Milyen napod volt?

Skacok!A lehető legszebb születésnapi ajándékot kaptam Vikimtől, ugyanis tegnap velem “aludt” :slight_smile: Egész éjjel ezen filoztam, hogy ez milyen nagy boldogság mindkettőnknek :slight_smile: Ha picivel nagyobb lenne az ágy el is férnénk kényelmesen

4 Likes

legalább akkor ti nem sietitek el a dolgokat, nekem most az miatt ment tönkre a kapcsolatom hogy fejest ugrottunk egyből mindenbe aztán azzal a lendülettel amivel kezdtük az egészet azzal is ért véget.
régen sikerült úgy aludnom az akkori párommal hogy egy személyes ágyon ketten aztán én hason aludtam és az egyik kezem lent volt a földön , azzal támasztottam magam hogy ne essek le :smiley:

2 Likes

Sziasztok! A mai nappal véget ért egy esti tagozatos, felnőtt villanyszerelő képzésem. Sikeresen vizsgát is tettem, ma kaptam meg róla a bizonyítványt. Egyrészről örülök neki, hogy sikeresen elvégeztem másrészről viszont borzasztó dühös vagyok magamra, ugyanis a gyakorlati vizsgán elnéztem a szakrajzot. Tanulás terén a lehető legtöbbet szoktam kihozni magamból (még főállás mellett is). A vizsgabizottság azzal vigasztalt, hogy ez bárkivel előfordul és hogy ez az eredmény a jelenlegi tudásszintet mutatja és hogy több év tapasztalattal ha újra kellene vizsgázni akkor sokkal jobban sikerülne. Most, hogy már túl vagyok rajta visszatekintve nem veszítettem vele semmit, hiszen most már van még egy szakmám amiben el tudok helyezkedni, mert munkaerő hiány van villanyszerelőkből.

Mindenkinek azt tanácsolom, hogy ha újra tanulásba kezd vagy folytatja a tanulmányait: ne úgy gondoljatok rá, mintha valami rossz dolog lenne, hanem úgy, mint egy befektetésre, amivel a saját jövőtőket biztosítsátok be. Lehet az új nyelv vagy szakma, diploma. Hajrá mindenkinek!

Köszönöm, ha elolvastátok.

9 Likes

Két hetet töltöttem Vikivel Siófokon, amolyan melószabi, ahol egy komoly dolgot döntöttem el.
Illetve már előtte is sokat gondolkodtam ezen.
Szerintem most mindenki ki fog égni / fagyni :

Úgy döntöttem, hogy amolyan csapjunk bele a lecsóba, s eljegyzem!!! Mielőtt jöttünk volna haza előtte 2 nappal este miközben beszélgettünk akkor mondtam el neki.

Le is fagyott, de jól esett neki :slight_smile:

4 Likes

A héten Vikivel hoztunk egy kemény döntést. Mind a ketten felmondtunk! Az új munkahely már megvan :slight_smile: 13-án vagyunk utoljára. S ha minden jól megy 17-én már kezdünk az új helyen!

2 Likes

Basszus májusban írtam utoljára. Megpróbálom összeszedni, mi történt azóta.

1. július 12-én békésen elváltak a volt cégemmel az útjaink. úgy érzem megmaradt a jó viszony, bármikor felhívnak a volt kollégáim mert elakadtak valamiben, legjobb tudásom szerint próbálok segíteni nekik. Illetve pár alkalommal voltam is bent náluk. Május 13-án mikor felmondtam volt bennem 62 kiló a stressz, az ideg, meg az állandó rohanás végett. Most stabil 73 vagyok.

2. június 25-én megtörtént a várva várt beköltözés-szerűség. A lakás nagyjából 80%-on állt, és úgy gondoltam, hogy itt az ideje csupasz seggel beleköltözni. Gyakorlatilag volt egy hűtőm, meg egy mosógépem, illetve egy üres lakás. Szüleim szerencsére megleptek egy indukciós főzőlappal, egy sütővel, egy mosogatógéppel, egy mikróval, meg egy kanapéval, illetve a hozzájuk tartozó 10 darab csekket. Soha rosszabb beköltözési ajándékot :slight_smile: A kép akkor készült, amikor felcccoltam a dolgaimat, és elindultam a nulláról.

Onnantól elkezdődött az első pénztermelési etap. Túl sok mindenre nem emlészek, mert onnantól aug 31-ig végiggüriztem minden egyes napot 10-12 órával (beleértve a szombatot, illetve a vasárnapot is). A két hónap alatt betermelt pénzbőljöttek az első nagy beruházások: vettem egy tv állványt ( a képen ott van a TV alatt becsszó, csak kép csalóka), illetve egy dohányzó asztalt a nappaliba, illetve előszedtem kreatív énem, és vásárolt anyagból összedobtam egy “könyvespolcot”, illetve egy cipőst.

Illetve volt még egy nagyobb beruházás. Mivel saját autóm nem volt, így tervbe volt véve, hogy veszek egyet valamikor október-november környékén, mivel szüleim lépcsőshátú Fabiája nem túl praktikus (nem arra találták ki, hogy 3 létra, szerszámok, gépek, stb stb), így kellett valami nagyobb. Első körben Citroen Berlingo-Fiat Multipla vonalon gondolkodtam. Aztán egyik augusztus elejei reggel a fülembe jutott, hogy ismerős eladja az az autóját, relatív bitang jó áron, bár nem hibátlan, vagy megkímélt állapotban (munkásautónak használta). Felhívtam, elmentem, megnéztem, aludtam rá egy napot, és augusztus 29-én átvettem életem első autóját, ami egy A-s Opel Zafira. Benzin, 1.8, 125 ló. Esztétikai hibái vannak, meg volt pár apróbb baja, de műszakilag jó volt, motorja erős. Úgy voltam vele, hogy megveszem, használom egy évig, aztán eladom, és veszek valami újabbat, vagy majd kiderül. Most úgy áll a helyzet, hogy legalább kétszer kitermelte az árát, és az együtt töltött 5 hónap alatt több, mint 15000 km-t beletettem.

Itt csendben megjegyezném, hogy 18 éves fejjel arra vágytam, hogy legyen egy 100 lovas autóm alufelnivel. Ez 32 évesen összejött, bár akkor nem épp egy 7 személyes egyterű családi autóra gondoltam, hanem valami sokkal csajozósabbra. :smiley: De őszinte leszek: nem cserélném semmilyen hasonló korú csajozós autóra, sőt, igazából jópár évig nem cserélem, mivel egy rettenetesen szerethető autó. Inkább rendbeszedem.

Aztán október-november-december volt a következő pénztermelő etap. Gyakorlatilag október közepétől december 20-ig egy szombat-vasárnap kivételével az összeset végiggüriztem, szintén napi 10-12 órával. Volt is szépen fejlődés. Októberben ismételtem elővettem a kreatív énem, csináltam a fürdőbe egy mosdószekrényt, hozzá egy polcot led világítással.

Itt találtam még egy képet, amin a mai napig mosolygok. Anyámtól kaptam 3 darab lidlis paprikát (illetve vettem egyet a tescoba később, és nagyon hamar kipusztult). Az egyik az elején majdnem odaveszett, 3 nap után törtem a fejem, hogy kidobom, mert nagyon satnya szegény, még a másik kettő szép, meg van is rajta. Adtam még neki egy hétvégényi esélyt, hátha helyretér. Felmentem pestre, aztán mikor hazajöttem szarásig volt virággal, így elneveztem löksinek. Szegény nem lett se nagyobb, se szebb, de ontotta magából a termést. Most januárban mondtam azt, hogy annak is vége, miközben a másik kettő már december elején feladta a harcot.

November kiadásokban gazdag volt. Zafiban cseréltetnem kellett az első futóművet, illetve a kuplungot. Amikor elvittem az első próbakörre akkor is éreztem, hogy a kuplung fura, és cserés lesz nemsokára. Egy csütörtök reggelen megadta magát teljesen. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy másnap mentem volna vele pestre. Mivel munkásautóról van szó, így nem csak a kicsengetett összeg fájt, hanem a szervízidő alatt kiesett pénz is.

Szintén novemberben jött egy váratlan telefoncsere is, és hirtelen felindulásból vettem egy új Iphone 7-et. 2019-ben. Én, aki 2.1 óta Android párti vagyok, és többször is kijelentette, hogy az Iphone egy túlárazott termék, és önmagában semmivel nem különb, mint egy bármilyen androidos telefon, és csak azért veszik a legtöbben, hogy felvágjanak vele (ezt mondjuk a mai napig így gondolom!). Én, aki mindig a lehető legnagyobb, még használható telefont vette (az Asusom 5,5" volt).

Decemberben viszont vettem egy Ipad-et is, főleg munkára, és azt kell mondjam, hogy basszus, az ökoszisztéma tényleg jó, munkára a kettő együtt nagyon produktív. Ezen kívül jött még egy TV csere is. Az akkor a nappaliban lévő, 40"-os, fullhd-s TV kiment a konyhába, helyére jött egy 55" 4k.

Most januárban kezdtem mégegy pénzkereső etapot, ez viszont kb. május környékéig ki fog tartani. Akkora szeretném befejezni teljesen a lakást. Már “csak” a konyhabútor, az előszobabútor, a nappaliba egy nagy polc, valamint a gardrób van hátra.

@szikla85: grat a felmondáshoz. Remélem, hogy az új hely beváltja a hozzá fűzött reményeket (meg aztán váltani néha nem feltétlen rossz).

11 Likes

@UselessBazsi köszi!
Bent voltak akik fikázták, hogy ilyen sz@r olyan sz@r. Ezeknek a kollégáknak vagy savanyú a szőlő vagy büdös a munka…

Én is gratulálok a beköltőzéshez, de a Deloriant kölcsönkérem :smiley: Ha már voltál a jövőben :slight_smile:
Ha nem esett le, nézd meg a dátumot :slight_smile:

2 Likes

Minden nappal egy lépéssel közelebb érzem azt a pillanatot (talán max 5 évet adok magamnak) amikor végleg elpattan valami, veszek egy baltát és addig hentelem az összes MOFO-t akit ismerek ameddig agyon nem lőnek mint egy kutyát…

Nah kb. ilyen.

2 Likes

Remélem sosem veszünk össze :grin::sunglasses:

1 Like

Jelentem túl vagyunk az első héten az új munkahelyen! Így egy hét munka után azt mondom, hogy jól döntöttünk! Részben az anyagiak miatt is ( tudom mennyire emelt a Tesco, hát én már kínomban röhögtem, de mi emelés nélkül többet kapunk, s ez elárul mindent)
A vezetők megvannak elégedve a munkánkkal ( én a napi 4-5 raklapot hozom), Vikinek még szokni kell, de a 3-t hozza simán :slight_smile:
Jövő héten jön nekem a kemény műszakok mert reggel 5-re fogok menni. Jó lesz ez :slight_smile: S a 1-2 károgon már nevetek :slight_smile: Hogy is van a mondás? Jön még kutyára teherautó? :smiley:

4 Likes

Ma reggeles voltam ami azt jelenti hogy reggel 5kor kezdés van. Felhuztam az órát fél 4re, de olyan hangosan “táncoltak a fák” hogy már fél 3-kor fent voltam. Szóval amolyan chubaka hangulat van nálam :smiley: