TheVR Fórum

Milyen m.2 ssd való bele?

Vettem egy rog b460 f gaming alaplapot. De minden website mást ír… Melyik fajta m.2 jó bele?

kép

1 Like

A type 2242/2260/2280/22110 az az M.2 SSD fizikai mérete 22mm x 42mm, 22mm x 60mm, etc.
Gyakorlatilag a legtöbb jelenleg futó M.2 SSD jó bele. Ha sikerült választanod, azért dobd be ide, revízióra. :slight_smile:

Western Digital Blue 3D NAND 500GB M.2 SATA3 lenne ő a játékoknak.

Kingston A400 Series 120GB M.2 SATA3 ez meg a rendszernek. Akkor ha jól értem sata 3 ssd is jó? Hiába más a csatlakozó feje pl egy nvme-nek?

Ezek lennének számomra amik szóba jöttek

:white_check_mark:

:no_entry_sign:

4 Likes

120gb helyett milyent ajánlsz? Ami ugyan ekkora? Nagyobb nem.kell nekem windowsnak

Most nézem egyébként hogy a SATA M.2-t lehet elkiabáltam, mivel a deszka csak M kulcsos.

A Kingston helyett nyugodtan bogarássz innen:

Emellett Samsung EVO-t is meleg szívvel tudom ajánlani.

4 Likes

Szóval a B+M kulcs jó a szimpla M kulcsba, avagy én is megtanultam ma valamit. :smiley:

Azzal kapcsolatban viszont már tényleg nem tudok neked válaszolni, hogy önmagában jó vétel-e.

Ahha. Szóval m és B/M kulcsost nézzek nyugodtan?

1 Like

Olvastam egy keveset. És arra jutottam hogy egyik m2 támogatja a sata+nvme ssdt és egyik csak a nvme ssdt szóval meg van mit veszek

Miért nem veszel már egy terrásat? Csinálsz rá egy ~200GB-os rendszerpartíciót, a többi megmarad másnak.
Ár-értékben is jobban járnál, + a második m.2 megmarad üresen, ha később még kéne tárhely. Ma már a 128-as semmire nem elég (a winnek se), ráraksz néhány programot és már tele is van.
Pl.:

1 Like

Programok mennek az 500-asra. 128gb csak windowsnak nekem elég

Ne erőltesd ezt a 128gb-os ssd-t , akkor már 250 et nézz és arra kényelmesen elférnek a progik meg a win, aztán az 500 -asra mehet a játék ,film vagy bármi egyéb .

1 Like

Nekem is ROG lapom van, csak Z390-E.
Amit javasolok:

• Az M.2 legyen inkább 250-es/500-as (860-as EVO 15-16e/22-23e forint) a rendszernek
    (nincs értelme külön pakolászni a progikat a windows-tól, csak lassítják a rendszert, ha külön vannak)
  • A játékoknak pedig SATA-s 2.5"-os 860-ast pl.
2 Likes

Evo 870 2.5 ssdt akarok játéknak. És egy nvme m2 rendszernek. 250gb legalább akkor.

1 Like

Szerintem úgy már rendben leszel, hacsak nem használsz nagyon sok (vagy helyigényes) programot. :slight_smile:

De 2 evot veszek. Mind 2 m.2 ssd úgy is olcsón kijövök