Milyen napod volt?

Sziasztok!
Nagy a csend mostanság, úgyhogy néhány mondatba elmesélem az elmúlt néhány napom :smiley:
Végre szabadságon vagyok most egy hétig és történtek említésre méltó dolgok. Egyik ismerősömnek szülinapja volt (igen @NemKriszti19 már megint xd) , amit szombat este ünnepeltünk, a Kelet Csillaga nevezetű helyen gyűltünk össze és töltöttünk el egy kis időt ott, ez egy ilyen vizipipázós, teázós hely, mondanom se kell mit csináltunk ott :smiley: jó kis kellemes, csendes hely finom teákkal :smiley: miután ott kibeszélgettük magunkat átmentünk egy bárba ami kb 5 perc sétára volt onnan és az éjszaka hátralévő részét ott töltöttük zárásig :smiley:
Tegnap pedig átéltem egy nagy vágyamat, mindig is elakartam jutni egy igazi nagy koncertre és most sikerült :smiley: nem tudom mennyire ismeritek, de Bullet For My Valentine koncert volt és ahhh… annyira jó volt, hogy már az elején azt vártam, hogy mikor jönnek legközelebb fellépni :smiley: nagyon szeretem és a lehető legjobb zenéiket játszották :stuck_out_tongue: hatalmas nagy élmény volt

Veletek mi újság mostanság? :smiley:
További szép hetet!

@huNovi : ismerem az együttest, bár nem nagyon hallgattam őket, én most a Fifa 15 miatt megszerettem a Kasabian nevü együttest :slight_smile:

@NemKriszti19 : Boldog Szülinapot így megkésve!

Tegnap megkaptam a Balatoni kiküldetésem beosztását, hát őszintén szólva jobban örültem volna, ha a utolsó héten vagyok délelőttös, de jó lesz így is :slight_smile: Mondanom sem kell mennyire várom már. Ha már nyaralás : lakótársaim ma elmentek 2 napos nyaralás szerűségre, s erre a csöppségre vigyázok :slight_smile:

Imádom!

Este rám írt Viki. Mesélte, hogy szakított a fiújával. Lehet, hogy szeptemberben, mint 2 barát elmegyünk 1-2 napra Pestről, de ez majd kialakul.

Sziasztok! :slight_smile:

Egy picikét így az elmúlt hetekben eltűntem, mert sajnos nem tudtam volna valami jó hangulatban mesélni vagy írni. Úgyhogy csak olvasgattam és nézelődtem errefelé. De most egy picit sztorizok.

A lényeg, hogy most pénteken a legnagyobb reményeim szerint befejezem a vizsgaidőszakot, amit már nagyon nem fogok bánni. Igaziból nem volt sok vizsgám, de ami volt azzal legalább küszködtem, nem is keveset. De most úgy néz ki, hogy már csak egy van hátra, és nagyon szeretném, hogy sikerüljön, ha már a múlthéten nem jött össze. Viszont utána… még lesz egy-két elintéznivalóm, mint pl. kiköltözés a koliból, elmenni egy megbeszélős akármire a kórházba, ahol a nyári gyakról lesz tájékoztató. Tegnap pl. voltam dokinál alkalmassági miatt, aztán tüdőszűrőre is el kell mennem, de még most inkább le akarom tudni a sulit.

Majd július végén lesz a gyakom, úgyhogy addig is meg utána is lehet kicsit pihenni, meg szakdogázni. Úgyhogy lesz elfoglaltság, de már nagyon várom, hogy el lehessen felejteni egy kicsit ezt az egészet. :slight_smile:

Tudom, hogy van néhány levél amire még nem válaszoltam, és emiatt elég rosszul is érzem magam, mert nem szoktam csak úgy szó nélkül eltűnni, és ígérem pótolok mindent a hétvégén. :slight_smile:

Illetve, @szikla85 nagyon szépen köszönöm, de nem én voltam @huNovi szülinapos ismerőse. :smiley: Csak egyszer megemlítettem neki, hogy állandóan szülinapi bulikban van, aztán ezért jelölt meg. Viszont egy hónap múlva fogom én is ünnepelni, úgyhogy semmiről nem maradtál le, ami a köszöntést illeti. :slight_smile:

És természetesen nagyon szép hetet Nektek! Jó nyarat, pihenést és minden jót! :slight_smile:

@huNovi nem csak hogy ismerem hanem szeretem is már jó rég óta :smiley: biztos egy élmény lehetett :slight_smile:

Én is írok nektek sok kihagyás után igaz nem sok jót tudok mesélni de hát mindig történik valami amire nem számítunk. Elmúlt egy hónap nagyon jól telt sok szabad hétvégével elkezdtem hétköznap munka mellett futópadozni meg bringázni hétvégén meg haverokkal lógtunk minden fele. Elég sokat fogytam 86 kilóról lementem 77,4-ig , el is kezdtem már magamra főzni , büszke is vagyok magamra. Persze ha minden jól megy akkor biztos kell valami ami szétcsessze(tapasztalat) . Vasárnap mentem éjszakás 12 órára aztán már úgy keltem mint aki nagyon nem aludta ki magát. Előző éjszakás műszak is egy szenvedés volt. Aztán bent már éreztem hogy izomlázam van , fáj a fejem, fáj a hasam már mondtam a többieknek bent a melóhelyen hogy lehet terhes leszek. Reggel már fal fehér voltam meg fáztam is. Hétfőt azt végig szenvedtem magas lázzal már a végén 39,4-ig is felment akkor kaptam algopirin injekciót aztán később bementem a sürgősségire mert nem akart javulni a helyzet ott kivizsgáltak de semmi komolyat nem találtak(vérvétel hasi ultrahang stb) Másnap jött a szép része gyakorlatilag 20 percenként mentem wc-re bírtam ezt olyan este hétig mentem az ügyeletre ott írtak ki gyógyszert ami megfogja a vizet mert már a széntabi se segített. Este csak egy ügyeletes gyógyszertár van Dunaújvárosban az a gyógyszer pont elfogyott így egy egész estét végig szenvedhettem mire másnap reggel be tudtam szerezni a csodaorvosságot. Úgy néz ki most már megmaradok. Tegnap estét végig bírtam aludni és még enni is tudtam pocakom is jól van már :slight_smile: Csak mire visszarázódok a rendes kerékvágásba lesz vagy egy hét.

Bizonyára tudjátok, hogy ma van a nyári nap-éj egyenlőség, vagyis a leghosszabb nappal és a legrövidebb éjszaka. Valamint Szent Iván napja van. A Szentivánéji álom cimű művet bár nem olvastam, de mindig hallottam erről. Olyan kedves ez a nap, nem? :slight_smile:

A mű szerint ezen az éjjelen, akit valami visszafogott a szerelemben, az most feloldódik és megtalálja az igaz érzelmeket. Amikor minden megtörténhet, még akár a legtitkosabb vágyaink is. Hmm, de jól hangzik. Igaz, már Valentin-napkor ellőttem egy ilyen témájú viccet, de lehet, hogy ma mégis megváltozik valami. Furcsa, hogy mindig ellene vagyok a párkapcsolatnak, de lehet, hogy valójában mélyen, titokban mégis kötődik valakihez a szívem (?). Hát nem tudom. De lehet ma kiderül? Ha az nem is, de minden bizonyára sokáig fent fogok maradni, már csak kíváncsiságból is, hátha történik valami váratlan fordulat. Pl. megtanulom azt a k…a ortopédiát holnapra. :smiley:

Na de szép estét kívánok Nektek! Sok sikert a titkos vágyakhoz és mindenhez! :slight_smile:

Sziasztok!
Remélem nem baj hogy csatlakozom a témához én is :smile: Eddig nem nagyon használtam aktívan a fórumot, de az elmúlt időszakban egyre inkább érzem, hogy én is szeretnék ennek a közösségnek tagja lenni, és végre tartozni valahova. Mostanában elég stresszesek és tanulósak a napok, bár ennek holnap egy kis időre vége lesz, mert letudom az infó szóbelimet középszinten. Remélem nem izgulom túl és szerzek valami éppkézláb pontszámot :slight_smile:

Üdv köztünk! :slight_smile:

Átérzem a helyzeted, én is ma szóbeliztem, holnap lesz eredményhirdetés és talán még bizonyítványt is kapok :smiley:

Remélem jól sikerült a szóbelid :slight_smile: Ha minden igaz én is holnap tudom meg az eredményt, de elvileg bizonyítványt még nem kapok, mert ez még csak előrehozott érettségi volt. :smile:

Sziasztok!

Nem írtam még ide, de ezen a héten lett egy elég érdekes élményem amit azthiszem megosztanék veletek.

Most írtam a szakdolgozatom, és a tanárt konzultációra általában akkor tudtam elkapni, mikor épp vizsgáztatott ( mikroelektronika / elektronika 3. . 4./5. szemeszteres tárgyak ).

Néztem a feladatokat, és nem akartam elhinni, hogy pár év alatt ekkorát esett a színvonal. Feladatok kb egy szakközép első/második osztályos szintjét ütötték meg… és nagyszerű diákjaink sorra buktak rajta.

Beszéltem a tanárral. Következő heti vizsga levezénylését megkaptam. Összeállítottam egy olyan feladatsort, aminek több, mint a felét lazán ki lehetett nézni google-ból, kb első találatokra.

Számításokhoz is bőven elég volt az Ohm törvény ( R = U / I, I = U/ R, U = I * R ).

Feladatok az általános iskola 7. és szakközép 1. osztály szintjei között mozogtak. Egyik este pár sör után dobtam össze, gondolván, ennél egyszerűbb már nem lehet…

Vizsgára eljöttek 8-an. Ebből egy diák volt aki meg tudta csinálni, de ő sem az egészet… De legalább kifejezte háláját 2 sör formájában az egyszerű feladatokért :smiley:

5 ember google-ból épphogy elfogadható szinten ki tudta szedni az elméletet… szívem szerint karót adtam volna mindnek… nem azért mert puskáznak, hanem azért mert másolni sem bírnak, meg a kidolgozás igénytelensége …

Maradék két ember… az egyik azt sem tudta, hogy 1A hány mA ( szakmán kívülieknek: 1 kiló hány gramm ).

A másik egy osztást nem bírt megcsinálni, és jöttek, hogy adjak nekik kettest… Hangsúlyozom… ez főiskola 4. /5. szemeszteres tárgy…

Nem kaptak kettest… és a g*ci természetesen én voltam… :smiley:

Végignéztem az egész évfolyam beadandóit… talán 1 darab volt, aki nem netről lopott valamit, hanem tisztességgel megcsinálta. Bárkinek a beadandójába belekérdeztem, egy k*rva szót nem tudott hozzászólni, mert annyira nem vette a fáradtságot, hogy amit kinyomtatott leírás, azt elolvassa… És ezek az emberek akarnak mérnökök lenni, szidják a tanárt, ha buktat…

Az oktatás valóban nagyon alacsony színvonalat képvisel… és a fent leírt diákok szidják az oktatást, de egyik sem veszi a fáradtságot, hogy magától utánanézzen valaminek, vagy egyáltalán tanuljon.

Ez milyen szak ha szabad kérdezni? :slightly_smiling_face:

Villamosmérnök.

Én nappalis gépészmérnökökről tudok nyilatkozni. Úgy kerülnek ki a főiskoláról, hogy semmilyen gépészeti ismeretük nincs sem gépelemekről, sem megmunkálási technológiákról. A munkámat segítenék, de inkább én segítem őket.
10-ből 1-2 van aki értelmes és tényleg érdekli és nem a pénzt nézi elsődlegesen. Nyilván az oktatási rendszer sem segíti, hogy készen jöjjenek ki az iskolaból, de sajnos nagy százalékban a hozzáállásuk is probléma.

A mérnök szóról az jut eszükbe, hogy ülni kell a klimatizált irodában, iszogatni a kávét meg dumálni, közben pár modellt megrajzolni CAD-ben nettó 3-400-ért. Pedig picit komolyabb a dolog.

Akiket ismerek és kiváló mérnökök, azok szinte mind dolgoztak a szakmában akár mint forgacsoló, vagy gépész, és utána lettek mérnökök. Gyakorlati ismeret nélkül nem lehet kiemelkedni szerintem. Én is gondolkozok főiskolán, de munka mellett akkora vállalás, hogy nem biztos hogy be tudnám fejezni, pedig nagyon élvezném a mérnöki munkát :slightly_smiling_face:

@darthroni annak idején én is munka mellett elkezdtem a gépészmérnökit, de sajnos nem tudtam befejezni. Most munka mellett villanyszerelést tudok tanulni, ráadásul nyári gyakorlat is van, hétfőn sikerült főállásúakkal és egy harmadikossal együtt dolgozni. Azon csodálkoztam, hogy nem kért telefon töltőt amennyit nyomkodta ahelyett hogy segített volna. És ez csak rosszabb lesz.

@madve akkor szerintem simán meg tudtam volna csinálni, pedig felnőtt képzésben nyomják ránk az anyagot.

@d4xt1d Ha érdekel, akkor átküldöm a feladatlapot :slight_smile:

@darthroni Az arányok sokkal rosszabbak. Tanáraim szerint 2-3 évente van 1 diák, aki érni fog valamit a szakmában. Most például a szakirányomon KETTEN fogunk összesen záróvizsgázni… Sok ember valóban csak a papírra hajt, és a való életben egy használhatatlan “mérnök” lesz.
Gyakorlati része a legfontosabb. Én pont a másik oldal vagyok… Kb bármi problémát megoldok, megértem… csak utána elmagyarázni ne kelljen :smiley: Záróvizsgára készülésnél is most ez a problémám, hogy értem én, hogy hogy működik, csak teljesen másképp várják el a magyarázatot…

Na, hát így sikerült :slight_smile: Nagyon elégedett vagyok, hiszen munka mellett hétvégi képzésben sikerült ezt az eredményt elérnem, a kemény munka mindig kifizetődik :slight_smile: Remélem neked is jól sikerült @Endeuur :wink:

@d4xt1d Ha szabad kérdeznem, konkrétan a tananyag mennyisége miatt nem tudtad befejezni? Nekem már ez az érettségi is a határokat feszegette a végére, úgyhogy el tudom képzelni, hogy nem lehet tartani egy főiskola iramát munka mellett. Én is nagyon szeretnék mérnökként dolgozni, de egy idegroncs lennék mire eljutnék az államvizsgáig. Így valami mást kell kitalálnom, hogy feljebb léphessek a forgácsolásban.

@madve Könnyen elhiszem, hogy nagyon optimista arányokat mondtam. Végzős mérnök gyerek volt nálunk, és nem tudta megkülönböztetni a levegős munkahengert a hidraulikustól… Kérdezzük tőle, hogy mi lehet az a sok kék cső ami rácsatlakozik… és nem tudta megmondani hogy az levegő cső, és valahogy mégis megkapják a papírt az ilyenek is…

És nekem is problémát okozna az, hogy csak úgy jó a magyarázat, ahogy ők elvárják, hiába mondom el másképpen ugyanazt.

@madve érdekel, kíváncsi vagyok mennyit felejtettem

@darthroni 2013-2014 (ha jól emlékszem vissza) akkor jártam, 3 műszakban dolgoztam akkor gyakran 31 napból 29et, úgy meg kicsit nehéz volt vizsgára készülni

@d4xt1d Elküldtem privátban :wink:

@darthroni Sosem foglalkoztam pneumatikával vagy hidraulikával, de azért ilyeneket tudok… :smiley: De amúgy ez szerintem valahol szégyen… ilyen pályát választ sok ember nulla műszaki érzékkel …
Bátyámmal beszélgettünk arról, hogy ha elindítjuk a vállalkozásunkat, és elérjük azt a szintet, hogy kéne felvenni embert… nem fogunk találni senkit… Sok embert ismerünk, de egyszerűen nem tudunk olyat, akire rábízhatnánk munkát…

@d4xt1d Akkor teljesen érthető miért nem sikerült folytatni, sajnálom :confused:

@madve Hát ez teljesen így van, sajnos a legtöbben a semmire akarnak 3-400 ezret keresni, mert a haver Angliában pizzafutárként keres többet is… Az nem számít, hogy nem tudja kitermelni a fizetését, mert nem elég képzett hozzá, neki fizessenek ennyit.
Én sem vagyok elégedett a fizetésemmel teljes mértékben, de tudom hogy nekem is fejlődnöm kell ahhoz, hogy többet kapjak. Sokan nem tudnak vállalkozói szemmel nézni a dolgokra, például ha az ő pénzéből kéne kifizetni a dolgozót, akkor fizetne e neki annyit, ha nem tudja kitermelni a fizetését.
Persze vállalkozói oldalról is vannak nagy szemétládák, de én azt látom hogy már vannak korrekt cégek :slight_smile:

Na, ez tök jó lett :smile: Nekem is jól sikerült, idén csak egy középszintű infóra kellett készülni, és kihúztam azt a tételt amit a legjobban tudtam :smile: Úgyhogy a szóbeli max pontos lett, az érettségi összességében 94% Remélem jövőre is ilyen jól sikerülnek majd a vizsgák :slight_smile: