Milyen napod volt?

Az én kis “mikrokörnyezetemben” viszonylag mozgalmas volt a 2018-as év, ezzel együtt rengeteg negatív élményt is szereztem, amikről ebben a posztban nem szeretnék sokat beszélni, mert nem szeretem sajnáltatni magamat. :slightly_smiling_face:
Először emlékeztetőül a tavalyi lista:

Akkor kezdjük a 2018 év eleji céljaim elemzésével:

1. Ez a célom nem pont úgy sikerült, ahogyan azt elterveztem. Sőt, a szó szoros értelmében ezt teljesítenem egyáltalán nem sikerült. Ugye a márciusban kezdődött betegségem betett az összes célomnak keresztbe, így a felépülésemnek is. De mivel én szeretek pozitívumokat találni a rossz dolgokban, így ebben is megtaláltam a jót. Úgy egy hónapja pszichológusommal beszéltem és ráébredtem, hogy bizony a betegségemmel együtt is fejlődtem, nem is kicsit. A tüdőbajomnak hála egyre inkább elfogadom, hogy nekem az élethez szükségem van más emberek segítségére. (Igen, ezt a 15 év bénaságom alatt még mindig nem sajátítottam el.:confused:) És ha arról az oldalról közelítem meg, hogy a helyzetem elfogadása elengedhetetlen a fizikai előrelépésemhez, akkor igen jól sikerült a terveimnek első állomása.:wink:
  2. Ez a pont lényegében ment a levesbe, amikor márciusban kiderült, hogy az ápolónő, akinek segítségével terveztem az 5 kimenésemet megoldani, nem tud jönni többször. Ezért nem jött össze 5, csak a “szokásos” 2, de az legalább király volt. Voltam tavaly HFL döntőn, ami megint nagyon izgalmas volt, és újra az általam “támogatott” csapat nyert. És életemben először jutottam el a KöKi Terminálba, ami egy nagyon érdekes élmény volt, mind pozitív, mind negatív oldalról.:slightly_smiling_face:
  3. Hát nem tudom. Stream csinálóként nem tudtam letesztelni magamat, de legalább már egyedül is képes vagyok játszani, mert megjött a kontrollerem.:grinning: Abban viszont egyre bizonytalanabb vagyok, hogy én egyedül fel tudok építeni egy olyan setup-ot, amiben be tudom tölteni rendesen a közvetítő szerepét. Nem is a pénz a legfőbb probléma, hanem a kivitelezés módja, mert elég nehéz verbálisan kommunikálni úgy, hogy az ezért létező szervem be van tömve az irányítóval.:wink:
  4. A programozást megtanulni célom sem jött össze. Erre energiahiány miatt nem volt lehetőségem.
  5. Az arachnophobia pedig még megvan ugyan, de már jóval jobban kezelem, mint egy évvel ezelőtt. A Tomb Raider 2 vége felé tanyázó óriás méretűeket bepróbálni se mertem, mert tudtam, hogy ott vannak. Viszont a Marvel’s Spider-Man vége környékén, mikor többször is felbukkan egy madárszerű, csak legelőször fostam össze magamat, a többit egészen könnyen néztem végig.:smile: Sőt, többször is néztem pókos természetfilmeket. Úgyhogy haladtam ezzel is, de még van a poch-iszonyomból bőven.:slightly_smiling_face:

Úgyhogy mondhatni, hogy semmi se jött össze teljesen, de sokat haladtam valamennyiben. A tavalyi céljaim, amik nem sikerültek, átformálódtak egy kissé, és 2019-es célokká váltak:

1. Szeretném 2019-ben kitárni a kapuimat! Ezt úgy értem, hogy idén szeretnék sok új emberrel találkozni/barátkozni/beszélgetni. Ez már el is indult a megvalósítás útján, ugyanis 3-án máris belépett egy új személy az életembe, aki elmondása szerint nem tervez onnan kiszállni.:slightly_smiling_face:
  2. 2019-ben szeretnék a saját jókedvemért 5-ször kimozdulni a lakóhelyemről. Ez a terv nem változott. Ma, Január 6-án, ez pont ugyanolyan racionálisnak tűnik, mint egy évvel ezelőtt.:wink:
  3. Ez egy picit az előzőhöz kapcsolódik, de külön pontba szedtem, hogy év végén eggyel többet pipálhassak-, ikszelhessek ki.:smile: Idén március, és október között szeretnék eljutni az éppen akkora szerveződő egyik ninjon találkozóra!:star_struck:
  4. A streamelést idén sem valószínű, hogy el tudom majd kezdeni,(ugye, “a kontroller a számban” gondra még megoldást kell találnom) de nem zárom ki az adandó lehetőségeket. Szóval, ez is egy cél, de nem török össze, ha nem teljesül.
  5. A programozást idén is szeretném elkezdeni megtanulni. Most már van hozzá működőképes koncepcióm is.:wink:
  6. A poch-iszonyomat idén most már tényleg le kell győznöm! Szépen fokozatosan, de menni fog.:slightly_smiling_face:
  7. Az angoltudásomat is szeretném fejleszteni. Egyszerű ezzel a terv, ne kelljen másfél percig bootolnom egy összetett mondatot, “tanuljam” meg hallani az angolt(az a legnagyobb bajom vele, ha nem látom, akkor nem értem), és bővítsem a szókészletemet.

