhöz lett csapva, a jó magyar Forint meg a béka segge alatt.
  • születésnapomra kapott utazás sztornó, pedig nagyon vártam.
  • az itthoni edzés sokkal kevésbé hatékony, főleg a helyhiány miatt.
  • az idén érettségizők megszívták, de nagyon.

pozitívum

• én ide sorolnám a digitális oktatást. Nálunk nagyon is komolyan veszik, discordon, zoomon élő hanggal, képpel megy az óra, ugyan úgy dolgozatot írunk, felelünk mint eddig. Viszont a felesleges sallang tárgyak, pl rajz, ének kiestek. Az óra időtartama 45p-ről 1 órára nő, be tudjuk hozni az esetleges lemaradásainkat.
  • megspórolom az utazást, ami napi 2x1 óra, így sokkal több hasznos időm marad, többet is alszok, mint eddig.
  • rengeteg leárazás, ingyen játék van a digitális boltokban, így meg tudtam venni olyan játékokat, amire eddig nem lett volna időm, pénzem.
3 Likes

Akkor en is kezdem egy kis infoval, szlovakiai magyar vagyok, de evek ota Csehorszagban elek.
A negativumok:

• Nem mehetek haza se husvetra, sot belathato idon belul egy darabig meg biztos nem (ha szerencsem van, akkor a juliusi szuletesnapomig normalizalodik a helyzet)
  • hianyzik a mozi

Pozitivumok:

• igazabol eddig is sok idot toltottem otthon, igy pedig most mar nem kell kifogasokat kitalalni miert nem megyek ide vagy oda, hisz nem lehet :smiley:
  • gyengul a forint - tudom, aki MO-n el, annak ez rossz, de en pl evente egyszer megyek Pestre, amikor jol jon ha minel magasabb az arfolyam…
  • Home Office - eddig is volt heti ket nap, de ez a folyamatos otthonrol dolgozas valami zsenialis.
  • a lakaspiacra tett hatas itt is erzekelheto. Eddig totalisan el voltak szallva a kiado ingatlanok arai, mostanaban olyan lakasokat latok hirdetve megfizetheto arban, amik elotte elkepzelhetetlenek voltak.
2 Likes

Negatívum:

• Még mindig járok dolgozni (kereskedelem. #expandabros)
  • Rövidített munkarend, sokszor hiányzik az a két óra mikor sok a tennivaló.
  • Anyukám velem lakik és ő 70±os, veszélyeztetett kategória és emiatt:
    • Napi két szett gönc, mosással kombinálva. Éppen csak győzöm gardróbbal…
    • Napi hipós felmosás otthon, kilincs törlés stb.
    • Lassan rongyosra mosom a kezeim a munkahelyi folyamatos és az otthoni sikálások miatt.
  • Nem lehet menni sehova.
  • Kijárási korlátozás van, de minden nap háromszor annyi NPC-t kerülgetek reggel az ALDI-ban, ha éppen be akarok menni kávét vagy valami 1-2 apróságot venni otthonra.
  • Megint elfáradt a hazai fizető eszköz, a jövőhét keddi gazdasági csomagtól szintén nem várok sok jót.
  • Elgatyásodott EÜ rendszerünknek ez a járvány helyzet annyira hiányzott, mint üveges Tóthnak a hanyatesés. /ebbe jobban nem akarok elmélyülni, mert itt nem aktuál politizálunk/

Pozitívum:

• Még mindig járok dolgozni (van még hova, fizetés is nagyjábol maradt ugyanannyi)
  • Időben jön a busz és általában segg üres.
  • Végre nem állnak bele az emberek az aurámba.
  • Relatíve kultúráltan tudnak mégis csak sorba állni a népek, ha muszáj.
  • Előre tolt és rövidített munkarend van, így 16:00-kor már otthon vagyok és több a szabadidőm.
4 Likes