Milyen napod volt?

Sziasztok! :slight_smile:

Köszönöm @huNovi! :blush:

Tegnap kicsit kimentem a városba, mert szükségem volt pár dologra. A legjobb az egészben, hogy minden volt, csak nem voltak jók. Szóval nem volt a legsikeresebb az akció. :smiley: De a lényeget sikerült beszereznem, mert vettem egy kosárlabdát, amit már tegnap délután fel is avattam. :slight_smile: Mindig is szerettem dobálgatni, aztán már régóta tervbe volt, hogy beszerzek egy labdát. Úgyhogy most már itt volt az ideje. Lightosba nyomtam, de azért teszteltem a térdem, hogy hogy bírja. És nem lett semmi baja. Természetesen a játék előtt és után is megvolt a megfelelő mennyiségű és minőségű nyújtás és bemelegítés. :slight_smile: Úgyhogy azon gondolkoztam, hogy lehet nagyon óvatosba bepróbálkozok a tollassal is majd. Aztán csak visszatérhetek már lassan a sport világába. :slight_smile:

@szikla85: Még annyit tudnék hozzátenni a témához, hogy szerintem sem szabad “túl hamar” döntést hozni. Írtad, hogy egy hete beszélgettek újra, aztán még egy darabig csak beszélgessetek. Tök jó, hogy keresitek egymás társaságát. Ismerjétek meg egymást. Ki is ő, milyen is ő, mit szeret csinálni, mik foglalkoztatják, esetleg milyen a múltja, vagy mik a tervei, meg ilyeneket. Aztán ha már valóban ismered őt, akkor már szerintem könnyebb eldönteni, hogy szeretnél-e vele együtt lenni vagy inkább barátoknak maradni. :slight_smile: Persze ha már most azt érzed, hogy szereted, akkor lehet picit nehezebb csak barátnak kezelni, de szerintem akkor is próbáld meg azt egy picit félretenni, és tényleg csak megismerni és örülni annak, hogy jelen van az életedben. :slight_smile:

ma majdnem együtt voltam egész nap Vikivel, hozzáteszem jól éreztük magunkat, s este megtörtént, aminek meg kellett : elengedtem. Végig ezen filoztam, mert tudtam, hogy nem fog müködni, de én hülye f@sz mindig az eszemre hallgattam, s nem a szívemre, mondjuk ma kora este a legjobbkor a szívem mutatta az utat. S a legjobb nem voltam kibukva, mindenben találtam jót. Most este haverral dumáltam, s ez is rátett jó értelemben :slight_smile: Plusz lakótársaim is nyugtattak, hol ott sokkal nyugodtabb voltam, mint Januárban. De hallottam a mostani fiúját. Nem féltékenységből írom : 25 éves, de finoman szólva életképtelen. Viki csak annyit kér, hogy hetente ne 1 napot találkozzanak, kb 50 km választja el őket, de a srác, az egyes szám harmadik személyen kívül csak a “nem tudom, időre van szükségem” szavakat tudta mondani. Tegnap fizetett nálam egy remélhető leges Ninjon a forumról! Csak a We are the VR sapkáról gondoltam :slight_smile:

Jó múltkorába én is voltam Arénába és be is mentem a Tescoba, figyeltelek, hogy nem látlak-e, de nem :smiley: meg is akartam említeni aznap, csak valamiért elfelejtettem :smiley:
@NemKriszti19 ne feledd még jössz egy tenisszel is :wink: xd

@huNovi : s hogy ismertél volna fel? :smiley: Márciusban keveset voltam, mert kétszer 1 hét táppénz + 1 hét szabadság volt

@szikla85 egyszer töltöttél fel egy képet magadról és Vikiről :smiley: ha jól emlékszem :smiley:

@huNovi: Eszembe van, ne izgulj :wink:

@huNovi : baker és tényleg XD Viki ezt nem tudja, így pszt… :smiley: Azóta próbáltam mindenhonnan kitörölni azt a képet, hogy ne gondoljak rá…

Képzeljétek, ma voltam tollasozni egyik csoporttársammal. Úgy figyeltem a térdemre mint még soha. Éééés, nem lett semmi baja. :blush: Annyira örülök neki, mert hát nem akarok nagyon izé lenni, de már nagyon régen játszottam úgy, hogy nem fájdult volna meg. Mert ugye már november óta küszködök vele és most volt kb. először, hogy minden probléma nélkül tudtam eljönni a teremből. :slight_smile: Sőőt képzeljétek, most nagyon összejött minden. Mert még korábban említettem az éves terveimnél, hogy szeretnék majd elmenni 2 tollas versenyre. Na igen, az első egy hónap múlva lesz. És ahogy most lementünk játszani, ott volt egy fickó akivel tavaly egy csapatba játszottam, de hát engem abszolút nem szoktak megjegyezni az emberek… ő meg rám nézett és megkérdezte, hogy idén is akarok menni a versenyre? Nagy döbbenet közepette mondtam neki, hogy hát ha lehet, akkor igen. Nyugodtan mehetek, mindenkit szívesen várnak, majd május elején akkor jelentkezzek. Gyóóó, hát nem sok időm van visszarázódni akkor. De nagyon szeretnék menni, mert a tapasztalatszerzés mindig nagyon jól jön. :slight_smile:

Nagyon örülök ennek! :slight_smile: A versenyhez meg sok sikert, remélem végre magad mögött hagytad a térd fájdalmakat :slight_smile:
Én is most lelkesen bringázok melóba meg ha bármi dolgom van próbálok bicajjal menni, hogy kicsit javuljon az edzettségem. Kis túlsúllyal küzdök/küzdöttem egész életemben, emiatt a rendszeres sport által kialakult pár apróbb fájdalmam, főleg a térdem és a hátam szeret sajogni. Első körben ezeket szeretném kivizsgáltatni, és rendbe tenni amit lehet. Érettségi után pedig szeretnék elkezdeni egy diétát, hogy sportolásra alkalmas állapotba kerüljek, jövőre pedig hátha vissza tudnék rázódni a foci világába :slight_smile:

Közben az ismerősök, és rokonok nagyon nyúznak, hogy jövőre elkezdjem a főiskolát… De nagyon nem érzem a tűzet :smiley: Mérnök rokonom is nyugtatgatott, hogy a levelezős fősuli nem nagy cucc… Hát azért munka mellett tanulni nem teljesen ugyanaz, mint nappalin, ahol minden nap foglalkoznak vele.
Nyilván sajnálom, hogy nem tudok elmenni főiskolára, de túl nagy falatnak tartom, plusz teljesen elvenné a fiatalságomat a tanulás… Sajnos akit nem tudtak diák korában a szülei támogatni, annak nagyon nehéz utólag ezt megoldani.

@darthroni fősuli/egyetemmel nekem is hasonló érzéseim vannak, ha lehet így mondani :smiley: szívesen tanulnék valamit, de munka mellett nemigen merem bevállalni, meg hát rámenne minden pénzem is :S majd egyszer hátha mégis nekikezdek valaminek :smiley:
@NemKriszti19 hajrá hajrá, sok sikert :smiley: maradjon is így a térded :smiley:

Én meg ma végre voltam moziba (vasárnap nem sikerült összehozni) megnézni a Ready Player Onet, jó film volt , tetszett :smiley: igazi kockafilm xd
ja és az egész filmen ketten voltunk :smiley: szeretek így mozizni amikor nincs tömve a terem :smiley:

Hátsz nekem a nap alapvetően normálisan telt, suliban, sorozat / video nézés, elvoltunk.

Délután meg egy katasztrófa :joy::joy:
Azzal kezdődött az egész hogy suli után kimentunk a parkba osztalytarsaimmal, majd mikor indultam volna buszra valami belement a jobb szemembe… És az kész, betett. Buszon felszemmel szalltam fel :grin:

Ez indította el a lavinaszerű apró, de annál zavaróbb tényezőket. Az út több mint feléig dorzsolgettem, konnyezett a jobb szemem, majd olyan háromnegyed óra után nagynehezen abbamaradt a fájdalom, kijohetett belőle gondolom, ami belement.

De rosz volt… Kerestem helyet felszálláskor,nezem kedvenc helyemet befoglaltak, egesz hatra kekket majdnem menjek… Nezem osztálytársam mellet van hely, na mondom legalább ismerős mellé ülök, ahaan szerettem volna csak… :joy: előttem felszállo emver befiglalta… Felb@szott,jolvan akkor megyek még hátrébb… Pedig elotte ülő kisscdajszi vette volna már el a taskajat, de en ignoraltam szegenykemet (félig csukott szemmel, nemlettem volna túl ideális mellé sztem :joy::joy: meg azután lattam csak hogy ismerem őt is xdd)

Jolvan hatrebb nezem fullos nekem való 2 személyes üres hely, mondom te az enyém vagy, ha valaki befoglalta volna ezt is,… Vér fojt volna xdd

Beulok, dorzsolgettem a szememet, próbáltam ekkor meg kipiszkalni, kikonnyezni… Jolvan mondom be dugom a fulesem et… Természetesen ennek csak az egyik fele szólt. Amihez én nemvagyok hozzaszokva xd

Jolvan,… Aztan utvegehez kozeledve sikerül t kikonyeznem… Végre mondom kezdek visszaterni, ahogy ezt gondoktam magamban, leesett okdalra a szék melle a telom… Fignam vennem ki elcsuszik mogottem levo ules ala…

Megkapaszkodom elottem ülőnek a szekjenek a fogockojaba, az meg rossz volt, mert nem maradt meg a hattamlaja :joy::joy: elottem ülő majdnem az okemben kötött ki xdd joo, akkor enélkül mászok ki… Megszereztem telomat, nah mondom jolvan szallhak man le eleg volt már ezekből a bosszantó dolgokból xd

Hazaerek, ivas közben majdnem megfulladtam xdd Aztan meg azóta faj a fejem, gyógyszer természetesen nem használt :smiley:itt tartok most xd

És akkor így jaah, fck the world :joy::joy:
Today was a good day :joy::joy:

Nembaj már napvege van vegre :smiley: Szal jaah, nekem ilyen volt a napom.
(telórol pötyögtem, bocsi az elírásokért)

A Vodás telefonom adta az amúgy semmilyen napomra azt a tipikus f@szom ebbe a meleg telefonba… megprobálom viccesen előadni :

Gáborunk ( szikla85) azon filozott, hogy a jó idő miatt, kényelmesen zenét hallgatva a megszokott 20-25 perc helyett 30-35 perces érkezéssel ér haza, s közben lazul. A terv hibátlan volt… elkezdett hösünk öltözni, s közben gondolt egy merészet, s öltözés közben hallgat zenét.
Döbbenten nézi főszereplönk, hogy a telefon a puk kodót kéri. Mi a habosgec.lotúró ??? Káromkodott istenesen… Szóval zene no, holnap tutko nem, s ha nincs mákom a vodkafonnál akkor pár napig nuku 70-es szám…

Úgy látom országosan szopóágra lettünk rakva… A mai napom ebben a gyönyörű napos időben egy rettenet volt… Agyérzsávát kaptam. Délelőttös vagyok, de konkrétan végig sz.ptam a napomat, szakmai sajátosságok, amiket kár részletezni, de 6-tól 10-ig csak az ideget nyeltem és nem haladtam semmivel sem… Nem lehettem jó társaság :slight_smile:

Hazafele megállok a bolt előtt, mondom felhívom anyámat, vegyek e valamit a boltból, ha már útba esik… Ki van kapcsolva!! najó, akkor felhívom fatert, aki MINDIG előbb ér haza mint én, hogy kérdezze meg anyámat. Nem ért még haza… agyam eldurrant az egyébként is remek nap végén, jóóó mondom akkor irány haza.

Hazaérek, anyum kijön a szobából: “Nem hoztál kenyeret? Mert nincs…” Epic rage moment!!! :smiley:
Úgyhogy egy órás meditáció után elindultam ismét a boltba egy szép terjedelmes bevásárló listával, és két nagy szatyorral vissza is érkeztem pár perccel ezen sorok írása előtt.

A nap és a friss levegőn való séta kicsit helyre rakott lelkileg, de ettől függetlenül nagyon érdekes, hogyan képes minden ellened fordulni bizonyos napokon :slight_smile: Remélem mára befejeződött a balsorsom, és a tiétek is :smiley:

Hát a mai nap nekem se marad emlékezetes jó dolgok iránt.
Bemegyek a szokásos 14:30 - 23:00 közötti műszakra,kapásból elkaptam a munka ügyesemet, akinek jeleztem, hogy július 8-22 közötti Siófoki kiküldetést bevállalnám, s megkérdeztem, hogy mehetek e 1 nappal később ( 1 szabadnapot beáldoztam volna ), mert fizu csak 9-én lesz. S akkor az albit is fizettem volna, ergo, tiszta lappal mentem volna le. Mondta nem, mert az átadás / átvétel az 8-án lesz. Vikinek mondtam, hogy a kettes turnusba megyek, ami július 8-22 között lesz, erre ő : jó akkor én a hármas turnusba megyek… hozzáteszem elég flegmán mondta. Na mondom kezdődik elölről az egész…
Tetejébe nyáron nem leszek szabadságon, szóval ha nincs Siófok akkor sztem meghülyültem volna ( nem mintha nem hülyülnék meg )
Nem vagyok hisztis, de ha köszönök valakinek, szerintem joggal várhatjuk el, hogy visszaköszönjenek. Na most ezt Viki nem így gondolja. Tetejébe a lábam egész nap úgy fájt, hogy csillagokat láttam, tegnap meghúzódhatott.
A napban azért voltak pozitivumok ( nem igérem az 5 db-t )

• délelött a Vodafoneban voltam, s az ügyintéző konkrétan 2 perc alatt megcsinálta a telefonom visszaengedését, s kiírta a puk kodót nekem 1 papírra.

• délelött mikor vettem meg a kajámat bentre megleptem magam fél kiló eperrel, ami annyira finom volt, hogy kb 5 perc volt

• szintén délelött mikor vettem az epret vettem finom kínai ebédet ( ananászos csirkehús )

• Találkoztam egy kollégával, aki régota nem volt nálunk , mert beteg volt, s örültem hogy végre láthattam :slight_smile: Sajnos November 1-el megy nyugdíjba.

Kórházból jó vagy rossz lehet? :slight_smile:

@HestegLogan : mivel kerültél korházba ha nem titok? Mielőbbi Jobbulást! Este Patrik haverommal toltuk a Far Cry 2 onlineját, közben csacsogtunk, kb másfél órát. Jó volt, de jobb lett volna ha nem vagyok fáradt :confused:

Épp a hetet levezető piálást tartjuk most :smiley: elég szívás volt az elmúlt pár nap, felújítják az egész bevásárló központunkat úgyhogy ürítjük a boltot és hát túlóra, visszáruk, boltközik, minden :smiley: nagyon elfáradtam főleg a korán kelés miatt, de legalább a mai nap kicsit lazább volt, a jövőhetet kell még túlélni aztán jók vagyunk :smiley: addig is további szép hétvégét :smiley:

Egy életre megtanultam, hogy figyeljek a térdemre, ha fáj, ha nem. Úgyhogy most, hogy jelenleg nem fáj, attól még kizárólag térdvédelemmel fogok csinálni bármit is. Ami alatt azt értem, hogy nem fogok hirtelen mozdulatokat tenni, csak akkor ha nagyon szükséges. Nincsenek hirtelen hajlítások és semmi megerőltető mozdulat. Na igen, a sportban elég nehéz ezeket elkerülni, de figyelni kell. :slight_smile:

A főiskola témához meg azt mondanám, hogy bár én magam olyan embernek vallom, aki soha semmit nem bán meg. Na igen, mégis néha azt érzem, hogy bárcsak ne jöttem volna egyetemre. Eleinte még jó ötletnek tűnt ez a szakma. De már egy ideje csak küszködök vele. Olyan szinten megutáltatták velem ezt az egészet, hogy el nem tudom mondani. Csak az a baj az egésszel, hogy ha én itt akarnám hagyni, akkor nekem rengeteg pénzt kellene fizetnem. Ez a 6. félévem, és még 2 van hátra. Már csak illene akkor befejezni. Igaz, hogy államvizsgán 50%-os bukási arány van, és ááh hol lennék beszarva ettől(?) Ugyan kérlek… néha full esélytelennek látom. De még ha sikerülne is elvégezni, attól függetlenül ugyanúgy nem értem a szakmát. És nem is vagyok teljesen biztos benne, hogy én mindig is ebben a szakmában akarok majd dolgozni. Szóval néha azt érzem, hogy csak időpazarlás ez az egész.

Persze, innentől már folyamatosan figyel rá az ember ha fáj, ha nem, mert nem tudhatja mikor jön vissza egy rossz mozdulattól. Már ott van az emberben a félsz, és soha nem engedi el magát teljesen.

Teljesen megértelek, és pontosan ez a félelmem nekem is. Elkezdeni egy 4 éves képzést, ami nagyon komoly követelményeket támaszt, ráadásul levelezőn nem is tudok állami támogatást igényelni, mert ahhoz sokkal komolyabb a ponthatár. Elkezdem a főiskolát félévente 210 ezerért önerőből, de például a 4. félévre tele szalad a tököm az állandó nyomástól, és a b.zi tanárok szivatásaitól. Mert mérnök cimborám fogalmazta ezt meg remekül: "Nem tudást szerzel a főiskolán, hanem megtanulod elviselni, ha szopatnak, mintha a főnököd szopatna"
Na én ezt nem bírnám elviselni, főleg azért sem, mert nekem van szakmai előképzettségem, és tudom, hogy nem mindig azt tanítják, ami a valóság. Az elmélet mindig szépen hangzik, de általában a gyakorlat teljesen más. Egyébként is nagyon heves vérmérsékletű vízöntő vagyok, nem tudok csendben maradni ha valami nem tetszik :smiley:

Szóval attól félek tele szaladna a hócipőm, és ott állnék idegroncsként, már befizetve 0,8-1 milliót, ami miatt már be kéne fejezni a fősulit, hogy ne menjen kárba, de se kedvem, se energiám nem lenne rá.

Már most, az érettségin is azt érzem, hogy ez az ocsmány oktatási rendszer ami itthon van, teljesen demotivál, és semmilyen örömet nem lelek a tanulásban, pedig szerintem arról kéne szólnia, hogy azt tanulod, ami érdekel, és amivel fejlődhetsz. Ezért vonz az önképzés, mert célirányosan azt tanulhatom, amit én akarok úgy, ahogy nekem a legjobb.

Úgyhogy meg tudlak érteni, de én is azt gondolom, most már fejezd be, ha eddig eljutottál :slight_smile: De a lényeg, hogy utána csak azzal foglalkozz, amivel Te foglalkozni akarsz :slight_smile:

Hú megint egy hete nem írtam, mert egyszerűen sok időm nem volt mostanában. Volt, hogy a Happy Hourban bealudtam :confused: Időközben hivatalossá vált, hogy Július 8 - 22 között Siófokon leszek kiküldetésben, ami nyaralással felér, így az egyik 2018-as projekt-t hivatalosan is teljesítettre tehetjük :slight_smile: Ma még kell mennem, s szabad hétvégés leszek, ami ritkaság, így plusz öröm van :slight_smile: Melóhelyen elkezdték nyomni a tipikus mindent a munkatársakért dolgokat, kis apróság, de azért mégis jól esett, hogy kedden gyümölcsök voltak, szerdán csokis muffin, tegnap meg túrós illetve mákos - meggyes rétest lehetett enni :slight_smile:
Holnap megyek át faterhoz végre egy kicsit dumálni :slight_smile: Jövő hétvégén meg elvileg találkozom lesz egy lánnyal ( nem Vikivel ) Most délelőtt végre megnéztem a Taxi c. filmet, ez még 20 év után is kellemes könnyed vígjáték. Fizukor lehet veszek 1 normális telefont, mert a Galaxy Ace-m 1 napot se bír ki, nem hiába hiszen kicsit öreg a telefon, viszont vésztartaléknak még mindig jó.