TheVR Fórum

Milyen monitort vegyek játékhoz és alkalmi videó szerkesztéshez?

Gépem:
Alaplap: MSI B250m Mortar
Proci: I7 7700
Ram: 16Gb DDR4 2400Hz
Videókártya: EVGA 980 TI SC 6Gb
Táp: Enermax 700W
Ssd: Samsung Evo 850
Hdd: Seagate 1tb

Sziasztok! Főként játék miatt nehézkes a választás. Ez a konfiguráció megbirkózik elég sok játékkal magas beállításon 1080/1440P-n. A 1080P-t szeretném elhagyni már. 1440P monitort 27 colos méretben keresek főleg. Amikkel többnyire játszom, azokban elég sok fps kijön (World of Tanks, GTA5, Far Cry 5 stb 80-110fps között) ezért is szorgalmaznám az 1440P-t. De egy másik hobbim a drón videózás, ahol GoPro Hero 8-at használok 4k 60fps felbontással. Ezt Premiere Pro-ban tovább kell szerkesztenem. A flat videókat színezni kell, ezért néztem IPS monitorok között néhány darabot. Ha 4k-ban rögzítek, akkor az 1440P monitor mennyire rontja le a videót amit szerkesztés közben látok? IPS-en szerkesztve meglesznek a szép színek és feltöltve pl YouTube-ra 4k tv-n élvezhetem a rendes felbontást? Tehát csak szerkesztésig lesz kicsit pixeles, ameddig monitoron nézem? A színezést szépen tudnám megcsinálni IPS-en? És ha ezek stimmelnek, akkor 75hz vagy 144hz jobb? 75fps kijön sok játékból, de 144 nem fog már. Ahhoz fejlesztenem kellene a vga-n. Freesync monitort éri meg venni 144hz-en vagy elég ehhez a konfighoz inkább a 75hz?

Egy példa amit néztem esetleges vásárlásnak: