Milyen laptopot vegyek ? Gamer+egyetem

Sziasztok.
Új vagyok itt , még de sokat keresgéltem és nem találtam olyat ami a kérdésemre válaszolna.
Laptopot szeretnék venni egyetemre kellene tanulni illetve egy kis játékra (pubg,fortnite stb). A keret 0-350.000 Ft. Használtan nem igazán szeretnék . Nyitott vagyok az asztali gépre is de inkább laptop kéne a hordozhatóság miatt. Illetve még egy ,hogy megéri a felárat a feltelepített Windows? Nem tudom ,hogy kell feltenni nem olvastam utána de egy jó leírással szerintem menne.
A kérdés tehát mit ajánlotok illetve hol ilyen árkategóriában. Nvdia videókari kéne a programok miatt .
Ha van ilyen kérdés feltéve akkor bocsi . Linkeket elfogadok😁
Amivel szemeztem :https://www.telekom.hu/shop/termek/Lenovo+Y530--LENOVO+Y530-15ICH+NOTEBOOK
(Azért a telekomnál linkeltem mert otthoni előfizetésre meg tudnám venni de tudom ,hogy itt drágább.)

Azzal tisztában kell lenned, hogy ennyiből sokkal jobb asztalit tudsz építeni.

Nem éri meg az előre felt. win, de ha van, nem hátrány

A drágább nem kifejezés. 245k-ért meg lehet venni máshol.
Nem írnak jó tapasztalatokat, nem ezt venném.

Igaz, azt írják, hogy melegszik, de ez könnyen megoldható.

Köszi szépen a választ . Elég jól hangzik. Igen egy 3000 ftos laptop hűtő csodákra képes :smile:
Tisztában vagyok vele azért is írtam , hogy meggyőzhető vagyok.

Hordozhatóság miatt nem igazán jó megoldás a 15 vagy annál nagyobb gamer laptop:

• az aksi üzemideje miatt pár óráig tudod használni vagy viszef a töltöt és vadászod a delejt előadások elött a terembe.
  • nem nagyon van olyan szak amihez mindenképp kelleni fog a gép az órákon
  • hosszabb uton érezni s sulyát még jobb tatyóban is

350k keretből dönthetsz úgy, hogy veszel egy egész jó asztali gépet 250k körüli ösdzegből és 100k-t meg beruházol egy 11-12,5 collos használható hasznàlt laposra a sulihoz, vsgy az egészet asztalira fordítod.

Eredeti tervedre visszatérve a lenovo laptopokat csak a gyatra szervíz miatt nem ajánlom feltétlenül

Nekem 15-s laptop-m van, viszonylag könnyű, nem gamer, de még így is nagyon kényelmetlen cipelni.

Én is azt mondom, hogy vegyél egy egész korrekt gépet, a maradékból meg egy ipad-t, akár használtan a sulihoz.

250-ért már a Build ajánlóból a Mainstream AMD belefér, a teljes kerebe ezen kívül még egy ipad is.
Ha nincsen periféria, akkor is ezt venném, csak spórolnák egy keveset.

Értem , akkor lehet elgondolkozom az asztali gépen. Van laptop de az egy 5 éves akkor tájt alsó középkategóriás laptop volt. Netezésre vettük arra tökéletesen jó volt súlya annak is volt mikor egyszer egyszer bevittem. Én saját magam szerintem nem tudok összetenni egy gépet bevallom férfiasan. Láttam egy oldalt ahol egész jól lehet variálni őket. Arról esetleg vélemény?
Asztaliból ezt a kettőt néztem : http://radium.hu/radiumpc/radium-super-gt-8-gen.html
http://radium.hu/radiumpc/radium-ghost-xtr-plusz-8-gen.html

Előre összerakott gépet nem veszünk. Főleg nem Radiumról.
Build ajánlóban találsz jó gépeket, összerakod, rakatod, és kész.

Néz fel a nagyobb webshopok oldalára (aqua, pcx, ipon, alza stb) és a build ajánlóból kiválasztott gépedet összerakják ot neked :wink: Ez sokkal járhatóbb út mint bármilyen előre összeállított megoldás

Tekintve, hogy egy akkora laptopot is elég nehéz cipelni, én egy mini-itx géppel próbálkoznék.
Asztali teljesítmény, kicsi, konzol méretben, és nagyon kis szolid. Én biztos azzal támadnék. Mindjárt összedobok neked egy konfigot:

-Ház: Silverstone raven SST
-Táp: Silverstone strider SFX Gold 450W
-Alaplap: Msi B450I Gaming plus
-Processzor: R5 1600X
-Hűtő: Scyethe Big shuriken
-Ram: G.Skill Aegis 16gb DDR4 3000mhz
-SSD: Crucial MX500 250gb
-HDD (opcionális): WD black scorpion 500gb 2,5 7200rpm
-Videókartya: Msi Gtx 1660Ti Ventus XS

A HDD ára elkölthető opcionálisan egyel nagyobb SSD -re, bár úgy valamivel drágább lesz.
Nem sokkal nehezebb cipelni, mint egy laptopot.

Köszönöm .
Hát persze azt sem könnyű de ehhez még kell egy monitor is ha viszem valahova .
Mérlegelem a lehetőségeket aztán kitalálom mi legyen