Milyen napod volt?

jobbulást, remélem megúsztad törés nélkül

Uhh, baszki. Jobbulást!!!

Köszi srácok :slight_smile: igen nem tört el csak sinbe van mert van két nagyobb vágás az újjamon.

Istenem! Szegényem!
Jobbulást mindenképpen!:cold_sweat::scream:

Köszönöm :slight_smile:

Reggel felkelve nem gondoltam hogy ez a nap így fog elröppeni… :smile:

Felkeltem, felnéztem hardverapróra, írt-e a vevőm, és írt, mai napi átvétellel, amire őszintén nem számítottam, úgyhogy chilles vasárnap helyett egy business day.
Telóm olyan 70% korul (30%alatt barmikor kikapcsolhat).

Megkajáltam, felöltöztem és rohanás a fodrászomhoz, akinek az alkatrészeit árultam, gyors haj igazítás is ha már ott vagyok, majd kivitt az alkatrészekkel a végállóra.

El buszoztam Pitvarosig (kisebb falu Csongrád megyében, tőlünk olyan 10 km) mert átszállással Makó lett megbeszélve.

Igen ám, várok ott sehol semmi, jönni e kellene már a busznak de semmi 20 perc után sem, fél óra után már meguntam, felhívtam a vevőt hogy mi a szitu szerencsére rendes volt, lejött Pitvarosig. Átvette a cuccokat, kifizette, sima ügy.

Na akkor most mivel nem jutottam el Makóig sem, akkor most induljunk haza erre a 10 km-re. Igen ám de néztem buszt vissza, 14:06 kor menetrendbe is neztem neten, b@szott jönni az is,…jó akkor ne gyere félórát ott álltam, jolvan mondom én nem fagyoskodok itt, telefonom is lemerült ekkor.

Fogtam magam elindultam Pitvarosról gyalog, értem volna ki egy csávó tök rendes volt elvitt egy faluval arrébb, azt se kellet sétálnom, letett Ambrózfalva szélén (Pitvarostól olyan 2-3 km kb). Letettek a szélén na innentől gyaloglás.

Megyek mendegélek, kb olyan 100 méterre ha lehettem buszmegállótól, tehát elég messze, meg úton is átkellet volna menni, és láss csodát 5 járatból egy pont ment Tótkomlós felé, ami sikeresen elhúzott mellettem, szaladhattam, de az gyorsabb volt :smiley:

Oké, akkor borulj meg DAKK… állok ott bő egy óra múlva ki van írva ismét egy busz (ami később haza fele menet elkellet volna hogy kerüljön de az sem jött még jó hogy nem vártam még erre is ) át sétáltam túloldalra, hoztak egy csávót jó fej volt mondom megkérdezem már mennyi az idő elmondta, azt kérdi Komlós felé akarok menni mondom igen ha jönne busz xd
Azt mondja ő is hogy most ment el épp a busz, hat igen mondom az az egy darab sárga csoda ami sikeresen el húzott mellettem, a többi meg mondom nem is jött.
Azt mondja hogy akik hozták őt azok Komlós fele mentek vissza, elvittek volna, jolvan mondom akkor ez is rip :joy:

Sétáltam tovább elhagytam Ambrózfalvát, épp hogy kiértem egy piros kocsi túloldalt emide meg valaki benne a bokorban, bevolt b@szva … akarom mondani fújt a szél nagyon és beborította :joy: Két fiatal pár pedig segíteni akartak neki de hát baja nemvolt csak a részegség azon meg nem tudnak, meg nem is volt együtt működő, jolvan megkérdeztem őket is de nem vittek el, mentem így tovább.

Mentem következő település, Nagyér volt. Hallom ordibál valaki mögöttem, nekem, kacsázva az úton, jolvan mondom te hiányoztál még az életemből…

Megyek hála az égnek kis idő után miutan vegig hozzam pofazott, ordibalt lefordult vegreee.

Közben ugye mondanom sem kell hogy senki se állt volna meg felvegyen, 5 személyes kocsiba midbe egy személy, második már nemfert volna mar el… Egyik útrol is ledudált olyan 10centire húzott el, jolvan te is nagyon f@sza vagy, pedig a legszélén mentem, árokba meg nem fogok menni egy f@aszláma miatt, mikozben van azon a sz@ron kormány is, út is üres volt nemhiszem hogy olyan nagy manóver vagy csak kretén volt és viccesnek tűnt hogy sétál valaki az út szélén.

Aztán már a megye tábla, és Komlós jött végre, nagy sokára :smiley:
Lábam nemis fájt útközben elvoltam, dúdolgattam magamba, ha már zenét hallgatni nemtudok, meg néztem a szép őszi színeket, meg lepacsiztam kézzel a Békés megye táblával, még sosem volt rá alkalmam, mert biciklivel ha mentem, akkor nem járt ilyenen a fejem, de most achievment unlocked, nem nagy élmény volt de unalom pls :smile:

Aztán át a hídon, és végre Tótkomlós tábla, és pechemre persze hogy a város túlsó felén lakom, Békéscsaba felől, ugyhogy setalj meg nyugodtan Krisz fel varoson át, mert fodraszhoz visszatertem, ettem sutit, elszámoltunk, és itt volt a biciklim is ugye mert reggel kivitt végállóra.

Na innen már sima ügy volt, város másik felet át tekerni, anyám biciklijével, félig lapos tanya bikeal, ami annyira xar hogy lezárni sem kell, nemviszik el , szal jaja, de végül éppen egészségesen hazaértem, fáradtan, ami csak a forró fürdő után kezdtem érezni, lábam fáj, fejem, fogam reggel óta, hasam is fájt az elmúlt, mi kell még? :smile:

Aztán itthon márcsak vacsi, teló töltőre, és ilyen volt a mai csodálatos vasárnapom, amit azért összességében élveztem azért a körülmények ellenére, tartalmas volt, gyorsan eltelt, és séta sem volt rossz az a 8 km. :smiley:

Szép hétvégét mindenkinek, amennyi még maradt belőle! :slight_smile:

Köszönöm a jókívánságokat!:slightly_smiling_face:

@papprobi20
Jó csúnyán néz ki. Jobbulást neked! :wink:

@DracoDemonya
A változások az ember életében sohasem egyszerűek. Gondolok itt jelenleg az iskolával járó gondjaidra. Csak azt tudom ajánlani neked, amit én is szoktam csinálni(már ha eszembe jut) az új dolgokkal az életemben. Fogd fel az új tanárokat és a velük járó macerákat, mint egy challenge-et bármelyik neked tetsző játékból. Problémamérettől függ, hogy hard vagy very hard a challenge. És amikor teljesíted mindenképp tedd meg, amit én rendszeresen elfelejtek, hogy megjutalmazod magad!:wink:

Anyuddal kapcsolatban sajnos nem tudok semmi okosságot mondani.:frowning_face:Remélem, még időben sikerült elcsípnetek azt a rettenetet! Rengeteg erőt és kitartást kívánok Neked, a családodnak, és még többet Édesanyádnak! Nagyon sokat gondolok rátok.

Szerintem mondhatom az egész közösség nevében, hogy:
Küldjük a ninjonpowert! Kitartás!

Nagyon sajnálom! Kitartást anyudnak és az egész családnak!

@Aangfan
Köszi a tippet. Mától már így tekintek az új tanáraimmal hozott nyűgre.

@Aangfan @papprobi20
Illetve én is köszönöm, a családom nevében, de legfőképp anyám nevében köszönjük a jó kívánságokat

Az elmúlt hetekben csak a rossz dolgok találták meg :frowning:

Múlt héten szombaton tudtam meg, hogy a legjobb barátom nagymamája elment :frowning:

Kedden mentem íratni gyógyszert az allergiára, előtte maximum fél órával tudtam meg, hogy december közepén el kell hagynunk a lakást ahol albiban vagyunk. S mivel nincs zsetonunk új lakásra + költözésre így 3 év közös élés után el kell hagynom Krisztit S a gyereket :frowning: Én meg megyek apámékhoz. Ennyiben van szerencsém, hogy a szüleim élnek még :slight_smile: Gyereknek nem tudom hogy mondom el…

Sziasztok Ninjonok!
Elég régen írtam már ide, úgyhogy írok néhány eseményt, ami velem történt, bár mostanában nem sok ilyen van.

Kezdjük a rosszal. Még mindig nem sikerült kigyógyulnom a tüdőbetegségemből. Már több, mint 9 hónapja nem bírok meggyógyulni.:frowning_face: Mondjuk szeptember óta 1 fokkal könnyebb, mert ugyan a sok “köhögéstől” még mindig csak ritkán megy az alvás, de legalább mostanában tudom nézni alvás helyett az NFL meccseket.:wink: Múlt héten péntektől megint ráállítottak egy régi-új antibiotikumra, amit nyár elején már szedtem, és kb. 10 napig hatott is, most egy pár nappal tovább fog tartani a szer, hátha így végleg elmúlik ez a rettenet.:innocent:

És akkor most jöjjön a jó. November elején, 1,5 évnyi spórolgatás után, végre lehetőségem volt megvenni A PlayStation 4 Pro-mat. Nagyon nagy vágyam volt egy saját! És gondoltam, ha már veszek egy darabka álmot, akkor az legyen baszó! Hát, az lett.:grinning:

Gondolkodtam rajta, hogy várok Black Friday-ig, de tartottam tőle, hogy addigra kifogy készletről. Így 2 héttel BF előtt megvettem Pókit, és gyönyörűen megéreztem a boltot, mert Fekete Pénteken már megkapta az elfogyott és a nem rendelhetőstátuszokat. Bejött a megérzésem, és meglett ez a gyönyörűség! Barátaim azóta is szívják a véremet, hogy arachnofóbiásként miért pont ezt vettem meg. És még ott egy kis cukiság is.:wink:

És még egy hír. Sikerült beüzemelnünk a speciális kontrolleremet! Hát, nem úgy megy, ahogy én azt elképzeltem. Egyelőre még nem érem el az összes funkciót. Az egyik analóg kar mindig disabled, és még van egy pár nem működő dolog. Rengeteget kell vele gyakorolni, de legalább tudok game-elni.:blush:

Veletek mi újság van?

Sziasztok! :slight_smile:

Jó rég írtam már ebbe a topic-ba, de úgy gondoltam, hogy még az anno év elején leírt céljaimról beszámolnék, hogy hogy s mint alakultak.

Először is, ahogy hallottam így az év végi stream-ekbe, meg úgy általában az emberektől ez az év valahogy nem adta. Kevésbé volt sikeres, és nem igazán alakultak túl jól a dolgok. Számomra is kevésbé volt túl élvezetes ez az év. Ettől függetlenül persze akadtak nagyon szép pillanatok, és voltak is akikre számíthattam, de valahogy akkor sem volt az igazi.

Na de megidézem azt a bizonyos listát, amit korábban írtam.

Hmm… érdekes így visszaolvasni, hogy év elején miket terveztem. És igaziból ezek közül szinte semmi sem valósult meg.

1. A szakdoga sokkal nehezebb, mint azt gondoltam, bár igaz alakuló félben van. Áprilisra biztos kész lesz, de nem egyszerű téma.
  2. Háátööö… az a bizonyos edzés sem jött össze. Bár ősszel eljártam jógázni az egyetemen, illetve egyszer kipróbáltam a karatét. A jóga nagyon tetszett, csak sajnos idővel véget ért. Na mindegy is, egyszer remélem majd rendesen szokássá válik a sport, mint olyan, az életemben. :slight_smile:
  3. A tollas versenyek sem jöttek össze idén, legfőképpen térd problémák miatt. És emiatt így teljes mértékben felhagytam vele, még ha csak hobbi szintű is volt. Illetve, emiatt meg még extrán jobban meg kell válogatnom, hogy milyen mozgásformát is végzek.
  4. Rajz témában, nos volt egy nagyon királyságos tervem, egész pontosan egy rajzsorozat, aminek mindössze az első része készült el, és bizony van még bőven hátra belőle. Bár az éven már értelemszerűen nem fog befejeződni a sorozat, de biztosan meg fogom azokat is rajzolni. :slight_smile: Illetve, készítettem egy rajzot egy pályázatra, ahol helyezést nem értem el, de iszonyatosan jó volt, hogy egy ilyet is kipróbálhattam. A jövőben remélem még több hasonlóban is lesz részem. :slight_smile:
  5. Hát ez ciki, de nem olvastam el a könyvet. Igazság szerint, tudom, tudom, de nem szeretek olvasni. Bár ezt a könyvet egyszer mindenképpen el fogom olvasni. Ergo, idézeteket és motivációs szövegeket sem sikerült kigyűjtenem abba a bizonyos füzetbe. Na sebaj.

Összességében, arra jöttem rá, hogy bár persze jó célokat kitűzni magunk elé, és lehet, hogy nekem nem sikerült a legjobban előre gondolkodni, de valahogy úgyis adják majd magukat a helyzetek. Aztán, ha nem jön össze, az amit elterveztem, akkor részben rossz érzés is, de részben meg hát, na bumm, nem jött össze. Helyette más történt, ami talán még előnyösebb is volt. :slight_smile:

Úgyhogy én ezzel foglalnám össze a régen megosztott terveimet. Kíváncsi vagyok, hogy akik szintén leírták a saját céljaikat, végül mi hogyan sikerült. :slight_smile: És remélem, hogy 2019 igazán baszó lesz. A csatorna életében bizonyára ez így lesz, de akik idén sok rosszaságot éltek át, nos szurkolok, hogy a jövő év pedig pont az ellentéte legyen, és minden nagyon király legyen. :slight_smile:

Egész nap háttérben megy a twitch. Valaki meg tudná mondani, hogy az első karácsonyi lego stream-nél melyik csatornáról beszélnek. link
Köszi.

• @tcs90 ! Bob Ross ? (mélybi -)

Köszi, valószínűleg az lesz az. Érdekes streamer.

Nemigazán a legjobb időszak vettette rám a karjait mostanság :frowning: Mai napra lebontva jól indult, sajnos veszekedésbe torkollot, aminek nagyon remélem nemlesz negatív utóhatása… :frowning:
Nykaamon az új év és rájöttem sehova se sikerült jutni, konfliktus egyre több körülöttem, karrierileg sem sikerült eddig elhelyezkedni és talán régebbi énemhez képest változtam is negatívabb irányba, nem vagyok elég talpra esett, és jelenleg teljesen kétzségbe vagyok esve és nem látok kiutat minden szar helyzetből :frowning:
Pénzugyileg is, emberi kapcsolatok terén is emiatt aminek sajnos nemlesz jó vége, félek nagyon elvesztem azt aki fontos nekem, és most tenyleg fogalmam sincs hogy kellene neki állni a rengeteg probléma megoldásához, kevés önbizalommal, és saját magammal szembve támasztott hittel :frowning:
Nemtudom mit tehetnék, elkezdtem összeírni hogy miket kellene elérnem, változtatnom magamon, de nem tudom elég erős, talpra esett leszek e hozzá sajnos álomvilágban élek és erre eddig nemakartam ráébredni teljesen de mostmár ráébredtem és látom rengeteg a probléma amihez se erőm, se önbizalmam nincs megoldani megoldást nem látok :frowning:

Sajnálom, hogy neked sem volt túl sikeres éved :frowning:
Hidd el minden problémát meg lehet oldani, kis lépésekben haladj előre és minden jó lesz, de ha mégis elakadsz valamiben, itt bátran kérhetsz tanácsot :slight_smile:

Köszönöm szépen! :frowning:
Igazából sulinak vége lett idén májusban, és azóta az életem, viselkedésem, környezetem más lett ugye, barátok mind 40 km-el arrébb, aki pedig igazán legfontosabb nekem 120 km-re, itthon pedig csak a alacsony anyagi szint… lehetőség kb sehol és ezáltal ugye pénz sincs sehol sem :frowning: Szerettem volna szakmámban elhelyezkedni, de minimum 40km rel arrébb, de legtökéletesebben egy Pest adná igazán, ahol el is tudnék helyezkedni vele mert itt sehol semmi sajnos.
Egyik szemem miatt jogsit is nehezebb lenne megszerezni ami ugye szintén pénz, szemműtét szintén az sok melóhoz pedig jogsi kell…
Ezekből érthető módon veszekedések, és gyakorlatilag fizikailag egyedül vagyok mert oké ez a 40km még utazhatóbb távolság meg nyilván a 120 is 1 busz 1 vonat és megis van, de 40km-re nem megyek, mert mindenki elfoglalt már melója miatt, volt osztálytársak, és kb haverjaim is egyben. 120km re meg ha eljutok havonta 2-4x akkor az már jónak mondható, d eugye ahhoz is pénz kellene, meg tényleg nah, kevés az a pár nap, hiába tölt fel teljesen már vonattal elindulva elveszik a boldogság, pontosabban nem veszik el csak át alakul szomorúságá, hiányérzetté, itthon pedig ezek a körülmények várnak újra :frowning:

Keresem a melókat folyamatosan, költözni is kellene de tényleg kindulási alap 0, és minél rövidebb idő alatt kellene összehozni egy lakást is, egy szobát legalább ahol együtt tudnánk lenni, akár Pesten akár ott helyben neki, ami szintén elérhetetlennek tűnik, és reménytelennek kb az egész életem lassan :frowning:
Munkát találni, elegendő keresettel, amivel szüleimet is támogatni kell, magamat is, gyűjteni is kellene, és a közös jövönkre is gondolni, egy jobb melóhelyre is, ami kibas.ottul nehéz melóhely nélkül, felvétel nélkül minden nélkül és ugy hogy az egész minél hamarabb összejöjjön :frowning:
Sajnos belsőm is olyan hogy nem merek, nem merek egyedül sem, elveszettnek érzem magam, és nemigazán talpraesettnek, mert jó egyedül lenni sokszor, de így hogy senki nincs fizikailag mellettem nehéz és most reménytelennek tűnik tényleg minden.
Hitel lenne a megoldás (amit ha egyszer felveszek életem végéig törlesztenék) de ahhoz is fedezet kellene, vagyis legalabb munkahelyemnek lennie.

Kérdezz rá a barátaidnál hátha tudnak valami melót, vagy esetleg ha rákérdezel a “legfontosabb”-nál h nem e oda költözhetsz ha beszállsz a rezsibe hátha ott több a lehetőség. Kezdetnek szerintem ha így állsz akkor bármi jó. Suli után nekem sem volt sok lehetőségem szóval elvállaltam az elsőt ami jött, kevés pénz viszont annyira nem volt szörnyű munka. Valamit muszáj csinálni ahhoz h utána tudj tovább menni. Ez az első lépés, ha ez megvan utána ráérsz aggódni a többin :slight_smile:

1. A hitel SOHA nem megoldás. Ezt jól jegyezd meg, ha nyugodt(abb) életet szeretnél. A hitel nem más, mint a jövőbeli éned meglopása. Adóssággal indulni azért igazán rossz, mert totálisan elveszi Tőled a kezdeti sikerélményt, amit a munkával megkeresett javadalom jelent - arról nem is beszélve, hogy az uzsorásokon (Cofidis és társai) kívül senki nem fog adni neked kölcsön pénzt, hiszen nincs pénzkereseti múltad értelemszerűen. Annál aggasztóbb élethelyzetet meg elég nehezen tudok elképzelni, hogy már nem csak azért “kell” dolgoznod, hogy fenntartsd magad, hanem azért is, mert tartozásod van egy másik cég felé, aki követeléssel élhet irányodba.

2. Középiskoláról beszélünk vagy főiskoláról/egyetemről? Ez számomra nem derül ki, de ha jól sejtem, az előbbi.

3. Mi a szakmád (elnézést, ha már írtad, visszakeresve nem találtam erre való utalást, mintha egy másik topikban rendszergazdát láttam volna) és miből gondolod, hogy ezt csak Pesten lehet kamatoztatni? Bár kétség kívül, egyre inkább a nagyvárosokra és a fővárosra specializálódik minden cég, ahogy kezdenek elnéptelenedni/elöregedni a kisebb települések.

4. Gondolom, barátnőre utalsz a legfontosabb ember megnevezéssel. Budapesten jelenleg igencsak nehéz egyedül fenntartani egy valamire való albérletet, ami nem a világ végén és/vagy egy rossz környéken van. Értsd: nagyon minimum 80-100 ezer forint egy nem rád omló lyuk, plusz a rezsi további 20-30. Még nem ettél semmit, nem vetted meg a közel tízezer forintos BKV bérletet, stb. Érdemes lenne leülnötök beszélgetni barátnőddel és átgondolni, mi lenne, ha mindketten Budapestre költöznétek, el tudna-e ő is helyezkedni, stb. Két részre (vagy fizetés arányában) szét dobva a lakhatást már sokkal vállalhatóbb lenne a helyzet. Nettó 200 ezer (bruttó 300 ezer) forint alatt egyedül nagyon szenvedni fogsz Pesten, ezt mint helyi lakos mondom Neked. Jó esetben kijössz nullára és a mostaninál is távolabb lesz Tőled az, aki állításod szerint a legfontosabb jelenleg az életedben.

5. Tudom, hogy nem a világ legizgalmasabb munkája, de az Aldinál január eljesétől bruttó 300 ezer forint fölé emelik a belépő szintű, teljes állású pozik minimális bérezését, így ameddig nem találsz a szakmádnak megfelelő munkát, simán jó lehet egy ilyen munka. Arról nem is beszélve, hogy mégsem egy McDonald’s, ahol a kajaszagot kell egész nap szagolni és még rosszul is fizet. Adott esetben tanulni is tudsz az üzletvezetőtől, stb.