Milyen napod volt?

ez talán mégnagyobb probléma, igen…

Mini update: visszajeleztem a cégnek, hogy élek az ajánlattal. Felhívtam a főnököm, délután lesz egy kellemetlen beszélgetésünk.

Köszi a véleményetek :slight_smile:

Amúgy ez tényleg nagy probléma, hogy mindenhol “versenyképes bérezés” és “kiemelkedő béren kívüli juttatások” vannak feltüntetve…
Első munkahelyemen akartak 147 nettót fizetni diplomára, úgy, hogy nem használhatatlan emberként mutatkoztam be. Konkrétan még diploma előtt kezdtem ott ezzel a fizetéssel, diploma után meg rám akartak sózni nem kevés dolgot, de változatlan fizuval. Másnap beadtam a felmondásom.

Másik cégnél is a versenyképes mérnöki fizetés 160 ezret takart, de mellette beszélj 2 nyelvet és érts mindenhez is.

Mostani helyemen a versenyképes fizetés ezekhez képest tényleg kiemelkedő… lakhelyem viszonylatában elég jó ( sötét somogy ). Ezt a helyet kicsit sajnálom is itt hagyni a társaság miatt.

Kicsit más szektorban mozgok, de itt is jellemző hogy az állás ugy van hirdetve, hogy 4-5 szakember feladatát vonják össze.
Interjun azt csináltam párszor hogy szétszedtem szakmákra és beáraztam külön majd mondtam egy nettót. Nem vettek fel de azóta is keresik a madarat aki megcsinálja nekik igy :slight_smile:

Összehasonlítás végett, 2 éve votlam a dublini Google irodánál sima, mezítlábas “rendszergazdai” melóra, interjún. Sima Windows szerverek, jogosultságok, projekt melók, annyi hogy azért power shell-t ismerni kell, ugye ekkora cégnél sok a scriptes meló (nem mehetsz oda 5000 emberhez egyesével beállítani valamit :smiley: ). Na erre itthon kapnál olyan 250-300-t ha jó a cég. Kint úgy indult, hogy netto évi 63e euro, plussz juttatások. És tudjuk ezekről a cégekről, hogy kajára nem lesz gondod, de a sportolásra sem. (Dublinba jobb helyen egy 2 szobás albi 1500-1700 euro) …
Mondjuk bekerülni nem egyszerű. 5 körös interjú van, plusz a végén egy napot eltöltesz leendő kollégáiddal, hogy egyáltalán illesz-e a bandába.

Ilyen színvonal szerintem itthon elképzelhetetlen :confused: Ez a mostani lehetőség is kiemelkedő a legtöbb itthoni céghez képest.

Beszéltem pár ott dolgozó ismerőssel, azt mondják, hogy magyar viszonylatban elég jó, de innen előrébb lépni leginkább külföldön lehet.

Nekem ez 3 körös volt. Máshol általában 1, nem is igazán komolyan véve… aztán vagy jó leszel vagy nem.

Mai napi katasztrófám: nem volt internet 15 órán keresztűl :smile:
Mobilnet, korlátlan messenger és vettem adatkeretet 500MB ot és utána nemsokkal jött visza anetem, jolvan mondom napijegy hello szia maradt még 488MB belőle xd

Na ez nálunk hatványozottan igaz. Idén márciusban leszek 2 éve pénztáros, de folyamatosan más osztályoknak segítek be. Ezt úgy értsd, hogy kb 2 hónapja alig voltam az osztályomon. Nem a munkával van a baj, de jó lenne eldönteni, most milyen pozícióban dolgozom. Ok most már tudják a vezetőim, hogy úgy döntöttem, átmegyek zöldségre, legalább is szerződésileg. Valahogy ki kell birnom ezt az évet, utána váltás, s spuri innen…

Ezen a héten, hétfőn 11kor megkezdődött végre a meló, felvettek végre, szakmámhoz közeli munkakörben dolgozom. :slight_smile:

szegeden lettem szoftvertesztelő, és így egy hét után elég faxa kis melóhely, öröm bejönni :smiley:
Jókis gépek, iroda, kevés kolléga és najaah :slight_smile:

gratulálok :wink:

Köszönöm szépen! :slight_smile:

Gratulálok :wink:

Köszönöm szépen! :slight_smile:

Kezdődjön a reggel :smile: :tea: