Milyen napod volt?

@szikla85 Gratu neked az eredményért :clap::heart:

Megjártuk az orvost. Hiperérzékeny, így akármi kiválthatja a bőrbajt. Hipoallergén étkezést kell folytatnunk, illetve kaptunk mindenféle gyógyszert. Szeptemberben visszamegyek és elvégez egy allergia vizsgálatot. Utána bővebben tudok nyilatkozni. Egyelőre rendben leszünk ebben a hónapban :slight_smile:
További szép napot mindenkinek!

Sziasztok!
Ugye leírtam a nyaralási fejleményeket… na szóval, ahogy hazaértünk, máris mentünk festék- és bútorboltba, mivel felújitjuk a lakást. Igazából annyi, hogy a szüleim szobájába új bútorok kerülnek, és az övéké pedig az én szobámba. Már egy hete megy a projekt, lassan végzünk, ma bútoroztuk és rendeztük be a másik szobát, addig az enyémben volt minden “kacat” ami a lakásban van, szóval lakhatatlan a szobám. :smile:
Az az ablakom van kinyitva teljesen, amin nincs szúnyogháló, mert csak azt lehet kinyitni… na háát, a macska megint kaszkadőrözött a párkányon, úgy látszik nem tanul a 2 balesetéből… nem mertem semmit se csinálni, csak szólni neki, nehogy megijedjen és leessen. Én nem tudom mennyi volt a pulzusom akkor, de hogy majdnem kiugrott a szívem az biztos. :smile:
Ma vettem a szobába pár “díszt”, hogy egy kicsit modernebben nézzen ki, plusz találtam egy LED-et, aminek nagyon örültem, mert régebben is volt a szobában, csak pár hónap alatt bekrepált.

Az újításoktól eltérve, tegnap voltunk egy kicsit Lellén strandolni, de ahogy odaértünk, fél óra múlva jöttek a gyönyörű felhők. Azt hittük nagy zuhé lesz, aztán semmi se lett belőle… erre hazafele jöttünk rá. :smile:

Remélem bírjátok a kánikulát… én itthon is maga a Niagara vagyok, nemhogy kint… :grin:

@airlady

Én tegnap voltam allergia vizsgálaton. Majdnem 3 dögunalmas órát töltöttem ott, mire bejutottam. A penészgomba keverék, a gabona keverék, illetve a kutyaszörön kivü mindenre allergiám van :confused: Fizukor kiváltom a gyógyszereket,s 3 múlva kontroll.

@szikla85 A kutyus minden valószínűség szerint valamely növényfajtára, vagy pollenre, ami tavasztól őszig van jelen, ez az én sejtésem, mert télen semmi gondunk nincsen a kutyussal. De a vizsgálat pontosabb képet ad majd. Sok erőt és kitartást neked!

@airlady

Igen erre én is gondoltam, mert gyerekként volt kutyusom, s nem volt vele semmi baj :slight_smile:
Igazán én már gyanakodtam az Allergiára, hiszen 2010-ben már kezeltek, s akkor elmúlt valami gyógyszer miatt. Akkor “csak” a házporatka volt a ludas. Most meg szinte mindenre, ehhez jött még az is, hogy ziháltam ami miatt az alvásom is rendesen megkeveredett. Köszi remélem hamar túl leszek rajta most már végérvényesen.

Sziasztok! Mai napon akkora csalódás ért negatív irányban, hogy egy kicsit elgondolkoztam rajta. Először is: munka mellett villanyszerelést tanulok, az elmúlt 2 hétben tudtam elmenni gyakorlatra, mert ekkora esett a szabadság rám. Szépen ledolgoztam, nem is volt baj és panasz rám. NA DE! Ma jött SMS (én kis naiv örültem), hogy megjött az “ösztöndíj”. Elolvastam és majdnem elhajítottam a gyárcsarnok túloldalára.

Kezdeném azzal, hogy júniusban is sikerült elmennem 1 nap gyakszira, azért a napért kaptam X-et. Júliusban dolgoztam 6 napot, de csak 2X-et kaptam. Nem vagyok matek zseni, de ha 1 napért X-et kapok, akkor 6 napért nem 6X-et kellene kapni? (És azon Zsanett mennyi almát tud venni a szökő kútnál? {Legalább a fekete humorom megmaradt}) Gyorsan telefonálok, hogy valami el lett számolva. Válasz: külsős bérszámfejtő és könyvelő, jogszabály szerint járt el, be kellett volna járni gyakorlatra és akkor többet kaptál volna, stb. 1.) Azért nem úgy megy, hogy fogom magam és szólok a főállásomnál a főnökömnek, hogy bocsi, de most eltűnők 2-3 hónapra, de a fizu az ugyan az maradjon. 2.) Majdnem én lettem a hülye, hogy meg merem kérdezni a ledolgozott napok után járó irreális összegű “ösztöndíjat”.

Még megpróbálok telefonálni 1-2 embernek, de kicsit úgy érzem, hogy nagyon át lettem b***arintva. És ezek után járjak még be gyakorlatra? merül fel a kérdés. HR-es hölgyike válasza: teljesen mindegy, hogy jössz vagy nem, ezt az összeget ígyis-úgyis megkapod. Hmm… azért egy ilyen komoly szakmánál számít az a 1-2 évnyi gyakorlat, hogy ha a jövőben is ezzel akarok foglalkozni.

Kánikulát nehezen bírom, de kaptunk plusz szüneteket a meló helyen, engedik a rövid gatyát (gyárakban annyira nem divat), hétvégén strand, aztán még 1 hét munka és 1 hét szabadság lesz (ünnep + visszaállunk a régi műszakbeosztásra, és nem mi kezdjük a 20. hetet. 26.-án meg végre hivatalosan is keresztapa leszek, bátyám élettársa belement, hogy megkereszteljük a kislányukat :smiley:

Sziasztok! Szintén a tegnapi napomról írok.
Végre hazaengedtek a kórházból, és a gipsz is lekerült a lábamról. Kaptam egy speckó térdrögzítőt, ami még rajtam lesz egy jó ideig. Tegnap reggel a kórházban rosszul voltam, mert alig ettem ott bent, de amint hazaértünk ez a rosszullét átcsapott mérhetetlen éhségbe, úgyhogy be is kajáltam hazaiból. :smiley: Most kb 1 hónap pihi következik, hétfőn egy varratszedés következik, és majd augusztus 29-én kell visszamenni controlra.

Sziasztok!
Végre ki lehet jelenteni, hogy kész a lakás! :smile: Igaz, még egy szekrényt visszaküldtünk javításra, de belefér.
Délután elrendeztem a könyveket, díszeket, satöbbiket a szekrényeken, meg végre felrakhattam a falra a 2 plakátom bekeretezve. c:
El is mentünk “megünnepelni” ezt a másfél hetes szenvedést. Egy kis iszogatás (semmi komoly, mindenki megivott 1-2 sört) után, elhatároztuk, hogy tollasozzunk egy kicsit ebben a dögmelegben… annyira beleéltük magunkat, hogy majdnem 2 órán át non-stop nyomtuk, hadd ne mondjam mennyire leizzadtunk.
Ééés, @NemKriszti19 , lehet átkerül hozzám a tollasos-balesetes átok, mert sikeresen kibicsaklott a bokám. :smile:

Még egy kicsit visszatérve a lakásra, holnap szereljük fel a TV-t a falra, úgyhogy remélem nem fog bénázni az HBO GO streaming-rendszere, mert végre meg szeretném nézni a Blade Runner-t HD-ban. :smiley:

Kellemes hőségtúlélést a hétvégére mindenkinek! ( @cukorka1 neked pedig pluszban kitartást!)

Sziasztok! Nem rég megvettem életem első notebookját, amin persze játszani is lehet kicsit. :smile: Elkezdtem a warframet, és tegnap megvettem a skyrimet is (@SirRazdal és az öccse “beszéltek rá” a budapesti ninjon találkozón, köszi srácok :slight_smile: ) Nagyon élvezem mindkét játékot, végre kiélhetem magam gameing terén is. :smile: Igaz jelenleg a diákmunka és ősztől a suli lesz előtérben, de remélem lesz majd időm játszani is :slight_smile:

Én ma szabadnapos vagyok, s haverokkal kicsit lazultunk, s kinéztünk a Bakancsos utcai piacra, utána a Lőrinczi piacra, közben eldumáltuk az időt, ökörködtünk :slight_smile: Lootoltam 1 Diablo 3 ultimate evil editiont ( ebben van az alap játék + a reaper of souls) amit régóta terveztem beszerezni + a GTA 5-t, ezt pont skacokkal toljuk coopban :slight_smile: Elkezdtem szedni a gyógyszereket a allergia s a zihálásra, hadd ne mondjam milyen szinten üt ki …

Annyira jól aludtam, hogy reggel 1/4 5kor arra keltem, hogy úgy éreztem magam mintha kialudtam volna magam. Fogtam magam youtube, s megnéztem a Gyalog Galopp c. filmet, amit még talán 2012-ben láttam utoljára :smiley:

@Endeuur : nem tudom, hogy ajánlották e, de ha bírod a sand box jellegü játékokat akkor a Just cause 2-t vedd meg! Anno 157 órámba került a platina ( ps3-n a 100% )

@kriszlele : akkor jó filmezést, s jobbulást a bokád miatt :wink:

Még nem ajánlották, lehet majd ránézek :smile:

Ma végre akadt némi szabadidőm :slight_smile:
Monitoromhoz csináltam is egy kis RGB-s tuningot :smiley:

Kedden lezárult életem egy szakasza, amit nem nagyon szerettem volna még. Ha visszaemlékeztek tavaly novemberben a sikeres OKJ-s vizsgám után tudtam meg, hogy nagyim meghalt. Oda voltam bejelentve, egészen keddig, most átjelentkeztem anyámékhoz, viszont húgommal tök jót “ebédeltünk” a McDonald’sban. Megvettem a suliba a füzeteket, s a tollat, már csak a könyv ( 1 db ) s az orvosi vizsgálat kell, lehet azt jövő héten le is tudom :slight_smile: Vasárnap délelőttös műszak után utazok Mosonmagyaróvárra, haverhoz Tekken partira.

A mai napom egy kicsit zűrzavar volt.
Be kellett utaznom Pestre - még jó, hogy a szomszédban van szinte - a bérlet végett, majd itt, a faluban voltam vásárolni. Végül segítettem anyámnak az unokaöcsémre való vigyázatban. Na meg egy kis birkanyírás is volt, ha már a rövid hajat szeretem lány létemre, akkor már legyen tényleg rövid. :smiley:

Sziasztok!
Hát, ez az iskolakezdéses hét, annyira szétszedett mentálisan, hogy el se hiszem. Pedig nem is az iskola miatt, mert azzal minden rendben, még örülök is neki, de valahogy a visszarázódás kicsit nehezebb. Volt egyszer hogy egyik nap úgy keltem, hogy semmihez sincs kedvem, és egész nap le tudtam volna ütni valakit, mindenkivel bunkó voltam, majd este elmentem futni és máris minden okés lett.
De tegnap megrendeltem a Pókit, úgyhogy remélhetőleg kedden már repkedhetek Manhattan-ben. :wink:

Sziasztok!

4,5 hónappal ezelőtt két hatalmas hazugságot sikerült megörökítenem ennek a topicnak a falán.

A hetente írok ide néhány sort, nem volt egy teljesíthető vállalás. Több dolog miatt sem jött ez össze. Az egyik, hogy nem elég érdekes az én életem a heti néhány mondathoz. A másik indok pedig az, hogy az irományom után néhány nappal kiderült, mégsem gyógyultam ki a tüdőbajomból.:frowning_face: Ez pedig végtelenül kimerítő, így írni sem tudok. Kiszámoltam, a héten pénteken lesz 222 napja, hogy non-stop nem bírunk 2,5 óránál többet aludni. Nagyon ki vagyok merülve, lelkileg még sokkal durvábban, mint testileg. De most újra felcsillant a remény, megint azt mondják a dokik, hogy megtalálták a probléma okát. Reggel fogom megkapni rá a gyógyszert. Úgyhogy most nagyon drukkolok, hogy végre vége legyen!

Hogy mondjak egy jó hírt is így a végére: Kis macera után, mert a vám megfogta úgy egy hónapra, megérkezett a szájjal irányítható kontrollerem. Sokkal nehezebb használnom, mint azt én eredetileg elterveztem. Egyelőre a megszokás nagyon hosszú útjának legelején járok, de meglesz.:slightly_smiling_face:

@Aangfan
Jobbulást mindenképpen. Sokunkat lesokkolt eme hír, mit megosztottál velünk. De kitartást kívánok/kívánunk, mert ez természetesen lelkileg is elég sokat kivesz az emberből, nem csak fizikálisan - ahogy írtad is. Remélem/Reméljük, hogy mihamarabb kikúrálnak ebből a nyavalyából.

(Direkt külön írva!)

Szóval sziasztok!
Nem is tudom, hogy hol kezdjem, azon kívül, hogy az elején. Na jó:
Múlt hónapban elkezdődött a 11.tanévem, rengeteg tanár váltással, macerával, nyűggel. Illetve az iskolakezdéssel megérkezett az ihletem is a történetemhez, mely 2,5hónapot pihent.
A hónap elején voltam Ópusztaszeren iskola szintű kirándulás miatt; még mindig lenyűgöz a hely, a környezet, s az egész.
Viszont akármilyen szép és jó volt Ópusztaszeren lenni, olyan rossz hírt kapott a család. Mivel édesanyámról kiderült, hogy rákos, s ha jól emlékszem, rosszindulatú (nem vagyok benne biztos), ma volt CT-n, aminek az eredménye kb 1 hét múlva fog “megkreálódni”. Természetesen az egész családot rosszul érinti, mivel nem számítottunk erre, s egyfajta sokkban vagyunk. DE! Megpróbálunk a lehető legpozitívabban hozzáállni a jövőhöz s a jelenlegi helyzethez.
(TERMÉSZETESEN NEM SAJNÁLTATÁS CÉLJÁBÓL ÍRTAM, csak tudom, hogy vannak, akik az ilyet annak veszik, s jobb közölni)

Sziasztok :slight_smile:
Éppen tekertem az edzőterembe majd elém jött egy biciglis, nagy sebbeséggel fékeztem és bele száltam egy autóba… Az edzés elmaradt és még gépezni se tudok. Rosszúl kezdődik a hétvége… :frowning: