Milyen monitort vegyek 25-27"

Sziasztok! monitor vásárlás előtt állok. BF keretén be is rendeltem az Acer Nitro Xv253Qp monitort, de nem vagyok benne biztos hogy jó döntést hoztam.
25" ba gondolkoztam, esetleg 27" de félek hogy nagy lenne valamint 144 hz-től.
jelenleg berendelt monitor értéke 75.000ft de 100.000ft ig képes lennék elmenni ha ennél egy jobb monitort sikerülne találni esetlegesen. vagy ha meggyőztök erről :smiley:
AU optronics M250HAN0.1.6 tipusú panel van benne amit dicsérnek is, de elviekben csak G-Sync van benne.
álltalános felhasználásra lenne, netezés,filmezés,Játék (Cod Warzone,forza Horinon 4-5, fortnite)
jelelegi gépem:
I5 10400F
16Gb DDR4 3200Mhz
Rx570oc (1660 ti jön helyére majd jövőre 2070-3060)

Szia!

Egy ökölszabály van amire érdemes figyelni, ha monitort veszel:
Oázisból vedd kalibrálva, pixelgaranciával és ha nem tudsz dönteni akkor LG legyen, 24"-os, IPS paneles, FullHD, DisplayPort-al. Azokkal nem nagyon van gond. Szerintem elég.

FPS játékokhoz 24" szokott lenni az ideális, az e-sportolók sem használnak nagyobbat. Filmnézésre meg a 65"-os TV is kicsi. :smiley:
144Hz-től miért félsz?

2 kedvelés

ha kalibráltatom van értelme a pixel garanciának ? hisz lényegében tesztelik, ha pedig 2 héten belül jön ki el lehet állni a vásárlástól.
oázisból rendekltem egyébként galibrálva.
konkréltan a 27" tól tartok :smiley: ezért választottam arany középutat, jelenleg 22" van, ahhoz képest talán a 24 nem olyan feltünő váltás mint a 25". Cserébe jóval ritkább is.

Halihó
Nem nyitnék új topicot feleslegesen inkább csak kérdeznék.
Tervben van nekem is egy új monitor vásárlása. Szempont ips, full hd, 144 hz,(állítható magasság) legfőképpen kompetetív fps játékokra használnám , későbbiekben lehet vennék egy kormányt is hogy tudjak dirt rallyzni.
27"-os monitor full hd felbontásban nem lenne túl pixeles? vagy maradjon a 24"?
100 ezer forint körüli árban szeretnék vásárolni, ha esetleg tudtok ajánlani valamit azt megköszönném.(eddig az acer nitro-t meg acer predatort néztem)

Szia!

Hát szimulátorozás kormánnyal a lehető legnagyobb monitort kívánja, míg a kompetitív szerintem 24" max. Szóval a kérdés jó. :smiley:

27"-on már csúnya a FullHD, oda már 1440p illik.

Talán ezen gondolkoznék el:

1 kedvelés

Hát nem tudom. Szerintem teljesen jó. Itt van egymás mellett nekem 1440p és 1080p 27"-on nem látom rondábnak a 1080p-t pedig azon megy a film/sorozat game/meló közben.

1 kedvelés

Távolságfüggő is, meg szemfüggő is, meg minden függő is. :smiley:
Én már nem vennék 27"-os monitort 1440p alatt. Lejjebb mindig lehet venni a felbontást, de följebb nem.

1 kedvelés

kb 60cm-ről nézném a monitort. nem tudom nagyon közel nézni mert akkor a távoli fókusz megy el a szememből :smiley:
ez mondjuk igaz hogy még mindig van lehetőség lejjebb venni az 1440p-s monitor felbontását.

2 kedvelés

@Error
Esetleg tudnál nekem véleményt mondani erről a samsungról? Ez az ami tetszik igaz nem 144 hz hanem 240 hz-es.Ezen és az általad ajánlott asus-on gondolkozok egyenlőre.

Szerintem rendben van. Bár ez a 25"-os “újítás” a monitorgyártóknál fura, nekem biztosabb lenne a régi, jól bevált 24". (23.8-24)
A lényeg, hogy pixel garancia és kalibrálás legyen. Onnantól nagy gond nem lehet. :slight_smile:

1 kedvelés