Milyen napod volt?

Köszönöm. :blush:
És az érdeklődést is köszi. :slight_smile: Múlthét szombaton volt a verseny, de sajnos vagy sem nem indultam. Végül csak nem mertem bevállalni, még ha tényleg nem is szokott most már gond lenni a térdemmel. Az az egész napos ugri-bugri lehet sok lett volna.
Neked viszont sok sikert a versenyhez, szurkolok majd. :slight_smile:

@Aangfan Hatalmas ninjon power!! Mióta olvastam, minden nap gondolok rád, és küldöm az energyt! :slight_smile:

Mindenkinek sok sikert a vizsgáihoz. Én most végeztem az írásbeli érettségikkel, az infó volt ma az utolsó. Bevallom nagyon lazára vettem, szívtam is az adatbázis kezeléssel és az excell függvényekkel :smiley: De majd javítok egy jegyet a szóbelin.

Másik nagyon fontos előrelépés, hogy végre 7 év után össze tudunk költözni párommal. Albérletbe költözünk itt kecskeméten, nagyon szép lakást sikerült találnunk, bízom benne, hogy ezután egy következő szintre tudunk lépni :slight_smile:
Jó itthon, főznek mosnak rám, de úgy érzem szükség van a felelősség vállalásra a sikerekhez, szerintem ezt is egy lépés ebben :slight_smile:

Szép napot nektek!

@huNovi : fú ne is mond… most leszek szabadságon, utána szeptemberig nuku szabi, mivel februárban kiadták az egy hetemet… :confused: én hülye nem arra kértem a fixet. Jövőre kitolok a céggel :smiley: Nekem március volt ilyen szinten durca kb dolgoztam 8-9 napot a többi táppénz + szabadság

Sziasztok! :slight_smile:

Mikor máskor ha nem a vizsgaidőszakban találnék ki jó kis elfoglaltságokat. :smiley: Példának okáért már régebben kitaláltam, hogy kellene egy új e-mail címet csinálni, mert ami van azt kérlek szépen benneteket 2006-ban csináltam. Hát az se ma volt. :smiley: És nem mondom, de jó lenne valami jobb névvel küldözgetni a leveleimet a tanáraimnak vagy így simán az embereknek. Meg is csináltam, nagyon szupi. Oké, de én nem akarok akkor így egyikből a másikba lépkedni állandóan, hiszen mindenhol a régivel vagyok regisztrálva. Na fogtam és az összes e-mail-emet átimportáltam az új címemre, amikből a legeslegtöbb részét ki is töröltem. (Mennyi hülye Neptun üzenetet kaptam már atya ég. :smiley:) Minden fontosabb helyre ahova regisztráltam, átírtam erre. Úgyhogy jó kis szórakozás volt. Viszont a nagy megnyugvások közepette rájöttem, hogy a YouTube-os dolgaimat is újra kell csinálni. Feliratkoztam mindenkire, akikre a régivel is voltam. De ugye a kedvelt videók (az a 651 darab nincs meg). Meg ugye semmi ajánlás nincs, vagy előzmény. Úgyhogy hmm… lehet ott maradok a régi címemmel. :smiley:

Szóval mennyivel érdekesebb már ilyenekkel foglalkozni mint a tanulással. :smiley: Ráadásul még ma el is mentem a személyi igazolványomat megcsináltatni, mert nemsokára lejár. Olyan szörnyűséges lett az igazolványképem, hogy az valami eszméletlen. Mindig rettenetesek az ilyen képek, de talán ez életem eddigi legrosszabb képe. Legalább vagy 20 kilóval többnek nézek ki. :smiley: Na mindegy, egy pár évig most ezt kell majd nézegetni, aztán reménykedhetek majd (feleslegesen), hogy hátha a következő jobb lesz.

Tanulni is nagyon kéne már, mert így az elkövetkezendő 1 hónapban minden héten lesz egy vizsgám. Kezdve most csütörtökön. De valahogy (nem is értem hogy), nincs semmi erőm nekiülni ezeknek.

Egyedül az vigasztal egy kicsit, hogy jövőhét hétfőn megyünk tanulmányi kirándulásra, amit eléggé várok. Budapestre megyünk az OORI-ba (Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet), ahol megnézünk 3 osztályt, hogy mi újság van ott. Aztán megyünk majd a Body kiállításra. :slight_smile:

Továbbra is kitartást Mindenkinek a munkához/tanuláshoz! Ügyesen a vizsgákon és az érettségin! További szép napot és hetet Nektek! :slight_smile:

Nekem is van mesélni valóm, bár nem olyan sok : tegnapelőtt átmentem anyámékhoz, ahol megkaptam a születésnapi ajándékom ( Huawei P9 lite telefon + 1 könyv húgomtól, aki nem más, mint @kittybea ) s kikölcsönöztem pár filmet is, többek között a Jay és Néma Bob Visszavágót. Szégyenszemre most láttam először, de sosem késő valamit bepótolni. Amit az első 10 percben átéltem az nyomdafestéket nem tűrne, így csak annyit írok, hogy csodálkoztam, hogy nem kapcsoltam ki a laptopot. ( Gondolom most kapom hideget - meleget )
de utána beindult , s volt olyan poén, hogy laptop monitorját majdnem lecsuláztam a röhögéstől xD
Ma pusztán csak a pihenést csináltam egy battlefieldes haverommal beszéltem durván 1-1,5 év után, de a srác elég durván lezüllött :frowning: Kb 1 órája néztem vissza fiatalkorom másik nagy kedvencét a Cool Túrát. Ez a kellemes kis agymenés kellett

Sziasztok!

@NemKriszti19 nagyon átérzem a helyzeted :sweat_smile: nincs vissza egy hónap a szóbelikig, de valamiért teljesen elhagyott a motivációm vele kapcsolatban… Nem látom értelmét, elpocsékolt időnek élem meg, nagyon nehéz lesz ráhangolódnom.

És én is találtam magamnak egy sokkal érdekesebb témát, amivel foglalkozni akarok. Régebben már talán itt is említettem, hogy foglalkoztat az önfejlesztés témaköre. Persze most indult egy online tréning Szabó Péterrel, amin részt veszek, és hát sokkal érdekesebbnek találom, mint Móricz parasztábrázolását :joy:

De ha már önismeret, egy kérdés felétek. Szokott olyan lenni veletek, hogy látszólag minden rendben van, előző nap de akár aznap is tök jó a kedvetek, de hirtelen rátok tör valami ocsmány rossz kedv?

Sajnos velem ez rendszeresen visszatérő jelenség, ma is megtörtént, ezért aktuális a kérdésem. A maira rá tudom fogni, hogy egy tegnapi munkahelyi összezörrenés miatt lehet.
Viszont sokszor nem tudom megmondani miért alakul ki.
Talán ezért is érdekel az önképzés, mert a végére szeretnék járni.

Sikeres szakmai (Informatikai rendszergazda) vizsga, pipa :smiley: :blush:

El se hiszem, hogy végre megvan. Írásbeli is elég nehéz volt, főleg a második fele (1 hete volt)(hálózatok) illetve a tegnapi nap, a gyakorlati volt a legfárasztóbb (programozás, adatbázis, packet tracer, szerelés) ma pedig a szóbeli :smiley: Amiért nemvoltam oda a legjobban :smiley:

Reggel első 4 ember között voltam, akik kezdtek, és 9 órára le is tudtam ezt i s :smiley:

A szívem majd kiugrott a helyéről :smile: De kívülről nemigen látszott ez most rajtam, mert pozitívan álltam az egészhez, persze minimális, egészséges aggódás maradt bennem, de nemvolt vészes :smiley:

Hatalmas arcok voltak a vizsgabiztosok is :joy: Volt egy bajszos csávó, és egy időseb nő, illetve egy 35 év körüli nő. Mindhármuk nagyon jó arc volt, de a harmadik az whaa, rosszul éreztem magamat ha rá néztem :smiley: úgy nézett, kinézte a lelkemet is kb xDD Neki nemis mondtam a tételt, rá se néztem inkább feleletnél :joy:
Ha esetleg ők is TheVR fanok, és magukra ismertek, kérem jelezzék :smiley: Üdvözlöm őket!