Ezeknek egy része 2018-ról lett átmentve, de találtam újakat is. A felépülésemre idén nem fogok rágörcsölni, mint tavaly. Ha jön, akkor átölelem és befogadom, ha nem jön, akkor pedig ott a többi cél, amivel foglalatoskodhatok, elvégre van egy jó pár.:slightly_smiling_face:

Meséljetek ti is! Kíváncsi vagyok, nektek hogyan alakult 2018? És mi a terv 2019-re?:innocent:

Aangfan

Én mit írtam korábban ( telefonról, ahol a gép szeret velem szórakozni , mást írni ) eléggé kemény második féléven vagyok túl. Így az idei célókat ennek fejében fogom megfogalmazni.

1. Minnél előbb túllenni ezen az asztma jellegü köhögéses rohamokon ( erre kitérek)
  2. Nyaralás
  3. Minimum 1, de legalább 2 tartozásom kihuzását
  4. Több időt tölteni barátaimmal
  5. Suli / fejlődés a jelenlegi munkahelyen / esetleg új munkahely

Na akkor kitérés :

Augusztusban egyre sürübben kezdtem befulladni, levegőt nehezen kaptam, ezáltal nehezen aludam. Dokimtól kértem beutalót allergia vizsgálatra, mivel 2010-ben voltam már akkor kaptam valami gyógyszert, s elmúlt. Most augusztusban kaptam 1 pipát, amit mai napig használok, s sokszor jobb, de van amikor az se segít, hogy ez miért van az örök rejtély.

A 3-as pont elvileg idén mindenféleképpen teljesül, ha ilyen ütemben haladok a fizetéssel.
4-es pont : Erre nem vagyok büszke, de ameddig albérletben laktam 1-2 barátommal alig találkoztam ( értsd :másfél év alatt egyszer ) hozzáteszem ez olyan, hogy nem csak az én hibám, hiszen hétvégéken is dolgozok, s van az, hogy egyik hétvégén otthon voltak dolgaim másik héten apámhoz / anyámhoz mentem át már ha szabad vagyok.
5-s pont : tavaly már jelentkeztem az EFEB sulijába Műszaki cikk eladói OKJ-s tanfolyamra, csak nem volt meg a létszám, így nem indult el a tanfolyam, így idén az lesz a célom, hogy letenni ezt. A munkahelyen való fejlődés elvileg nem nehéz, mivel pénztáros vagyok, de egyre többet vagyok az önkiszolgáló pénztárakban, de néha azon gondolkozok, hogy a vevőszolgálatot ott hagyom a fenébe, mert egy hatalmas giga nagy szívás az egész, s mivel 11,5 éve nyomom van tapasztalatom, így sztem bárhol megállnám a helyem, ha ez nem sikerülne, akkor munkahelyi váltás is befigyelhet, már 1-2 helyet figyelek egy ideje, ami passzol az elképzelésemhez, viszont ehhez kell a műszaki cikk eladói. Tehát ez kicsit egy ördögi háromszög.

Aangfan - nak akartam írni, de teljesen mást ír ki, mint amit leírtam, ez technikai hiba az oldalon?

@szikla85 Kaptam róla értesítést, csak ez a szövegben nem látszik. Hogy/Mit ír ki másképpen?

@Aangfan mást jelenít meg , mint amit írtam

Mai nap elég hosszúkásra sikeredett, mehettem végre egy újabb állásinterjúra :slight_smile:

Egész nap kb karbantartást végeztek az áramszolgáltató emberei, 8-4ig nemvolt áram a körzetünkben.
Reggel 100%-ra sikerült tölteni telóm szerencsére, aztán elkellet mennem vennem egy hófehér pólót mert egyet sem találtam csak mintásakat, öltönyöm aláá ugye :smile:

Aztán telefont sikerült feltölteni még kondiba is mert gyorsan merül, akkor azt is letudtam haladtam maradt kb egy órám elkészülni, hazaérni, fürdeni, kajálni öltözni xdd

Aztán ez sikerült, pipa felszálltam buszra jó kis két órás út talán Tótkomlós Szeged, Makón szálltam át.

Majd beértem Szegedre mondom megindulok, néztem térképet ugye mobilnetem bevan lassitva (merül is nagyon, 50% alatt bármikor kikapcsolhat szinte) mondom szuper nézem mentett térképet nem a navigációt, telefonom hozta a formáját, ma már 2 merült le xdd jolvan mondom jol kezdodik.

Megindultam határozottan…pont ellenkező irányba xdd
Aztan utbaigazitast kertem nagynehezen kacskaringos ut de oda találtam.
Közben egy egy ember félre navigált kicsit engem, de akkor is pár perc késésel de oda értem végül.
Voltak szerencsére nagyon kedves segítőkész emberek is rajzoltak nekem térképet is elmagyarázták merre, Szegediek királyok vagytok nagyon :slight_smile:

Oda értem kimelegedve kicsit, levetettem kabátom, leültünk két férfi interjúvolt mondták fujjam ki magam nyugodtan, aztán kezdhetjuk, kifujtam magam beszélgetésbe merültünk, interjú után is Apple termékekről, játékokrol kinek ogy indult a szakmája stb elvoltunk, szimpatikusak nagyon.
Telefonomat is engedték töltsek bele, még inni is megkínáltak :smiley:

Ott maradhattam kb 3ig mert ugye aztán jöttek interjúra mások is de nagyon rendes nyitott a cég alkalmazottjai, tovább is tudtam volna beszélni velük, csak menni kellett sajnos.

Megindultam aztán végállóra, szerencsére már hamar oda találtam, dee olyan bő eg yóra volt még buszomig, addig telefonom ujra lemerult, eloszor mikor oda mentem volna aztán most hogy jöttem el, de már nemtudtam egészen mostanáig töltőre tenni azaz 3 óta.
Kellemetlen volt nem tudtam olykor hány óra. De végül kicsit fáradtan de itthon :slight_smile:

Bízom a legjobbakban, mert nem lenne egyszerű 133k kb lenne a fizetés ha felvesznek amiből lejön egy teljes áru bérlet így sajnos ez sokat elvisz, de legalább dolgoznék végre igen utazás is oda vissza egy 3.5 ora kb de amúgy kajak szimpatikusak nagyon és a meló is az. :slight_smile:

Ilyen volt a mai napom +izomláz :smiley:

Milyen napom volt? Nagyon rossz.
Történt egy családi tragédia. Előrehozták a nyelvvizsgámat egy héttel.
3 vizsgát írtunk, egyikről sem tudtam. (nem tudom miért)
Kivagyok. A következő 1 hétben napi 4-5 órát kell németet tanulnom, nincs szabadidő, semmi.
Itt sem leszek 10 percnél többet februárig. :frowning:

Felkeltem arra, hogy "mi ez a zaj… 6:09 ekkor néztem rá az órára!
Nem tudtam azonosítani a “zajt” kilépek a hálóból a sötét előszobába és a lábam vízbe ér :open_mouth:
Az előszoba-konyha és a fürdő víz alatt és a mosogató alól ömlik a víz!
Másfél óra felmosással később, most. Már szárad a ház, de átázott a parketta az egész fal és minden más.
De jól indul ez a nap!

Ha, ilyen nálunk is történt ! Egy vízóracsere után (új cucc) belülről kifelé szétszakadt az a bizonyos csövecske. Két emelet meg sza…, szétázott. Persze ,pont nem volt otthon senki - úgyhogy a lépcsőházban rendes kis vízesés keletkezett -és tartott addig amíg haza nem értünk! :slight_smile:

Kaptam tegnap egy jó hírt, írt a Szegedi cég hogy kétely merült fel bennük hogy utazást hogy oldanám meg, ugye napi 3.5 óra minimum, és kihatással lenne a munkára, és rám is, hogy hogy tudnám ezt kicsit jobbá tenni?

Gyakorlatilag ez volt a levél egyik fele és aminek legjobban örültem a levélben:
“Megjegyzés: ezt leszámítva egyébként szívesen alkalmaznánk, tehát lényegében rajtad áll.”

Viszont ennek következtében ugye: szállás, kaja, vagy bérlet

És ma pedig beszéltem rokonunkal, akik befogadnának egy hónapig, tehát szállás pipa, kaja pipa :smiley:

És így Makón tudnék megszállni, ami nekik is jó a munkáltatónak, kevesebb idő és nekem is nyilván viszont így 30k kellene üres zsebből összeszednem valahogy, ami szintén nem egyszerű feladat lesz :confused: De hátha sikerül :slight_smile: Plussz találkozót is intézni szal, jaja, fele nehézség még hátra :slight_smile:

Most vettem át egy promóciós Battlefield : Hardlinet amit 1 hete nyertem :slight_smile: Most meg próbálom elintézni a Szép kártyámat. Fáradt vagyok, de a vezetők dicsérnek folyamatosan. Legalább elismerik a tudásom :slight_smile: