Milyen napod volt?

@horvath_patrik-al 100%-ig egyet kell hogy értsek.
hitel az arra jó ( ha nem lakás vásárlásra használod) hogy ahol most vagy anyagilag azt még egy szinttel lejjebb hozd és sok embert elnézve a munkahelyemen tudom hogy van ettől is lejjebb.
@UndeadKrissz lehet hogy most kicsit ki kell hogy ábrándítsalak de még mindig azt mondom amit már előtte is posztoltam hogy keress egy gyárat ami ad ingyen szállást , élj csöves életet egy-két évig( mint ahogy én is teszem) húzd meg magad , spórolj és utána meg valósítsd meg az álmaidat.
nekem se volt egy vasam se , és mellette olyan csórók voltunk mint a templom egerei ( most kezd változni a helyzet amióta nem lakunk otthon bátyámmal és mindenki kereső képes) így én is fogtam az álmaimat meg anyuci szoknyáját elengedtem aztán megindultam a magam útján. én saját lakásra spórolok és ha meglesz akkor otthagyom a gyárat meg a 3 műszakot és az infós papírjaim mellé csinálok egy-két szakmát és mindenképpen munkahelyet váltok. ha kell akkor először átmegyek olyan gyárba ahol csak egy műszak van vagy esetleg kettő ( nincséjszaka) és utána meg szakirányban szeretnék dolgozni. ha lehet akkor infó ha pedig nem akkor vagy csinálok targoncás papírt vagy egy hegesztőt és eljárok haverokkal maszekba még munka mellett.
szokták mondani hogy nincs lehetetlen csak tehetetlen. sajnos a gödörből való kimászáshoz senki nem fogja nyújtani a kezét mindig azt fogod kapni amiért megdolgoztál . amikor kijöttem a suliból én is hasonló cipőben jártam , mindig mindenhol csak akadályokba ütköztem de egyszer léptem és nem bántam meg. kitartást a jövőben és bátorság :slight_smile:

@sazbi97 Haverokat próbáltam, senki nemtud sajnos vagy nincs felvétel. Sajnos hozzá nem tudok költözni társas ház, és kevés, maguknak pont ideális kettejuknek (anyukájával él, még tanul ugye).
Teljesen igazad van egyetertek :slight_smile: Csak whaa nagyon rossz ez így hogy nemtudok vele lenni legalább erőt adna, meg tényleg ahova mentem itt helyben is sehol nemvolt felvétel gyárakba sem nemvolt üresedés párszor mentem vissza, adataimat jelentkezési lapot kitöltöttem de semmi.
Köszönöm szépen :slight_smile:

@horvath_patrik Teljesen egyetértek veled basszus :frowning:
Szakközépsuli 4+2 éves volt 4 évre kaptam a Számítógép szerelő karbantartó szaklmát, +egy évre meg a Rendszergazdát.
Háát igazából nekem valamiért berögződve csak ez van Pest szakmamon belül is. Mert itt környéken nem keresnek sehol se, ezzel kezdtem anno végig jártam a helyeket de sajnos sehol semmi. Így Pest tűnt legjobbnak, leginkább már bármilyen szállást is adó munkahely jó lenne, és Pest lenne az optimális távolság csökkentésére is.

Spoiler
  1. Olyasmi igen, ugye távolság miatt távkapcsolat ami elég szar fenntartani és probálunk barátként tekinteni egymásra és nah nem mindig megy ez, főleg mikor sikerül együtt lennünk újra. Szeretjük egymást de a távolság mérgez nagyon, és a kevés tali, barátként kellene találkoznunk mindig de mindig több van és lesz is benne mint egyszerű barátság sokkal több annál. Csak ugye melo hiany miatt erhetoen ebbol is konfliktus, nem tudunk találkozni amikor szeretnénk, nem számíthatunk egymásra amikor csak szeretnénk, pl baj van nemtudunk átrohanni egymáshoz azonnal hogy segítsunk, csak a chat. és nah szar érzés mert egyszerű barátnál full más embernnél is meglenne ez de ott ugye kevesebb érzelem, de vele meg így nah :frowning: és nehéz nagyon nélküle bármit is csinálni, egyszerűen lenni is mert hiányzik, hiányzik egy ölelés az kajak hogy nem telón hallani a hangját, hanem személyesen :sob:
    És Pest mert ő is oda akar menni tovább tanulni is majd, és közelebb is van Szolnokhoz 96km kb, vonattal keletiből, ami már mínusz 40km (busszal kb annyi Tótkomlós Békéscsaba amivel most oldom meg az utazast ha megyek, Tótkomlósrol ugye ahol lakom, Csabára fel, majd egy órát várni kb egyenesen indul vonat Szolnokra, és ugyanaz a vonat megy fel Pestig is tehat csak masik irany lenne es kiesne a buszozasom) És így megtudnam teremteni talan neki is addig a szállást is ha Pesten uyge sikerül elhelyezkednem valahogy, és együttt tudnánk lakni végre mindnenap egyutt, sűrű talik még az is jobb lenne melüóm mellett csak lenne már és sikerülne faxom :frowning:

Nem folytatom jobban mert rohadt szar érzés jött rám ezzel a pár sorral is

1. Simán dolgoznék én ott is és rá is nézek Csabán van e állás amit szakmámmal végezhetek náluk (az olyan 40km buszozással meglehetne talán oldani, bejárni) ám busz nemtudom, hogy kezdésre és mukaidő végére lenne e oda és visza buszom. Mert 19:00 kor jön el az utolsó buszom, de ha meg még tart a műszak akkor cumi :confused: Fogalmam sincs sajnos Aldiban hogy dolgoznak, nemvoltam meg aldiban sem.
    Mekibe is jelentkeztem anno de onnan se érkezett válasz. Bár sok helyre tényleg szállás kellene, mert buszozással se lenne gond éppen, csak ugye ha nemis megy abban az időben akkor az nem jó.

Nagyon szépen köszönöm neked is a segítséget! :slight_smile:

@ati423 Igen azokon voltunk, nézegettük őket, sok helyen felvétel nemvolt, viszont kettő volt ahol volt egyiknél vissza hívott a nő hogy fogadták a jelentkeztésemet viszont szállás adatokat lekéri és vissza hív van e üres szállás, azóta is hív :slight_smile:
Másikban még mindig bízom, aztmondta januárba érdeklődjek ujra, mert bőviti szallasait, mert itt is lett volna felvetel, dehat szallas nelkul Pestre hogyan? Meg akar szekesfehervar barmi mondtam egy varost.

Van eg ynagyobb gyár olyan 200k körül keresnek ott volna céges járat is, ami olyan 3óra hossz abusszozas naponta amit meg adnek is mert kilehetne bírni, csak ott is jelentkezésemre eddig nem érkezett válasz. Itt van volt osztálytársam is (Continental amugy)
Itthontol is elkellene költözni szegénység ugyanígy itt is jelen van sajnos. Havi 70k kb nemsokra eleg harmunkra

Az sem lehetett könnyű, de sok sikert nekedis kívánom sikerüljön mostmár megjobban kihozni az egész helyzetet és minél jobban megélned, és azt csinálva amit szeretnél! :slight_smile:

Köszönöm szépen a segítséget! :slight_smile:

A cseh tulajdonban lévő Alza elképesztő ütemben nő Budapesten, keresnek bolti eladót/értékesítőt, jól megközelíthető helyen van a városon belül (3-as metró, 1-es villamos, 12-14-es villamos, 105-ös busz mind közel vagy relatíve közel állnak meg). Mivel két szintes bemutatóteremmé nőtték ki magukat, így a cégen belül valószínűleg kamatoztatni tudnád a műszaki/infós tudásodat is és az eladói státuszból feljebb is tudnál lépni akár rövid időn belül.

Na többek között ilyen lehetőségek miatt lenne jó Pesten :confused:

Mi tart vissza attól, hogy budapesti pozikra pályázz? :slight_smile: Bele kell írni a motivációs levélbe vagy a megjegyzés rovatba, hogy a városba fogsz költözni, ami nem feltétlenül hazugság - így nagyobb az esély, hogy behívnak interjúzni.

Hát igazából az hogy kicsit előre gondolok így bele, és hogy miből valósítom meg a szállást ott Pesten? Ha olyan hogy nem biztosít ugye

Spoiler

most konkrétan még az a 10k minimális összegem sincs amiből feljutok Pestig :confused:

Tyű emberek, durva egy éven vagyok túl, mind időügyileg, mind egészségügyileg… B@szottrég írtam, és b@szottsok embernek tartozok bocsonánatkéréssel (főképp @NemKriszti19 @szikla85 basszuskulcsulcs, a pofám leszakad nettó…) … In progress, becsszó.

Januárban írtam fő céloknak:

Fő célok 2018-ra?

1., Eladni végre a jelenlegi garzonom, és venni egy 2 szobás, tégla lakást. A tégla fontos, mert minden csövet, kábelt be tudok a falba vésni (inkább vések három-négy napig meg szenvedek a csövezéssel, minthogy a csatornát bámuljam). Ezen kívül ezek errefelé gázfűtésesek, ami nekem jó (klímával szeretnék fűteni, aminek távhőnél nincs értelme). Ezek közül is a lepukkantakat nézegetem, mert azt úgy újítom fel, ahogy nekem tetszik.
2., Teljesen felújítani. A fejemben már megvannak a tervek, iszonyatosan várom már, hogy elkezdjem a felújítást. A legtöbb cucc vagy már meg van véve, vagy el van rá téve a pénz egy része, vagy meg van rendelve kínából. De még így is bődületes összegekről beszélünk.
3., Ideje lenne elmennem nyaralni. 2010-ben voltam utoljára, és eléggé hiányzik, hogy 1 hétig céltalan legyek. Bár programok lesznek az évben (Alien Ant Farmra, meg Stone Sourra meg vannak a jegyek véve, az évenkénti Velencei tavazás is biztos meglesz)
4., Folytatni a gépfejlesztést. Mert azt kell.
5., Több szabadidőt szakítani, és elkezdeni streamelni.

1., Nos, február elején elvitték a lakásom, a brutális áremelkedésnek hála szeptemberben sikerült megvenni “álmaim lakását”. Tégla lett, lepukkant, mint a sz@r (amikor megnéztem egy óra nem volt benne, se villany, se víz, se gáz!!!)
2., Na ez az a rész, amivel sehol nem tartok.Elég jól haladok, de brutális mi pénz ráment. Amibe nem gondoltam, hogy a sok kis apró sz@r viszi el a pénz 2=3-át. Brutális…
3., Nyaralást hagyjuk. Idén se voltam, sose leszek. End.
4., Gép? Fél éve be se voltam kapcsolva. Azt se tudom működik-e (meg azt se tudom hol van…). Most is céges notiról írok, amíg várom, hogy száradjon a fal.
5., Szabadidő mint a fehér holló. Dolgozok, feljövök, felújítok, még össze nem esek, hazasétálok, repeat.

Holnap lesz kicsit több időm hajnalbaj, kifejtem a dolgokat…

@UselessBazsi Dehogy tartozól bocsánat kéréssel, az egészség fontosabb, mint 1 optikai meghajtó!
Azóta a laptopom “kómában fekszik” ugyanis van valami a tápkábellel, s vagy a hálokártyával ( wifi, mint olyat nem ismer fel ) vagy a winchester, s ez annak az “ajándéka”
Így most mobilról írogatok :slight_smile:

Az idei céljaimat elkezdem leírni, s az eredményt :

• ruhás szekrény : jelentem megvan, mivel anyám adott rá zsetont, ha nem adott volna akkor is meglett volna, így pipa

• felújítás a szobámban : Novemberben szólt Kriszti, hogy december 15-el el kell költözünk, mert az albérletünket felmondták, így szerencsés vagyok, hogy nem csináltam meg.

• nyaralás : ez olyan, hogy lehet teljesített illetve nem teljesített is. Nyáron 2 hétre lementem Siófokra dolgozni, de mindennap mentem valamerre, illetve egyik szabadnapok átmentem hajóval Tihanyba is :slight_smile:

• PS4 : régóta akartam, szabályosan kiéheztem játékügyileg. PSC-röl Attila barátom felkínált 1 PS4-t 2 terrás winchester 100 ropiért, amit 5 havi részletben kiperkálok neki. Most januárban lesz a negyedik részlet.

• laptop karbantartás / szervizelés : ezt még márciusban megcsináltam, de mivel most elszállt, így vagy veszek új laptopot, vagy rááldozok s megcsináltatom. Ez jobb lenne az emlékek miatt.

Nyáron egész pontosan augusztus végén rám jött egy fulladásos roham egyik éjjel ( köhögés + zihálás ) 1 héttel később már a tüdőgondozó van voltam allergia vizsgálaton, s kiderült, hogy a 2010-ben elmúlt allergiás újult meg, erre kaptam gyógyszereket. A pipa az olyan, hogy támogatás nélkül 7 ezer (!!) Lenne. Novemberben mentem íratni gyógyszereket, ezen a napon tudtam meg, hogy költöznünk kell. A legtöbb ember kapásból gondolom pánikolna, hogy " Úristen most hova megyek??" Én meg ok ideges voltam, de nem volt kétséges, hogy hova költőzök. Attila itt is mutatta, hogy milyen egy igazi barát, szóltam neki, hogy mi a szitu, s felkínálták, hogy segít átcuccolni. Nem lett volna 30-40 ezrem egy költözhető cégre…
Így tömören ennyi történt velem az elmúlt időszakban. A szokásos Viki féle szappanopera résszel a következő posztban jelentkezek :smiley:

Akkor jöhet a Mi a terved 2019-re posztok is!!!

De az idei év legnagyobb dolgomat leirnám még : nyáron egész pontosan Júliusban letettem a cigit! Cirka 20 év után! S nem hiányzik :slight_smile: :slight_smile:

A Leauge of Legends konkrétan megölette a laptopom, sikerült egy akkorát rávágnom idegből hogy a HDD eltávozott a másvilágra. Kicsit (ön)gyilkos hangulatban vagyok…

hmd : én is szoktam néha ideges lenni ha valami nem sikerül 1 játékban, de akkor ki kell lépni, s másnap tuti sikerülni fog :slight_smile: Tegnap voltam utoljára, s annyira jó volt az este, hogy a Hotline Miami 1 OST-jét hallgattam :slight_smile: Imádom sztem telitalálat lettek a zenéi. Ma meg nem megyek sehova, mert Attila lemondta a szilveszteri kockulást, s semmi kedvem nem volt menni így sehova. Így mindenkinek Boldog újévet kívánok!

Ez az év még az utolsó pillanatban jól megszívat. #vízcsőtörés Olyan jó azzal tölteni pár órát, h felmosom a kiömlött vizet és megszerelem a vezetéket! #köszi2018 Mindenkinek B.Ú.É.K.

Kitartást @lengyelb

Milyen napom volt? Nekem nem jó, ezek az ünnepek egyedül nagyon rosszak. A természetem is olyan, hogy nagyon nagyon nehezen tudok ismerkedni, bulizni sose jártam. Szóval én csak szeretném túlélni ezeket a napokat. :frowning:

Sziasztok!

Én is azok közé tartozok, akik nem nagyon írtak ide egy ideje, s hát egy röpke összefoglalót szeretnék én is iderittyenteni.
Még pedig így:
Az egész évemet nézve egy elég érzelmes évnek néztem elébe, mikor becsöngettem 2018-ba. Már január másodikán sírva ébredtem fel egy álmomból, s onnantól kezdve minden hónapban álmodtam valamit… valamit, ami más volt, mint a többi… Bár februárban elkezdtem egy regényhez hasonlót írni, de nem jutottam vele sokra. Viszont egyszer, később mindenképp meg fog születni a mű, csak idő kell hozzá, mert nem egyszerű maga az alap helyzet sem. Majd jött egy olyan időszak, amely megviselt egy kicsit, hisz anyum betegállományba kényszerült (gyerek fejjel még nehezebb az ilyet feldolgozni, mint felnőtt fejjel), majd jött az, hogy a kutyánk megmérgezett holttestét megtaláltuk az egyik bokorban. Májusban sikeresen letettem a gazd.jogi záróvizsgám 4 darab jegyet érő 5-ösre, pedig nem érdemeltem volna meg. A júniusomat már azzal kezdtem, hogy szétmentünk a párommal, ami kettőnk közül őt viselte leginkább (nem mondom, hogy engem nem viselt meg, de nem annyira, mint őt). Olyannyira, hogy múlt hónapban értette meg, hogy jó lenne, ha “lekopna” rólam. Ezútán jött egy pihenős június, s egy mászkálós augusztus. Mivel augusztus első felében anyum elé mentem minden délután (15-17 perces út, fel a “hegyre”), a nagy melegben. Majd a szeptemberi hónapom arról szólt, hogy visszaszokjak a diákélet “borzalmaira”. Októberem egy elég jelentős hónap volt számomra. Mivel 4-én voltam Ópusztaszeren, s rá egy hétre tudtuk meg, hogy anyum rákkal él együtt (kiemelném: sem az édesanyám, sem az én sajnáltatásom miatt írtam). Ahol kiderült még egy-két dolog. Majd 23-án megműtötték a legjobb barátnőmet, amely műtétre több, mint egy évet várt. Viszont amilyen jó volt Ópusztaszerrel kezdeni az októbert, olyan rossz volt azzal a hírrel kezdeni a novembert, hogy a barátnőm szervezete nem fogadta jól az új szervet (tüdejét cserélték), mivel kilökte. (Nyugodj Békében!:pensive::sob:) Ezután jött a fentebbi sorokban a volt párommal az említett beszélgetés. Viszont a decemberem egy pár fokkal jobban telt. Igaz, anyumnak elkezdődtek a kezelései (Hál’ istennek!), s így a karácsonyunk és a szilveszterünk egy kicsit rendhagyóra sikeredett. Ugyanis anyum töltötte be a kukta szerepét, míg én a szakácsét (eddigi években fordítva volt érthető okok végett).
Hát így telt az én évem pár szóban.
Így, előre is: Boldog Új Évet Kívánok, Ninjonok!

Ui.:
Újévi fogadalomnak ötlet:
“Megfogadom, hogy nem fogadok meg semmit!”

Én aludni akartam délután, de a szomszéd órákon át a falat fúrta és a radiátort takarította valami fémes eszközzel -úgyhogy (a szunyókálás elmaradt) felmentem egy kicsit játszani a Gran Turismo Sport -játékkal és (!) tök ingyen megkaptam (ajándékba) (amúgy: 1,000,000 Cr. -ba kerül) a legnagyobb kedvencemet -a Mazda 787B -t ! Csak tudnám ,h ki árult be :slight_smile: !?

(akinek megvan a game* -annak lehet, h érdemes most felnéznie ! Heló : )

Na így az év végére lett némi szabadidőm. Kicsit kifejtem az egész lakás projektet, pakolok hozzá pár képet, hogy lehessen szörnyülködni, meg ámulni.

Február elején sikerült eladni a 28 m2-es garzonom, nem titok, 4,2 milliót adtak érte, hogy koppra fel volt újítva (eladás előtt lett például a laminált letéve, mert az eredeti parketta szétrohadt, mert eláztatott a felső szomszéd). Valamikor 2017 szeptemberében kezdtem hirdetni, minden ismerősöm sokallta a vételárat (még én se adtam volna annyit érte, bevallom őszintén), de nagyon jó helyen volt, alacsonyföldszint, felújítva. Aztán megindult az ingatlanpiac (amiről én akkor semmit nem tudtam), és röhögve fizették ki a vételárat. Mivel szó szerint fullos lakás volt, hétfőn kifizették, leügyvédeztük, szerdán már bele is költöztek. Aztán elkezdődött a lakáskeresés, és szembesültem azzal, hogy biza ezek be vannak b@szva. Mostani fejjel 6 millió alatt nem adnám el, ha könyörögnének se.

Rengeteg lakást megnéztem. Hetente vagy 5-6-ot biztos. Amik feltételek voltak:
-Első, max második emelet
-Kétszobás
-Tégla
-Gázfűtés
-Erkély (nem ez a kilépő fos, amit franciaerkélynek csúfolnak)
-Lehetőleg dzsihádmentes övezetben.
-Felújítandó
-4 milla max keret

Valamikor július végére már annyira el voltam keseredve, hogy már mindegy volt, csak lakás legyen. Néztem 1,5 szobás panelt a 6-on is. De sajnos árban nem nagyon tudtunk megegyezni, brutálisan elszálltak (1 év alatt háromszorosa lett!!! a lakások vételára). Néztem felújítottat, amit nyögvenyelősen elviseltem volna, de nem volt rá 7,2 millám.

Aztán augusztus legvégén volt egy kép nélküli hirdetés, viszonylag normális helyen, 4-ért. Telefon alapján brutál lepukkant, de jó elosztású, tégla, gázos (később írom), második, viszonylag normális környéken (folyamatosan telepítik ki a nem fizető egyéneket). Mivel akkor én valahol a halál f@szán voltam épp, édesanyám ment el megnézni. Aztán felhívott, hogy itt van épp, az elvárásaimnak 99%-ban megfelel, annyi, hogy az erkély nem nagy, de erkély (200×70cm), ha gondolom, az eladó 6-ig meg tudja mutatni. 5-re odaértem, megnéztem, és hát beleszerettem. Na nem abba, ami ott fogadott, hanem mert egyből láttam a végeredményt.

A lakás valóban “eredeti” állapotban volt, egyedül a spajz, és egy válaszfal volt kibontva a konyha, és az előszoba közt, valami gány boltívvel rajta. Villany, víz, gázóra nem volt a lakásban, elvitték kb. 6 éve (összesen valami 11 millió forint tartozás volt rajta), tehát ezáltal fűtve nem volt, a bűzelzárókból a víz ezer éve kiszáradt (konkrétan olyan sz@rszag volt, hogy a vevők 99%-át elriasztotta), és hát villany se volt, amivel dolgozni lehetett. Megegyeztem az eladóval, hogy ha a víz, meg a villany visszajön, akkor odaadom érte a 4 millát, belement. Árverés, és vásárlás utáni képek, ERŐS IDEGZETŰEKNEK!!!

Szóval szeptember 3-án hétfőn az ügyvédnél kifizettem, ekkor már bent volt a vízóra, szeptember 7-én a villany is bekerült. Felújításra volt 1,7 millám, akkori számításaim alapján ez bőven elég lesz (2010-ben újítottam teljesen lakást), még a konyha bútor is bele fog férni (spoiler: nem…), és előreláthatólag idén karácsonykor már ott fogok lakni (spoiler: nem…).

Amíg nem volt áram, addig is elkezdődött az alapvető felmérés. Gáz nincs, nem is akartam visszahozatni, mert brutális összegbe került volna, és még az se biztos, hogy a meglévő konvektorok, átfolyós melegítő működőképes (ezt már sose tudjuk meg, rég a MÉH telepen vannak, vagy már ott se). Akkor meg újraterveztetés, engedélyeztetés, meg hát gáz, és tudjuk, hogy nulla fűtőértéke van. Eredeti állapotban volt az egész, ahogy 1955-ben megépült. Azzal a szennyvízzel, villamos hálózattal, mindenképp menniük kellett.

Munkadíj egyedül nyílászárók berakásán, illetve a klímákon van, előbbi október elején érkezett meg, utóbbi november elején lett bepakolva. Itt már tisztán látszott, hogy kifutok az 1,7-ből, de nem mertem megjósolni, hogy mennyivel.

Szóval teljesen át lett húzva a villamos hálózat, ki lett építve a számítógépes hálózat, be lett kábelezve a riasztó. Új szennyvíz, új vízvezeték, gipszkarton fal-, és mennyezet. Fűtés kettő darab 3,5kW-os klímával, melegvíz 100 literes fekvő bojlerrel. Boltív kibontva, hálónak az ajtaját átraktam (a konyhából nyíló kisszoba). Mellette volt rengeteg sz@rság, káosz, de haladás van.

Ahol jelenleg tartok:
-gipszkartonozás kész teljesen (majdnem 100 tábla bement, táblánként 2,4 m2-rel kell számolni), az összetételeknél a nappalin kívül mindenhol le van elsödölve
-Vezetékelések teljesen kész. Kis statisztika: összesen egy picivel több, mint 1,6km (igen, több, mint 1600 méter) kábel be lett húzva. Ebben benne van a teljes villamos hálózat a villanyóráktól a végpontokig, a riasztónak szükséges összes kábel a központtól az érzékelőkig, valamint a számítógépes hálózat a patch paneltől a végpontokig
-Nappali egyszer ki van festve fehérre
-LED panelek ideiglenesen a helyükön
-konyhába a csempe fel lett rakva

Ami még hátra van:
-gipszkarton másolodlások, csiszolások
-teljes festés
-maradék csempét, járólapot megvenni, felpakolni, lerakni
-laminált padlót megvenni, lepakolni
-dugaljakat, aljzatokat, kereteket megvenni, felszerelvényezni
-konyhabútor, bele a gépekkel
-előszobaszekrény
-hálóba gardrób
-vízszerelvények
-berendezni, megtölteni élettel

Hol tartok a betervezett 1,7-tel?
A sok apró kis sz@rság úgy viszi a pénzt, hogy öröm nézni. Extrém tempóval el tudsz lökni bármilyen boltban 10 és 100 ezer közötti összeget úgy, hogy egy reklámszatyorban hozod haza Példáként:
-Kellett 3 kilincs, nem a legolcsóbb egyszerű fehéret vettem meg (ami 1800 lenne), hanem kicsit dizájnosabbat, 2700 volt darabja. Kell három darab, püff majdnem egy tizest otthagytál.
-5 kapcsoló, 5 kerettel, püff egy tizes. Legrand Valena Life, sima fehér (igen, van olcsóbban is, de nincs számítógépes dugaljuk, vagy nem sorolható, vagy ronda).
-1 darab sorolható 65-ös gipszkarton doboz (amibe a kapcsolókat, konnektorokat rakod) 100 forint, hozzá egy soroló azt hiszem 50 forint. előbbiből kellett 60, utóbbiból 40.

És sorolhatnám napestig. Azt hozzá kell tennem, hogy minden vagy céges kedvezménnyel, vagy nagyker beszerzésin. Minden számlával (az más kérdés, hogy valamire visszakaptam az ÁFA-t). És akkor jöjjön a mágikus szám: 3,2. És ahhoz, hogy azt mondjam, hogy teljesen kész, még kb. 1 milla kell.

Így összességében át fogom lépni a 8 millát. Ebbe nagyjából 150e munkadíj van, a többi mind anyag, és mind jóárasítva. Én vagyok a kivitelező, a gipszkartonos, a festő, a hideg-, melegburkoló, a villanyszerelő, a riasztószerelő, víz-, szennyvízszerelő, az asztalos, a beszerző. Megéri? Mindenképp. Lesz egy fullos lakás, olyanra átalakítva, ahogy én szeretném, nem ahogy mások megálmodták. Árban? Mindenképp. Jelenleg nem kapok barcikán olyan lakást, amit ne vernék szét, vagy ne kellene legalább 1 millát rádobni. Még 13-ért se, nemhogy 8-ért.

Időben hogy néz ez ki?
Hétköznap reggelente 530-kor kelek, 615-kor felmegyek kiürítem a virágládákat (a klíma kondenzvizét virágládába gyűjtöm, nem “parasztba” tolom ki az utcára). 630-kor elindulok dolgozni. Valamikor 1700-2000 közt visszaérek, általában éjfélig dolgozok haza aludni. Hétvégén 900 körül megyek fel, éjfélig fent vagyok, haza aludni. 0 élet, 0 társaság. Ismerősök akkor látnak csak, ha feljönnek, hogy élek-e még, de kevés a számuk. ((Ilyenkor kijön, hogy hány olyan ember van, akinek a múltban rászántad a napot, hogy segíts költöztetni, vagy falat húzni, csempézni, járólapozni, garázst szigetelni, víkendházat építeni, vagy akármiben.)) Megéri? Spórolás tekintetében mindenképp, mert a munkadíjon spórolom meg a legtöbbet. Idegzeten, fáradtságot tekintve biztos, hogy nem.

Mikor lesz költözés?
Várhatóan március eleje, minimalista felszereléssel, alapvető létszükségletek ellátásához szükséges dolgokkal. Fürdőbe WC-m, kádam már most is van, mosdó, fürdőszobaszekrény nem biztos, hogy bele fog férni addigra. Konyhabútor, előszobaszekrény biztos, hogy nem lesz. Beépített indukciós főzőlapom, sütöm, mosogatógépem biztos, hogy nem lesz. Háztartási gépekből ami biztos, hogy lesz az egy egylapos indukciós főzőlap, egy mikró, mosógép, hűtő. Ágy, TV, internet, számítógép lesz. Szégyellni fogom? Biztos, hogy nem. Nincs mit. Nem egy kész lakás, nem volt az asztalon 12-15 millám, hogy 2 hónap alatt szakemberekkel megcsináltassam, berendeztessem, beköltöztessem magam.

Későbbiekben jövök képekkel, meg az évben történt esetleges dolgokról. Nem sok történt, de vannak húzós történetek benne.

UI: Boldog BUÉK-ot mindenkinek!

@UselessBazsi Hatalmas respect a lakáshoz! Én is bevállalnék már 1 lakásra, csak az a baj, hogy semmi keretén nincsen rá, ezt úgy kell érteni, hogy ugye 2017 novemberében elment a nagymamám, s ha jól emlékszem tavaly május körül adták el anyámék el a lakását, amiből anyám ígért nekem 2 misit. Na most ebből a 2 misiből láttam durván 130 ezret !!! Anyám behúzta az 1,8 millámat, s én közben fizetem a tartozásaimat + albérletet, s örülök ha fizu előtt marad 2-3 ezrem. Úgy, hogy az a szórakozási, hogy veszek valamit digitálisan akciósan a ps-re.
Az lesz a tervem, hogy elvileg az önkormányzatnál lehet valahogy lakást igényelni ( amolyan albérlet jellegű ) de mégis a te tulajdonos te vagy. Egyébként az albérleti árak is nagyon elszálltak. 2-3 éve a kis 8 m2-s szobámra volt 27500 + rezsi amit fizettem. Utolsó időkben már 60 ropi volt. Hozzáteszem a lakás nagyon jó helyen volt ( Keletitől gyalog 5 perc kb ) de rengeteg javítani való dolog volt, amit nem fizettek ki ( társasházi lakásról beszélünk ). Pl :

• fürdőben a gázcirko annyira rossz volt, hogy elég sürűn ( heti 2-3 alkalommal elaludt a láng )

• gázszivárgás a konyhában

• majdnem elektromos tűz is volt kétszer a vezetékek miatt

• ablakok rosszak voltak

• kaputelefon nem ment

Ezeket mind saját zsebből fizettük, az volt a tervünk, hogy közösen kifizetjük, s maximum lelakjuk ( kb 3/4 millió forintról beszélünk ), jobb is szerintem, hogy elköltözünk onnan. Kitudja mennyi baj lett volna még a lakással.

Köszi, bár én se egyről a kettőre jutottam el idáig, az is megérne egy külön históriát (NAV végrehajtás, hitel, stb stb). De a múlt legjobb tulajdonsága, hogy elmúlt.

Pesten saját lakásba belevágni nem könnyű. Rettenet el vannak szállva az árak, ha jó helyen akarsz venni, akkor egy 48 m2-es lakásért simán elkérnek 30 millát, ami meg 10-ből kijön, az kint van a halál f@szán, vagy/és a c-szektorban. Albérlet árakat nem kell mondani, anno Kazincbarcikán 25-ért sokalltak egy kétszobásért, most meg egy sz@ros garzonért NAV-, és munkáltatói igazolás, 6 hónap előre kifizetve, 3 hónap kaucióval havi 60+rezsi…

Önkormányzattól lehet igényelni (legalábbis nálunk lehet) első lakáshoz jutó támogatást. Két részből áll: vissza nem térintedő, kamatmentes visszatérítendő. Nálunk negyedévente bírásják el. A feltételeket nem tudom, mert nem az első lakáshoz jutó vagyok, illetve ha jól tudom legalább két tanúval aláírt élettársi viszony kell hozzá, továbbá önerővel le kell foglalóznod a lakást. Haverék 2017-ben igényeltek, 300+500e forintot kaptak. NAV-nál is kaphatsz első lakáshoz jutó támogatást, ilyenkor a fizetendő illeték felét kell csak befizetni (4% helyett 2%, azaz vételár milliónként 20e forint). NAV-nál továbbá ha eladott lakás után egy éven belül veszel lakást, akkor a vételár különbözet után kell csak illetéket fizetned (én 4,2-ért adtam el, 4-ért vettem, így nem kellett). Olvass utána, lehet pont az a minimális összeg kell, hogy összejöjjön a dolog.

Önkormányzatos lakásokat nem tudom, hogy hogy működnek, bevallom őszintén, én úgy tudom, hogy egy idő után kapsz vásárlási jogot rá. Önkormányzatnál meg kell kérdezni, hátha van valami opciójuk.

Albérletnél a lakásban lévő eszközökre a tulajdonosnak kell állnia a költségeket, amennyiben a szerződésben mást nem iratnak alá. Ahol alá akarják iratni azt ott kell hagyni, mert nem véletlenül nem akarnak fizetni. Én mondjuk alapból nem mennék olyan helyre, ahol a gáz szolgáltatja a dolgokat, mert fűtőértéke a mesébe sincs, az eszközök drágák, és minden vackot szakemberre kell bízni (ami szintén drága). Ezen felül ha szivárog az gáz, nem olcsó, stb. Elektromos vezetékek állapotát ha viszel magaddal egy egyszerű csavarhúzót, tudod ellenőrizni. Az alap dolgokat meg tudod magadnak is csinálni. Műszaki dolgokra, és ehhez kapcsolódó trükkökre tudok esetleg írni pár okosságot egy külön helyre összeszedve, ha van rá igény.

“Kaputelefon nem ment”: nekem nincs kaputelefonom, alapból nem kértem (mi a francnak?), és kérek kaputelefon nélküli kódot. Ugyebár a kaputelefonok működési elvénél fogva úgy működnek, hogy elméletileg csak akkor működik a kód, ha a kaputelefon megfelelően beállítva rá van kötve a rendszerre. Viszont van lehetőség telefon nélküli kód kérésére (pl. postás kód, szervíz kód, karbantartó kód, stb stb), csak ezt a közös képviselők nem nagyon szeretik, mert a 3000 forintos kaputelefonért (annyiba kerül kb) nem tudnak rólad lehúzni 8-10e forintot (tudnék mesélni). Viszont a kaputelefon javítási költségét a közös képviselőnek kellene állnia, ezért vannak a saját karbantartói.

Ha 3/4 millát kivágtatok saját zsebből javításra, karbantartásra, akkor bőven jobb, hogy otthagytátok. Valójában hamarabb otthagytam volna. Ne Ti rakjátok már rendbe az Ő lakását… Mondom ezt úgy, hogy volt lakásom, amit albérletbe kiadtam. Ha valami elromlott, akkor vagy én, vagy szakember megcsinálta, természetesen saját költségen. Lehet, hogy pl ki kell adnom hirtelen 50e forintot, hogy megjavítsam mondjuk a vízmelegítőt, de hosszú távon kifizetődőbb (tovább marad, tovább fizet, ez az én érdekem).

Üdv: Bazsi

Úgy értsd Bazsi, hogy 2 ajtón kellett bemenned, hogy az utcáról bejuss a lakás előtti ajtóhoz, mind kettőn kóddal tudtál bemenni. Érdekes módon nekünk nem volt jó a lakás kodunk, így valami külsős kóddal mentünk túl az első ajtón, ez akkor ment galyra mikor csinálták a tetőszerkezetet, mert 2017 júniusának végén a ház másik felében tűz ütött ki. Mivel társasházi lakásról beszélünk, így simán lelakhattuk volna, de az előbb említett ok miatt is nem kaptunk 1 fillért se. A ház egyébként nagyon régi minimum 100 évről beszélhetünk. Mivel társasház, ezért mindig volt amolyan társasházi közgyűlés. Ilyenen szavazták meg nekünk, hogy ide költözhetünk. Aki elöttünk lakott ott az szabályosan lelakta, így volt vele rendesen meló. Ha lett volna hova mennünk akkor már ott hagytuk volna egyébként. De így jobb is. Ez egy valódi pénznyelő volt.

Legg össze tetteb válasz Jó volt!