Fél 1 körül megvolt az eredmény hirdetés, és megkaptam a szakvizsgáról a bizonyítványt, 4esre sikerült :slight_smile:
15 ből sajnos csak 9 embernek sikerült megcsinálnia :frowning:

Ezután egy közös fagyizással zártuk a napot! :slight_smile:

@darthroni: Valahogy nem csodálom, hogy eleged van már az egészből és a motivációd is elveszett. Ugyanez van nálam is, még csak most kezdődött el a vizsgaidőszak, de már totál elegem van belőle. Most épp egy szakmai tárgyra készülök, de valahogy pont nem érdekel, és sejtem, hogy nem egyszer kell majd mennem belőle vizsgázni. Ez nem a szokásos negatív hozzáállásom, csak szimplán hallottam, hogy hogyan zajlik a vizsga, és nem valami kecsegtető.

És hát nem kicsit gondolkodtam el mostanában, hogy mégis mi lenne az az irányzat, amivel foglalkozhatnék, mert ez a gyógytornászos téma valahogy egyre inkább nem adja nekem. Így hát már én is kinéztem magamnak 2 online tanfolyamot plusz egy OKJ-s képzést is, ami B tervnek tökéletes. Bár nyilván nem garantált az sem, hogy abban sikeresebb lennék, de valahogy érdekesebb és talán közelebb is állna hozzám.

Mert amúgy az is csak jobban elszomorít, amikor a tavalyi nyári gyakomon több gyógytornász is mondta, hogy már eléggé megbánták, hogy ennek tanultak. Meg, hogy ha tudták volna anno, hogy ez ilyenekkel jár, akkor tuti máshova mentek volna. A fizetés is nagyon alacsony, én meg egyedül tervezek élni. És hát tekintve a mai albérlet árakat, egyedül mindent fizetni, hááát nem egy egyszerű dolog. Viszont ez a B terves meló meg ha összejönne, az egy elég jól fizetős állás lehetne. És jó persze, ne a pénz legyen az elsődleges motiváció, de hát valamiből meg kell élni.

És a kérdésedre válaszolva, igen, szoktak lenni ilyen hangulatingadozásaim. Volt egy hosszú időszakom (meg most is van néha-néha), hogy pl. tök jól telik el az egész hetem, minden tök király… aztán hazamegyek hétvégére és kb. ahogy beteszem a lábam a házba olyan feszültség önt el, hogy hihetetlen. Szinte fel tudnék robbanni, és na olyankor jobb ha senki se szól hozzám. És ahhoz, hogy lenyugodjak kell kb. 1 nap.
Elég egy hülye érzés, mert tényleg csak így a semmiből jön. Bizonyos szinten sejtem, hogy mi lehet a kiváltó oka ennek, de talán nem minden egyes esetben az.

És természetesen @UndeadKrissz, Gratulálok Neked! :slight_smile: Hatalmas GG! :slight_smile: És olvastam az új topic-od, remélem sikerül majd valami jó állást találnod. Sok sikert kívánok hozzá! Aztán reméljük a későbbiekben az a PC-s bolt is összejön. :slight_smile:

@NemKriszti19 Aranyos vagy, nagyon szépen köszönöm! :slight_smile:

Rajta leszek ezen is, a töretlen pozitivitást is tartani, illetve egy szuper melóhelyet találni, amely mellesleg nem is fizet rosszul, és nincs is túl mesze. Erős kritériumok, de meglesz ez is, előbb utóbb!

@UndeadKrissz Gratulálok! :slightly_smiling_face::muscle:

@NemKriszti19 na nekem is nagyon hasonló a helyzet, de pontos okot nem tudok rá megfogalmazni. Tudom, hogy mely dolgok stresszelnek mostanában, de nem érzem ekkora gondnak ezeket.

Nekem is a hivatással van most a legnagyobb bajom, jelenleg kényszerből a szakmámon belül egy olyan területet kell végeznem, amit egyáltalán nem élvezek, sokszor nagyon nehéz motiváltnak maradnom, de tudom, ha átkerülök egyszer a másik gépekre, akkor azt csinálhatom amit szeretek. Viszont már olyan régen dolgoztam azokon a gépeken, hogy újra kell tanulnom sokmindent, ami miatt stresszel, hogy alkalmas leszek e rá olyan szinten mint a most ott dolgozók.
Emiatt pedig néha kételkedek hogy egyáltalán a forgácsolás e a hivatásom. Szintén az önismerettől várom, hogy meg fogom találni mit is akarok igazából csinálni.

És neked mi lenne az, amivel azt érzed hogy a hivatásod lenne?
Más megfogalmazásban így definiálják a hivatást: “Az a dolog, amit nem tudsz nem csinálni”. Neked van ilyen dolog? :slightly_smiling_face:

Nagyon szépen köszönöm! :slight_smile: :pray:t6:

@darthroni : ez az érzés, sajna elég sűrűn megvan nálam is, s mai napig nem jöttem rá, hogy miért, talán, amit @NemKriszti19 is írt, hogy nincs motivációd.

@UndeadKrissz : Nagyon nagy Gratuláció!

Véget ért a szabadságom :frowning: Viszont 6 hét, s Siófokon vagyok megint :slight_smile:
Tegnap hivatalos voltam kollégák búcsúztatására, amire végül úgy döntöttem, hogy nem megyek el, mert undorítónak érzem azt, hogy vannak olyan emberek, akik ott vannak 5 évet őket elbúcsúztatják, mert kis főnökök, de egy sima mezei kollégát nem búcsúztatnának el… inkább haverokkal eldumáltam az időt :smiley:

Nagyon szépen köszönöm! :slight_smile: :slight_smile:

Sajnálom hogy vége a szabadságodnak :confused: De a haverokkal töltött idő azért remélem kárpótolt valamilyen szinten téged. :smiley:

Én jelenleg nagy önéletrajz írásba vagyok :smiley: Hááát kíváncsi leszek mi sül ki belőle :smiley:

Sziasztok! :slight_smile:

Na hát nagy élménybeszámolóm van a mai napomról. Ma voltunk ugye a tanulmányi kiránduláson. Giga nagy részletekbe nem mennék bele, de azért persze mesélek bőven. :slight_smile:

Szóval azzal kezdeném, hogy volt egy kis gondom, ami mondhatni kihatott az egész napomra. Meleg volt, nem ettem és nem is ittam valami sokat. A buszon még nem is a gyomrom kavarodott fel, hanem mintha szédültem volna egy picit. Meg még a fejem is fájt utána elég rendesen. Kicsit ilyen remegős is lettem. És mivel ugye nekem elég érzékeny a gyomrom… ha velem bármi történik (pl. megfájdul a fejem, fáj valamim, akármi történik ami úgy erőteljesebb, akkor rögtön kapcsol hozzá a gyomrom, és még az is megfájdul és felkavarodik.) Szóval volt itt minden, ami a későbbiekben szerencsére elmúlt (nagyjából).

Na de, elsőként megemlíteném, hogy én most jártam életemben ötödjére Budapesten. :slight_smile: Ilyen jó vidéki turistaként képzeljetek el, aki mindenre rácsodálkozik. :smiley: Óriási és szokatlan számomra az a város. És csak bámultam, hogy “gyaaa mekkora épületek vannak”, meg “gyaa nézd már ennek üvegfala van”, vagy hogy kb. sehol sincs egy kicsi üres rész, mert mindenhol van valami épület. A közlekedés katasztrófa. Millió ember és autó és fúúú, durva. :smiley: Ha láttatok volna minket, mikor átmentünk az egyik hídon (azt hiszem a Margit-híd volt), mindenki mint valami hülye, “gyaaa ott a Duna”. :joy: Vagy ott a Parlament (amit már volt szerencsém belülről is látni). De hát nyilván minden az újdonság erejével hatott, és egyben gyönyörű is a város, de ugyanakkor nekem annyira félelmetes is, pont a nagysága miatt, meg úgy minden más miatt is. Attól függetlenül kipróbálnám milyen ott az élet. :slight_smile:

Na és akkor a lényeg. Ugye voltunk az OORI-ba (Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet). Na hát nálunk elég gagyi és lelakott kórházak vannak. Kevés és rossz minőségű felszereléssel. Ez meg atya ég… :open_mouth: Olyan eszméletlen királyul néz ki. Mikor megláttam, mondom basszus ez egy szálloda. Nagyon hatalmas, nagyon modern, és nagyon fullos. Eszméletlen. Mindenki nagyon kedves volt (nem úgy mint nálunk), és ahh, oda meg vissza voltam. :slight_smile:

Majd ezután mentünk a Body kiállításra. Na hát azt tudnám első körben erről elmondani, hogy azok akik tanultak meg értenek ilyenekhez szerintem sokkal érdekesebb lehet, mint a laikusok számára. Nyilván egyáltalán nem tudnám magam fényezni egy pillanatra sem, mert az anatómia tudásom is megkopott már rendesen (na jó, sose volt olyan magas szintű). De talán annyi előnyünk azért csak van, hogy tudjuk, hogy minél mit kell látni. Tudjuk, hogy mi hogyan funkcionál, és hogy mi mire jó (nagyjából). De az is… kicsit féltem, hogy nehogy rosszul legyek (a már amúgy se túl jó közérzetemnek nem hiányzott volna), de nem volt semmi. Annyira érdekes volt, hogy nem is találok szavakat. Tényleg ha érdekel benneteket és úgyis, hogy mondjuk soha nem tanultatok ilyet, akkor is érdemes megnézni, mert ilyet azért nem lát mindennap az ember. :slight_smile: Persze talán igényel egy jó kis gyomrot, nem tudom. Én az ilyenektől mindig rosszul voltam, de most meg semmi bajom nem volt, pedig jó részletes minden. :slight_smile:

Összességében minden fejfájást és gyomorfájást megért ez a mai nap, mert olyanokat láttam, amiket soha nem felejtek el. Az az intézet valami fantasztikus, és nagyon jó volt látni valami olyan helyet ahol valóban normális kezelések folynak, és a felfogásuk/mentalitásuk is teljesen más volt mint ami itt van nálunk. (Igen, egy bizonyos szempontból mi borsodiak/vidékiek másabbak vagyunk, és ezt nem pozitív értelemben mondom.) A Body is egy felejthetetlen élmény volt és nagyon örülök, hogy volt lehetőségem ezeket látni. :slight_smile:

És köszönöm, aki ezt kitartóan elolvasta. :slight_smile:
További szép estét és hetet kívánok Nektek! :slight_smile:

És akkor még nem is láttál mindent :smiley: Budapesti vagyok, viszont nagyon a szélén lakom Pestnek, úgyhogy nekem is előfordul amikor a belvárosba vagyok hogy jézusom milyen élet van ott, mennyi ember stb… főleg a péntek/szombat éjszakák lepnek meg amikor nagy ritkán arra járok… :smiley: teljesen más mint a külváros :smiley:

Nekem kecskemétiként mindig hatalmas rácsodálkozás, amikor Pesten járok :slight_smile: Élni nem akarnék ott, de nagyon szeretem amikor 1-1 napra feljutok valami oknál fogva és szét lehet nézni :slight_smile:

Az elmúlt napokban egy kérdés merült fel bennem : Miért???

Miért kapom meg az idióta, olvasni nem tudó tajparaszt vásárlókat??

Mindennap kiakasztanak, legalább is próbálnak :smiley:

Na ennyit a hisztiből :smiley:

Holnap végre pihenek egyet, tervezem megnézni a Bakancsos utcai piacot. Állitólag kilehet fogni jó kis cuccokat, mit nem adnák 1-2 rare ps3 játékot esetleg valami kőkemény nosztalgia faktor alapú cuccot. Hozzáteszem, holnap nem veszek semmit, mert még nuku fizu, csak felmérem a terepet.

Megkaptam a Siófoki kiküldetésemben a szállás címet is. Hotelben leszek hiába : Úrnak születni kell! :smiley:

Sziasztok!

Az az igazság velem kapcsolatban, hogy végre 74 nap folyamatos szenvedés, „köhögés”, és ezek miatt nem alvás után most úgy tűnik, hogy meggyógyultam! :slightly_smiling_face: A múltkor, amikor írtam, akkor végül találtak bennem valami ritka baktériumot, amire aztán 2 nappal később találtak antibigyót. Úgyhogy már „egészséges” vagyok. A kísérlet teljesítve: A Ninjon power működik! Köszönöm Nektek! :blush:

Egyébként ettől függetlenül még mindig nem tudok aludni, de legalább már másokat nem zavarok ezzel. 2 okból nem bírok elaludni: 1. Mert abban a pillanatban, hogy lefekszek, bekapcsol az agyamban valami és nem tudom leállítani a gondolataimat. Valószínűleg most egyszerre pótlom az elmúlt időszak gondolatmentességét. 2. Mert lefekvésig VOD-pótlás a programom.:grinning:

@NemKriszti19 Az OORI-val kapcsolatban. Képzeld el, engem 2003-2004 körül, a balesetem után oda akartak vinni rehabilitációra, már ki is jött az OORI akkori Főorvosasszonya és megnézett, jóváhagyta az egészet. Majd egy hónappal később rámnézett mégegyszer és akkor vette észre, hogy lélegeztető gépen vagyok :face_with_raised_eyebrow:, ezért akkor jött rá, hogy mégsem tudnak átvenni, mert nincs erre megfelelő osztályuk és erre alkalmas ápolójuk. :disappointed_relieved: Ekkor jött 2 hónap sakkozás, hogy mégis hogyan legyen. Az állapotom változtatásának céljából végül kaptak állam bácsitól támogatást, amiből felépítették az "intenzívosztályomat”, ahova engem valamiért mégsem vettek át. Miután hazakerültem a baleset utáni kórházamból(Heim Pál), 1,5 évvel később valahogy eszükbe jutottam és hatalmas segítőszándékukat bizonyítván felajánlották, hogy bekerülhetek hozzájuk, de csak ambuláns betegként. Szóval minden reggel és este a saját megoldásunkkal, ami akkoriban még nem volt nekünk, és a saját pénzünkön kellett volna keresztülvágnunk az egész városon. Az OORI az eléggé Budán van mi meg nagyon Pesten, egyszóval messze. Végül is kiderült, hogy így nem érte volna meg nekem, mert itthon és a közelemben lévő kezeléseken még több foglalkozást is kaptam, mint ott kaptam volna(napi 2x30 perc torna). :frowning_face: Ez régen volt, lehet hogy azóta egy baszó hely lett. Bár van még egy kellemetlen történetem a régi főigazgatóval, de az nem az intézményhez tartozik, úgyhogy most nem lényeges.

De hogy jó hírekkel zárjam az irományomat: Elhatároztam, hogy hetente egyszer mindenképpen szeretnék itt hagyni néhány gondolatot. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez bárkinek is jó hír-e.
A héten kiderült a HFL döntőjének időpontja és helyszíne. (HFL=Hungarian Football League, a magyar amerikaifutball bajnokság) És idén is ott leszek a helyszínen. És ez számomra egy nagyon nagy élmény lesz.
Az utolsó hír: Ha minden jól megy(tehát nem), akkor a következő héten megrendeljük a szájjal vezérelhető kontrolleremet. De ha bejön a pesszimizmusom, akkor is 3 héten belül útnak indul. Szóval haladok a gaming felé.

Szép hetet kívánok Nektek!:slightly_smiling_face:

Szia!

Nagyon örülök a jó híreknek!! :slight_smile: Remélem segített a ninjon power, de ez leginkább a küzdeni akarásodon és a hozzáállásodon múlott, úgyhogy gratulálok és csak így tovább! :slight_smile:

Nekem pedig meglettek az írásbeli érettségi eredmények.
Mindegyik már most 4-es szinten van, kivéve a Magyar, amitől a legjobban tartottam, de az is megvan hármas, és egy közepes szóbelivel az is 4-es lesz :slight_smile:
Töriből annak ellenére, hogy esti képzésen csinálom, az enyém lett az évfolyam legjobbja a nappalisokat is bele számítva, úgyhogy örülök :slight_smile:

Teljes gőzzel irány a szóbeli.

Szép napot mindenkinek! :slight_smile:

Örülök @Aangfan, hogy végre meggyógyultál!

Viszont most valamit én nyeltem be, ugyanis napok óta a fejem olyan szinten fáj, hogy sokszor a sírás határán vagyok. Tegnap melóból haza is küldtek ez miatt. Gyorsan elmentem a dokihoz, erre későn kapcsoltam, hogy délelőttös volt, de úgy voltam, valamit muszáj tenni, hogy elmúljon vagy enyhüljön a fájdalom. Kaptam 1 antibiotikumot, amit ma fogok tudni kiváltani, mivel megjött a fizum, de megyek ma is a dokimhoz, mivel ma délutános. S muszáj lesz konzultálnom a dokimmal, hogy most mennem kell e fül - orr - gégészetre vagy csak szimplán valami bivaly erős megfázás szerűséget nyertem. Finoman szólva tanácstalan vagyok, mint a kisközség. Este laptopon megnéztem a Nincs kettő, négy nélkül c. filmet, hát most jót tett lelkivilágomnak ez a kis mosolyszüret :slight_smile: