Milyen MoB?

Szevasztok srácok,egy i5 8400 alá milyen alaplapot tudnátok ajánlani,ami mondjuk nemis rohadt drága,de azért ne legyen a padló sem.

Szia,
Ezt a processzort már megvetted? Milyen a teljes konfig?

Használtam jutnék hozzá,öhm átszámitva olyan 38-40k-ért,amúgy egy 1070-el muzsikálna,keresnék valami ramot az alaplap listájáról,meg egy normális táppal.

Hú, hát nem tudom. 40k egy használt 8400-êrt elég meredek… Újonnan kéne annyi legyen, ha normális áron lenne.
Én elgondolkodnék Ryzenen, egy jó B450 lappal, ugyanott lennél vele, csak teljesítményben jobb lehet OC-al, és később fejlesztheted nagyon jó procikkal. Míg intel jelenleg túlarazott, és kb itt a vége ennek a platform-nak.
A 1070 az jó, de mennyiért?

1070 az már megvan itthon,még régebben vettem.

Oké az jó lesz.
Mennyid van rá lapostól, ramostúl, mindenestül?

100-110k kb

Először is ajánlom tüzetesen átnézni a build ajánlót, érdemes alapul venni, és egy csomó hasznos információ is van benne.

Jó, tehát:

Arra figyelj, hogyha ezt, a fentebbi alaplapot választod, akkor erre fog kelleni egy bios frissítés, hogy megfelelően menjen.

Ezeket ajánlom, ebből jó kis konfig jön össze.

1 Like

Azért X370-es lapot semmiképpen se vegyen már, nincs értelme.

Azért, van értelme , hogy ár/ártékban nagyon jó választás az a lap. Kap egy nagyon hangkártyát, jó VRM -et, és egyéb X fetaure -öket. Persze ha egy árban lenne egy jó X470-nel, akkor nyilván azt, abban jobban megy az XFR és PBO.
De azért, hogy nincs értelme… kicsit túlzás :smiley: XD

B450-hez képest maximum annyit hoz hogy több rajta a SATA és PCIE port. Nem tud többet.

1 Like