TheVR Fórum

Milyen napod volt?

Nem nehezek, csak sok befektetett munkát követelnek meg. :slight_smile: Hát sikerült egy tantárggyal csökkenteni a fennálló számot. :slight_smile: Gyakorlatilag vasárnap szóltak, hogy hétfőn a gyűlésen megbeszélik, hogy szerdán, csütörtökön és pénteken, mikor mi lesz. Igen, volt 3 évem ami a tanítás jegyében telt (úgy általános mint közép iskolában), és ennek köszönhettem, hogy nem diplomáltam még le. Csak fiatalon még azt hittem majd munka mellett menni fog a tanulás is + szépen fogok keresni is. Hát ez így nagyon nem jött össze. Ezért az idei iskola évtől már nem vállaltam el a tanári állást, mert lassan kifutok az időből ami az egyetemi tanulmányaim megengedett hosszát illeti, így inkább a tanulásra fókuszálok, s remélem februárig le is diplomálok. :slight_smile: Jelen pillanatban az alap képzésem szerint fizika tanárnak tanulok, de a mester képzésen (amit időközben lehallgattam, hála a katedrafőnök jóindulatának) váltok szakirányt nukleáris fizikára, mivel azt a diplomát világviszonylatban elismerik. :slight_smile: A fizikusi szakma, úgy ahogy van az összes ágazatával, hiányszakma. :slight_smile:

Megkérdezhetem, hogy neked mi a végzettséged, vagy mi jót tanulsz? :slight_smile:

1 Like

@anon41338600 : ha tőlem kérdezed : 8 általánosom van, s most OKJ-s Élelmiszer- Vegyi árú eladót tanulom. Ha sikerül ennek van 1 középső fokozata, s ha az is megvan, s megvan az érettségi akkor jöhet úgymond a felső fok a kereskedelmi. Bár én a középsőt még megakarom csinálni, mivel azzal is lehetek bolt vezető akár!

2 Likes

Bárki aki válaszol annak el fogom olvasni a válaszát. :slight_smile: Jól hangzik, s nagyon hasznos is, mivel enni kell. :smiley: A vegyi árú pedig nagy felelősséggel jár, így tisztelendő! :slight_smile: Kitartást és sikeres vizsgázást kívánok hozzá! Ha megvan a bolt, akkor pedig igyekszem benézni majd! :slight_smile:

2 Likes

Szia @szikla85,
először is köszönöm, hogy megosztottad velünk a foglalkozásodat. Valamint abszolút megértelek… Én kb. csak csodálni szoktam a pénztárosokat, hogy hogy bírnak ennyire folyamatosan pörögni és koncentrálni egyszerre, hogy minden forint stimmeljen. Valamint annál nincs rosszabb, mikor az ember eltervezi a programokat, aztán közbejönnek olyan plusz melók, amikre nem is számít, vagy eleve nem is neki kéne megcsinálnia. Illetve, csupán kíváncsiságból kérdezem, hogy szeptembertől valóban növekedtek a bérek, és ha igen, akkor ez számodra mennyire motiváló tényező? Sok sikert a vizsgához!

Szia @bojtos94,
na, örülök, hogy jól sikerült akkor! :slight_smile: És köszi szépen még egyszer, hogy megosztottad velünk! :slight_smile: További kellemes hetet kívánok Neked! :slight_smile:

Szia @huNovi,
nagyon szépen köszönöm. hogy megosztottad a hétvégédet velünk. Jó érzés visszaolvasni, hogy mik történnek a közösség tagjaival, és milyen kedves tőled, hogy szabadnapodon sofőr állást is vállalsz :slight_smile: Remélem jól telt tegnap a pihenés és sikerült rendet rakni :wink: További kellemes hetet kívánok Neked! :slight_smile:

Szia @anon41338600,
nagyon szépen köszönöm, így már minden teljesen világos. És hát engedd meg, hogy megemeljem a kalapomat előtted, mert hát én mindig is csodáltam azokat, akiket ennyire érdekel a tudomány, főleg a mai világban… Ráadásul a nukleáris fizika meg kifejezetten érdekes témakörnek hangzik, és minden elismerésem, hogy célba vetted ezt a szakirányt! Hát akkor nagyon sok siker kívánok a vizsgákhoz, aztán majd írd esetleg, hogy milyenek lettek :wink: Köszönöm a kérdésedet, nekem főiskolai végzettségem van, gazdálkodás és menedzsment alapképzés / logisztika főszakirány.

4 Likes

@Dzsorni : Így van emelkedtek! Augusztus 31-én még " csak" bruttó 165 ezer volt + bruttó terület alapú kiegészítés, ami ha minden nap dolgoztam, s nem volt szabadság, csak szabadnap akkor az 16 ezer bruttó , s a cafeteria, ami nekem 11200 forint ajándékutalvány a bőzsi kártyára. Így akkor durván 140-150 ezer között kerestem, most szeptember 1-től 176 ezer, de visszamenőleg felemelték 179 ezer-re. Most közel 160 ezret kaptam kézhez, nem is a pénzel van itt a baj, ill azzal is, de a ember hiány sokkal nagyobb gond!

1 Like

@anon41338600 : köszi! Igyekszem helytállni, de nincs kizárva, hogy 1-2 éven belül váltok. De ez a jövő zenéje

2 Likes

Köszönöm szépen a méltató szavakat! Rendben, amint megvannak értesítelek! :wink: Ez nagyon jól hangzik! S a szakmádban sikerült elhelyezkedned? :slight_smile: Pontosan mi mindent takar a logisztika, mert nekem erőteljesen a szállítás és szervezés ugrik minidig be a kifejezésről. :slight_smile:

1 Like

S mire váltanál? :slight_smile: Mi a vágyad? :slight_smile:

1 Like

Sajnos az ember hiány mindenhol jelen van, mi is nagyon kevesen vagyunk, egyik osztályon sincs még a kellő létszám, ami meglátszik a túlórákon is, jelentkező se nagyon van, aki van az is olyan hogy nem veszik fel… remélem azért hamarosan változni fog a helyzet :slight_smile:

1 Like

Helló @anon41338600,
Szuper, köszönöm, addig is küldjük a ninjon energiákat a kitartó felkészüléshez! :wink:
Az érdeklődésedet is köszönöm; gyakorlatilag ezzel a két szóval, amit írtál, tökéletesen jellemezted a logisztikát. Valóban a szállítás megszervezését jelenti, tehát hogy pl. egy termék A pontból a megfelelő időben, mennyiségben, minősében, költségben, stb… jusson el B pontba. Igen, sikerült elhelyezkednem a szakmában; egy olajcégnél vagyok (régen Esso volt a neve, de most már ExxonMobil).

Helló @szikla85 és @huNovi,
Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen részletesen és pontosan kifejtetted bértárgyalás eredményét. Továbbá nagyon örülök, mármint nem a helyzetnek, hanem a témának, hogy feljött az emberhiány, mivel szerintem ez a probléma rengeteg embert érint, és bárkivel akivel beszélek erről, kb. mindenki azt mondja, hogy túlóra nélkül sokszor lehetetlen befejezni a munkát, és hogy egy kis létszámnöveléssel minden megoldódna. Megmondom őszintén, ez nálunk sincs másképp, és sokszor kb. csak aludni járok haza, valamint hétvégén is hazaviszem a laptopot, és próbálom megcsinálni, amire hétközben nem maradt idő… Persze a főnököm mindig mondja, hogy ne túlórázzak, de ha meg valami nincs kész időben, akkor meg az a baj, szóval… Na mindegy, azért jó tudni, hogy a közösségünkben is vagyunk néhányan, akik hasonló cipőben járnak, és legalább megtudjuk ezt osztani egymással.

3 Likes

@anon41338600 : hát van 1 olyan ötletem, hogy a suli után összegyűjtök lovét, s egy emelőgép + targonca kezelői sulit elvégzek, s ha az megvan akkor akár raktáros munka.

@Dzsorni : sajna a munkaerő hiány mindenhol jelen van, pedig nem lenne, hiszen ember mindig is volt / lesz aki jönne dolgozni. Emlékszem a tavaly karácsonyi szezonban nem egyszer volt, hogy este 11 helyett hajnali negyed 2 ig bent voltam, annyira elvoltam havazva.

Tegnap megírtuk az első modulzáró vizsgát, ami úgy érzem jól sikerült, de olyan szinten voltam fáradt, hogy este fél 8 körül úgy aludtam be, hogy a gyerkőc ott volt mellettem, aztán negyed 10 kor ténylegesen elaludtam, s most negyed 6kor keltem

2 Likes

@Dzsorni Igen, az még a vicces amikor mondják hogy: “tudjuk hogy rossz a helyzet és így kell dolgozni, de próbáljatok meg csökkenteni a túlórákon…” mégis akkor hogy csökkentsük, ha így kell dolgozni ahogy? Na sebaj, mindig azt mondom hogy majd lesz valahogy… előbb utóbb csak jobb lesz :smiley:

@szikla85 A targoncavezetőit ajánlom mindenképp és a raktáros munkát is, én intersparba dolgozom áruátvevőként és sokkal jobban szeretem a raktárat, mint amikor még kint voltam osztályon. Sokkal nyugodtabb, nem kell a hülye vevőkkel foglalkozni (tisztelet a kivételnek) és sokkal szívesebben túlórázok ott, mint ha osztályon kéne :slight_smile:
Ha jól emlékszem Tescoba dolgozol, ha szabad kérdeznem hol, melyikben? :smiley:

Sziasztok, becsatlakozok én is a fentebbi témába.

Én személy szerint informatikus vagyok. Rengetegen mondják, hogy az informatika a jövő zenéje, és azt is tudom, hogy sokan elvégzik, de egy teljes végzős csoportból egy kezemen meg tudom számolni a használható informatikusokat.
Nálunk is ugyan úgy munkaerőhiány van, és ugyan így túlórából oldjuk meg. Szóval nem hiszem, hogy a szakmákat külön-külön érinti a munkaerőhiány, hanem inkább országos probléma :smiley: Bár a rossz fizetések is biztos hozzáraknak ezekhez :slight_smile:

@szikla85 Én is támogatom a targoncást, arra mindig lesz szükség, és relatív biztos helyed lesz :slight_smile:

1 Like

Kezdenek olyanok lenni ,hogy azt inkább senkinek se :face_vomiting:

Nagyon szépen, köszönöm, nemes célra fogom használni! :wink:
Akkor fontos munkád van ám! :slight_smile: Az igen! A világ legnagyobb olajipai cége! Gratulálok! :smiley:

1 Like

Jobban szeretsz tenni-venni, mint kiszolgálni? :slight_smile: Amúgy az tényleg egy elég biztos állás. :slight_smile:

Mi a gond? o.O

Szuper! :slight_smile: S az informatika melyik irányzatát űzöd? :slight_smile:
Igen, országos szinten van munkaerő hiány, de most indulnak be a dolgok, szóval fog itt minden javulni, csak az nem megy egyik napról a másikra, mint ahogyan máshol se. :slight_smile:

Remélem tényleg így lesz, és javulni fog. Sajnos az a tapasztalatom, hogy általában a nagy próbálkozásban minden csak rosszabb lesz, kivéve néhány embernek, akik közel ülnek a fazékhoz :slight_smile: Rendszergazda vagyok egy 330 fős vállalatnál :slight_smile:

Sziasztok! Érdekes hova kanyarodott a téma a címhez képest, de ez egyáltalán nem baj! :slight_smile: Sőt akkor én is csatlakozok.

Én CNC forgácsolóként dolgozom Kecskeméten. 5 évet húztam le egy nagy nevű multinál elég komoly szakmai tevékenységet folytattunk a forgácsoláson belül, rengeteget tanultam, de ahogy ti is mondjátok, rengeteg túlórával, sz*pással és idegeskedéssel karöltve.
Tavaly munka mellett elkezdtem az érettségit, és hát a munka mellett a tanulás még nem is lenne gond, ha nyugodt munkahelyi körülményekkel lehetne mindezt csinálni. Ugye tipikus multi cég volt ez, minél kevesebb emberből a szart is kihajtani a lehető legkevesebb pénzért. Sokáig bírtam ezt, mert azt csinálhattam mégis, amit szeretek, és állandó kihívások voltak benne.

5 év után most nyáron untam bele a sok idegeskedésbe, hogy a főnökeimre gyomorideggel gondolok, és már utálok bemenni a munkahelyre, igazából csak magát a munkát szerettem.
Úgy döntöttem egyedül nekivágok kipróbálom magam Győrben, határhoz közel, többszörös fizuért. Még érdeklődtem is itt a fórumon a Győri ninjonoknál, milyen ott az élet stb. :slight_smile:

Első helyre azonnal felvettek több mint kétszeres fizuért szállással mindennel, túl szép volt, hogy igaz legyen :smiley: Hát így is volt :slight_smile: Szintén multi, viszont kifele nagyon jól adták el magukat, én is bedőltem nekik. Új gépen kellett volna dolgozni, ebben egyeztünk meg, mire visszamentem, már egy ócska gép volt csak, és egy jól menő multinál az volt a feladat, hogy az ócska öreg gépet figyeljem, képes-e még lefuttatni a programot, vagy végleg megdöglik :smiley:
Ezt csináltam másfél hétig, és megköszöntem a lehetőséget.

Hazajöttem, első hely szintén ahova jelentkeztem, egy nagyon kedves családi vállalkozás, különb gépekkel dolgoznak, mint a multik amik tele vannak milliárdokkal. Nem baszogat senki, a főnök mindennap beszélget velünk, őszintén mosolyog ránk, és én sosem reméltem, hogy ilyen nyugodtan is lehet dolgozni. Nem szívnak le a hülyeségek, sokkal energikusabb vagyok mint az 5 évben bármikor, a lehető legjobban alakultak a dolgok :slight_smile:

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de úgy érzem hasznos lehet valakinek, legalább azért is, hogy lássa, nem szabad megalkudni, ha valahol nem érzi jól magát. Néha lehet bátran menni a saját fejed után, keresni kell a jobbat, kilépni a komfort zónából, legfeljebb nem jön be és vissza táncolsz, mint ahogy én hazajöttem Győrből, de próbálkozni kell :slight_smile:

A munkaerő hiány pedig az összes szakmában jelen van már, nem tudok olyan munkahelyet, ahol tökéletesen tele lenne a létszám, és ezen belül is nagyon sok az olyan, aki sem fejlődni, sem dolgozni nem akar, úgy pedig nagyon nehéz sajnos.
Igaz, hogy a munkáltatók sem partnerek ebben a legtöbbször, mert aki tud dolgozni, azt halálra dolgoztatják, a többit meg hagyják mert úgysem tudnak velük mit kezdeni.
Pár éve meg még azzal fenyegettek, hogy kint állnak az ajtó előtt a profi munkások :smiley: :smiley:

És köszönöm kérdésed, remek napom volt :slight_smile:

4 Likes