Milyen nem szokványos dolgok szoktak titeket zavarni/felidegesíteni?

Sok ember mondta ezt nekem :slight_smile: Örülök is neki, hogy nem vagyok idegbaj. Maximum nagyon-nagyon-nagyon indokolt esetben. Tudni kell kezelni helyén a dolgokat. Az nagyon sokat segít.

az elsővel nem értek egyet. én fiatalkorom nagy részét más országokban töltöttem utazva és dolgozva (a barátaim is) és nálunk nagyon gyakori, hogy angol, sőt sokszor német kifejezéseket használunk. (stream közben) mert mi viccesnek találjuk, nem azért mert menő :smiley: (teljesen idióta akcentusokkal ). Emellett rengeteg időt töltünk 9gag-en :smiley:

Amúgy a bunkóságon kívül nem zavar engem semmi. Teszek mások dolgaira, saját magammal foglalkozok :smiley:
Szívesen állok a buszon, nem cseszem fel magam mert nem engednek át a zebrán, nem érdekel ha valaki buta és lusta utánanézni dolgoknak és az sem zavar hogy “TOPCOMMENT” :D.

Sokszor ezért szoktam bunkó módon nem előreengedni valakit. Minek engedjem előre, ha 5 méter múlva úgyis meg kell előznöm. :smiley:

Hát neked és a barátaidnak biztos, hogy nem zavaró ez a hibrid beszéd, különben nem használnátok. :slight_smile: Ne értsd félre, mindenki úgy beszél ahogy szeretne, nekem semmi jogom nincs ebbe beleszólni. Én csak a saját véleményem mondtam el, mert nekem az ilyen beszéd “szexuális aktust létesít a fülemmel”. :smiley: Mivel ezek szerint te sokat utaztál így sokat beszéltél angolul/németül, így még valamennyire érthető is, hogy bizonyos esetekben előbb áll a szádra a másik nyelv, mint a magyar, de sokan vannak, akik ezeken a kifejezéseken kívül nem is tudnak mást angolul, mégis ezt használják.
Szerintem amúgy viccesebb lenne az ilyen ekte angol kifejezéseket magyarul mondani. :smiley:

az persze más amikor valaki 10 szót beszél az adott nyelven és mégis erőlteti :smiley: attól engem is lever a víz :smiley:
mondjuk mi nem szavakat, hanem összefüggő mondatokat mondunk lehetetlen akcentusokkal :smiley:

Teammunka. Általában egy kimondottan toleráns és türelmes ember vagyok, de ettől a szótól nagyon sok indokolatlanul durva és agresszív gondolatom támad fizikai bántalmazás témakörben.

@ftheta Nekem a kedvencem amikor szólnak hogy lesz meeting . Igaz hogy egy koreai cégnél dolgozok ahol angol az alap nyelv de könyörgöm ha már magyar a magyarral beszél akkor miért nem lehet magyarul beszélni ?! :smiley:
@NemKriszti19 Amikor olvastam a szellőztetési mániát jót röhögtem :smiley: Anyu meg apu pont ugyan ilyenek. Mindig arra tanítottak már kisgyerekként ha felkelsz fűtés lekapcsol ablak kinyit … és eltelt azóta már 20 év és jön be anyu vagy apu a szobába és " itt volt szellőztetve? mert olyan állott a levegő " igen b+ volt vagy fél óráig :smiley:

És a legjobb, hogy ha véletlen magamtól kiszellőztetek, akkor meg mikor bejön valaki, “fúú de hideg van”. Mondom, “de legalább nincs megállva a levegő”. :smiley: Szóval soha semmi sem tetszik.

@NemKriszti19 Ilyenkor örülök kicsit hogy nem otthon lakok :stuck_out_tongue:
olyan jó érzés arra hazamenni amikor az előtte mr tökéletesség (apum) aki szét csesztetett minket bátyámmal éveken keresztül panaszkodik hogy mostanában mindig ő van lecseszve mindenért , anyádnak ez se jó meg az se jó :smiley:
Innen jött az a mondás nálunk hogy mindenért az öreg a hülye , majd az elviszi a balhét :smiley:

Best kérdés ever:
“Szia! Megjöttél?”

Sziasztok!
Én eg olyan személyiség vagyok hogy mindenhol feltud valami idegesíteni, a legapróbb dolgon is felhúzom magam.

1.Amikor kocsival megyünk mindenki gyorsan megy, és persze hogy elénk fordul egy olyan kocsik ami megy vagy 20-szal ezt mindíg kifogjuk és nagyon idegesítő.

2.Mikor valaki azt mondja hogy "mai generáció hogy elfajult " ettől kifutok a világból nagyon felidegesít, gyülölöm.

3.Ha valaki hangosan eszik vagy csámcsog azt kinem álhatom akármilyen helyzetbe vagyunk és nem bírja valaki befogni a száját azt utálom.

4.Szerintem nektek is van olyan ismerősötök aki mindent állít de semmit nem tud. Hát nekem is, van olyan hülyeségeket hord össze és állítja az igazát csak neki van igaza senki másnak.(mondjuk ez kicsit rám is igaz de csak egy kicsit)

A csámcsogásról jut eszembe, mióta megtudtam, hogy a szájlégzés milyen káros, azóta zavarnak a málé szájú és szétnyilt ajkú emberek. Zavar az is, ha valaki kacsalábas és az is, ha valaki magassarkút hord (szintén egészségtelen), stb.

A megoldás amúgy az, ha “kikapcsolod” a véleményezést. Nem agyalsz azon, hogy rólad mit gondolhatnak és nem gondolsz másokról semmitm csak figyeled a környezeted, de nem ítélkezel. (Persze ez nem mindig lehetséges)

Nálam az (és bocsánat a kifejezésért) b@ssza ki a biztositékot, hogy még a mai napig sem tudom, hogy az a bizonyos tizedik fogorvos meik fogkrémet ajánlja ha a 10-ből a másik 9 a világ összes gyártójával a kezedbe ad egy listát.

A különböző nyelvek keveréséhez csak annyit, hogy az inkább a nyelv megsértése mikor egy szót képtelenség lefordítani úgyhogy inkább MEGPRÓBÁLKOZNAK körülírni…vagy szó szerint lefordítanak egy szót aminek a jelentése kontextuálisan teljesen más az eredeti környezetben.

Én attól kapok herótot mikor mindent magyarítanak amit qrvára nem kéne… (ékes példa erre a software-ek és hardware-ek egy része)

Amúgy a ma használt nyelveknek a 100%-a össze lett ollózva az adott nyelvet haszáló népcsoport történelmében aktív szerepet játszó egyébb népek nyeleiből.

A Magyar pl. különösen sok szót vett át a Törökből valamint a munkához és munkaeszközökhöz kötődő szavakat a Német nyelvterületről.

Ez jusson eszedbe mindíg ha mindfuckot kapsz a hibrid nyelvhasználattól. (amúgy a hibrid sem Magyar eredetü szó)

Az idegen szavak veszivárgása nyelvújító szempontból is hasznos.

Őszintén egyezményesíteni kéne a nyelvet mindenki számára a bolygónkon. Egy fölösleges agyrém, hogy mindenki más más nyelvet beszél. A manapság használt talán leg univerzálisabb nyelv az Angol de még ez is messze áll a mindenki által ismerttől ugyebár.

Értem amit írtál és igazad is van teljes mértékben. Lehet rosszul fogalmaztam meg a mondandómat, hisz a használt szavaink nagy része tényleg más nyelvekből ered.
Viszont biztos tudjátok, hogy mire gondoltam az alatt ami zavar. Nem az, amikor pl Hearthstoneban a legendary lapot nem legendásnak mondják (ez pl kifejezetten zavar engem :smiley: ), hanem amikor ilyen random kifejezéseket benyögnek a magyar videósok/streamerek. Pl.: “Come on bro!”, “That’s what i’m talking about”, meg nem tudom. (Szar a netem jelenleg így nem tudok most ilyeneket keresni sajnos). Jani szokott többször ilyeneket mondani, ahogy észre vettem. YouTuberek közül meg pl Szalay Isti.
Azt, hogy fordítsák le az angol kifejezéseket poénból írtam csak. :slight_smile:

Eszembe jutott még valami, ami zavarni szokott. Imádom a tudományos műsorokat, főleg ami az asztrofizikához kapcsolódik és nagyon sokszor beszélnek arról, hogy X ezer fényévnyire lévő bolygó felszínének mondjuk 72%-a víz és van olyan pont, ahol 18 km a mélysége. (ezeket a számokat csak kitaláltam, de ilyen bolygóról tényleg beszéltek már). Na most ezt honnan tudják? :smiley: Én elhiszem, hogy ez így lehet, de legalább minimálisan beszélhetnének arról, hogy folynak ezek a számítások. Azon kívül, hogy a csillagokból jövő fény erejét nézik, és ha elhalad valami a csillag előtt akkor a lecsökkent fény mennyiségéből tudnak számolni, más tudományos számítást meg se említenek, pedig biztos sokunkat érdekelné ez is. :slight_smile:

Engem csak azok idegesítenek fel, akiket én is felidegesítek. :smiley: Nekem kicsi korom óta vannak kényszeres cselekvéseim. Pl.: Szimetrikusnak kell lennie az asztalomon mindennek, a függőny nem lehet gyűrőtt, az autóban semmi sem lehet soha és még sorolhatnám :smiley: Ismerőseim és barátaim nagy része csak nevet ezen, viszont vannak olyanok akiket ezzel felbosszantok és akkor ők is engem, mert direkt elrontanak körülöttem mindent. Az ember szeméyliségén és stílusán már nagyon rég nem tudom felbosszanatni magam mert eltudtam fogadni, hogy mindenkinek megvan a maga szokása, hóbortja stb. :slight_smile:

Számomra a legidegesítőbb az amikor egy kaja el van cs*szve és nem tudom ez miatt megenni, s közbe tudom hogy ez milyen jó is lehetett volna :smiley:

Az meg még rosszabb hogyha olyan környezetbe/helyzetbe vagy akkor muszáj megenni:(