Milyen nem szokványos dolgok szoktak titeket zavarni/felidegesíteni?

Ma az baszott fel megint SOKADSZORRA, hogy a Twitch app ÓRAMŰ PONTOSSÁGGAL minden második update után képtelen rendesen Audio Only módban működni… Ilyenkor a soron következő update megint megoldja…de “kicsit” idegesítő. Ilyenkor remélem, hogy az app fejlesztői hosszú fájdalmas kínhalált halnak majd mind…

Én azt utálom ha valaki rasszista vagy úgy beszél a politikáról hogy egyébként nem tud ról a semmit csak hallott két szót és azt összekapcsolta aztán pedig azt mondogatja folyamatosam.

Az energiaitalok szagától kifordul a belem. :smiley:

felbontanak egy sima hellt, aztán már menekülök. de vannak ilyen watt és társai azokból a gyümölcsösnek ( kimondottan a dinnyésnek) epres gumi szaga van xd

Maga a rasszizmus oximoron mert egyetlen emberi FAJ van…mindegy, hogy valakinek milyen a bőrszíne vagy milyen nyelvet beszél attól ugyanúgy csak ember mint bárki más.

Különbséget tenni ember és ember között primitív és irracionális. Én mindenkit ugyanúgy utálok…nem teszek különbségeket :slight_smile:

A fizika előadó rendszeresen használja a “diszkutál” szót, ami azt vettem észre idegesít.

@zeljenkab : a rasszizmus mértéke és fajtája egyénenként eltér, hol a határ? Hogy definiálnád a rasszizmust?
Amúgy meg hogy merészelsz ilyen jelzőkkel embereket megkülönböztetni?!? Kappa

@Xeno Valóban. Rassz = race = faj. A rendszertan szerint minden ember egy fajba tartozik, ezáltal a fajgyűlölet is hamis fogalom. Emberfajtákat ugyan megkülönböztethetünk nyilvánvaló, látható különbségek miatt, de a nagy mértékű megjelenésbéli különbség nagyrészben kultúrális, értékrendi és normális különbségekkel társul, ezt nem szabad elfelejteni.

Elfelejtettem valamit kiemelni :smiley:
Elég sokat adok-veszek hardveraprón és egyszerűen nem értem miért akarnak folyamatosan kevesebbet adni azért amit árulok. Na most leszögezném, hogy ha valamit eladok, sose haszonért teszem, hanem azért ,hogy megszabaduljak tőle. Tehát megnézem mik az aktuális piaci árak ( használtan ) és egy legalább laza 15% belövök alá. ( sokszor azért többel )

Igen és jön rá a kérdés, hogy “Mi az alja?” Fuuuuuuu erre nem tudom leírni, hogy mit érzek és mit gondolok amikor ezt olvasom. :smiley:

Amikor a busz üres de az öreg néni mellém ül le, ahova amúgy is be kell passzíroznom magam

nem is értem… Most komplett új 2 hónapos PC-t raktam fel decemberi árában (na jó még abból is engedtem 10%-ot + 3év gari) , amikor a gtx 1060 fele ennyi volt. (+ ajándék SSD) és még így is alkudni akarnak :smiley:

Én is azt hittem,de a Burn Mangós-asszem az volt-az elég finom. :slight_smile: De így se kaptam rá! :smiley:

Ha valaki a Lidl be a nagy bevásárló kocsival szambázik, úgy hogy nem lehet tőle elférni. Amit venne az meg elférne a kicsiben, vagy a kezében is… :man_facepalming:

Egyik haver küldi mindig az ilyen alkudozós embereket, már nem is válaszol nekik…
A mostani hirdetéseibe már ezt írja be: “Ár FIX (tényleg FIX)” Gondolom ha csak kiírta, hogy az ár fix, akkor is alkudtak, így ki kellett emelni … duplán… :smiley:

Adomány gyűjtők:
Meg van szabva milyen összegért kell egy adott nap értékesíteniük. Minden pénz amit ezen érték fölött keresnek, zsebbe megy.

Tudtommal a hajléktalanok meg be vannak szervezve, szét vannak osztva a városban és be kell szolgáltatniuk x pénzt.

Pár hete ránéztem a Pesten Hallottam csoportra, valaki épp meghatottan írt egy szegény néniről, aki a kossuthnal (asszem) kéreget és így meg úgy járt és jajajaj és stb. Alatta kommentben írták, hogy igen, az a néni egy szélhámos, többször írtak róla a csoportban, gyűjtést is szerveztek, de kiderült, hogy kamu az egész… :man_shrugging:

Az “val, vel” írásban és szóban való használata. -.- Kolléganőm pl (napi agybré): Ezzel-azzal helyett, evvel-avval. A világból és és még azon is túl lehet kergetni. És ahányszor rá van szólva, akkor: De ezt csak írásban más. Szóban szabadon választható -.- cirip-cirip
És amikor: Nem b…!!! Nem az.
Akkor meg: Nem baj. Amíg senkit nem idegesít, használhatom így.
És téped az arcod, meg a másik 4 ember is, hogy de azért szólunk folyton, mert mindenkinek forr tőle az agyvize. És nem -.-

Nem akarok kötekedni, de az “evvel”, “avval” szó kivételesen nem helytelen. Elfogadott és nyelvtanilag helyes mert visszafelé hasonul vagy micsoda. Nem akarom játszani az okost, most néztem utána gyorsan, mivel amikor olvastam amit írtál, úgy rémlett, hogy ezt a két szót kivételesen elfogadja a nyelvtan. Egyébként én se hallani, se használni nem szeretem, de attól még nyelvtani szabályt nem sért a használatuk, se írásban, se beszédben.

Pesti vagy, Mi? :smiley:

Részlet egy másodikos könyvből:

A teljes hasonulás
Amikor két mássalhangzó találkozik, akkor gyakran előfordul, hogy a két hang teljesen azonossá válik a kiejtésünkben. Ezt nevezzük teljes hasonulásnak.

A teljes hasonulásnak két fajtáját ismerjük:
az írásban jelölt teljes hasonulást
az írásban jelöletlen teljes hasonulást.

Az írásban jelölt teljes hasonulás:

Akkor keletkezik az írásban jelölt teljes hasonulás, ha egy szóhoz a -val, -vel, -vá, -vé rag kapcsolódik. Ebben az esetben a ragok teljesen hasonulnak az előttük álló mássalhangzóhoz, tehát ilyenkor meg kell kettőznünk a szó végén levő mássalhangzót.

Például:

lapát + val = lapáttal

angyal + vá = angyallá

szép + vé = széppé

erszény + vel = erszénnyel

Ez alapítvány függő… Általában 25% minden feliratkozó/adományozó után a cégé aki a projektet végzi és jár házról házra. Általában napi 3/6 adomány/fő a cél a házalóknál és e fölött amit szereznek abból már nem 25% hanem 50% megy az ő alkalmazójukhoz és azután vissza az ő fizetésükbe. (Legalább is itt Angliába és USA-ba átlag így megy)

Van ismerősöm aki a Cancer Research-nél dolgozik “kutató orvos”-ként… Napi 8 órába pool-oznak és facebook-oznak £25/h-s fix fizetésért, hogy “megtalálják” a rák gyógymódját a sok adományból…

Úgyhogy jah… “kicsit” átverések ezek az adománygyűjtő szervezetek :slight_smile:

Erről önkéntelenül is ez a vicc jutott eszembe. :))

“-Hé, te paraszt! Melyik út megyen itt Budára?
-Megyen?! És még én vagyok a paraszt???”