Milyen kontrollert vegyek pc-hez?

Sziasztok
Sose voltam konzolos és nem is igazán értek a kontrollerekhez, ezért érdekel ki mit ajánlana.
A lényeg, hogy az otthoni egyik gamer PC/TV párosítást szeretném film nézés és twitch mellett játékra is használni mintha az csak egy konzol lenne. Mivel kb 3-4m távolságból is szeretném használni, gondolom vezetékes verziók kilőve, tehát inkább vezeték nélküli típus kellene.
Milyen kontrollerek a leg megbízhatóbbak? Xbox? PS? Ezeken belül is melyik típus?
Esetleg más gyártó?

Ezt neked kell tudni. Ha szereted a Dualshock stílusát, és kényelmes hogy lent van mind a két kar, akkor azt vedd. Ha az Xbox kontrollerek a kényelmesebbek neked, akkor azt (abból is “S” verziót). Vezeték nélküli adaptert pedig 6-7e forintért tudsz venni, vagy Bluetooth-al tudod csatlakoztatni, ha a géped támogatja.

Én az Xbox controllert jobban ajánlanám, mert ugye a Microsoft gyártja a Windows-t meg az Xbox-ot is ezért egy Xbox controllernek sokkal nagyobb támogatása van játékok szerint. [tudtommal] Hallottam, hogy a Dualshock controllerek nem támogatnak annyi mindent, meg bugos is néhány játéknal, mondom, hogy ezek lehet nem igazak, csak hallottam. De amúgy is preferencia.

Köszi, valószínűleg Xbox lesz, viszont akkor még külön adaptert is kell vennem? Nem jár a kontroller mellé semmi, amivel csatlakoztathatom a géphez? (tudom, hülye kérdés de fogalmam sincs)

Alapból nem jár hozzá. De veszel egy akármilyen bluetooth 4.0 vagy jobb adaptert, ha a gépedben nincs bluetooth és használod. Nem egy nagy összeg.

Khm… xbox360 és one os kontrollerből is van olyan verzió amihez alapból jár egy usb-s wireless vevő. :slight_smile:

Van, de talán a One S kontroller plusz bluetooth kombóval jön ki a legolcsóbban. De fontos, hogy ne sima One kontroller legyen, mert az nem tudja a bluetooth csatlakozást. Oda tényleg kell a wireless vevő, vagy egy micro USB kábel.

Ez a legjobb választás, én is ezt vettem év elején egy másik kontroller társaságában. Tökéletesen működik, két gombnyomás a párosítás. Plusz, ez az adapter akár 8 kontrollert is tud kezelni egyszerre.

Ebbe a kontrollerben van bluetooth, 13k ft:
És még veszel egy bluetooth adaptert, ami meg max 3000 forint.

Igen, még véletlenül se költsön rá 1,5k-val többet, hogy a gyári adaptere legyen.

Köszi a tippeket. Már ki is néztem amit linkeltél medvemacko, csak Amazonrol lesz, mert UK-ban vagyok. Elég húzós ára van 50£ az adapterrel + még egy ugyan ilyen 40£-ért. De ha kell, akkor kell :smiley:

Ha van a gépedben bluetooth akkor nem kell külön adapter.De ha esetleg nem akarsz egyben ennyit kiadni érte akkor átmenetileg kábelen is használhatod, egy sima micro usb csati van rajta.

Az alaplapom legalább 5 éves már, még USB 3.0 sem támogat :smiley: tuti nincs benne Bluetooth.
Másrészt a kábel nem elég hosszú ha mondjuk 4m-röl akarok játszani

Hát nem tudom, de 13.000 forint és 18.300 forint között nem 1.500 forint különbség van.

13000 a kontroller a legolcsóbb boltban. Azt írtad 3000 a bluetooth adapter. Nekem az 16 összesen. Amit linkeltem az egy One S kontroller és egy Xbox bluetooth adapter 17500-ért a legalacsonyabb áron.

Javítok: most a legalacsonyabb az 18300, akkor 2300 forint a különbség.

Ja, bocsi az adaptert nem néztem, sry :smiley:

Akkor minden meg lett tárgyalva :smile:
Egyébként ezekben a kontrollerekben már aksi van vagy elem? Ha aksis, tölteni kapok hozzá kábelt? Máshogy nehéz lesz :smile:

Elemesek, de lehet hozzájuk venni akksit. Play and charge kit a neve, 1 akksit meg egy jó hosszú (talán 2m?) kábelt tartalmaz.

bocsánat hogy ide pofátlankodok de kontrollerrel kapcsolatos téma, ugye barátnőmmel mk10-eztem de csak az egyik ps4 kontrollert ismerte fel a másikat nem… valaki valami helpet tudna dobni ? csak mert én nemtudom mi lehet a probléma és hogy miért csak 1 kontrollert ismert fel mert úgy hogy 1ikünk billen másik meg ps4 kontrollerrel az úgy annyira nemjó mind a ketten ps4 kontrolleren szeretnénk játszani
JAV : leszedtem a ds4 progit és megoldódott a probléma ! :slight_smile: