Milyen procit vegyek?etleg más tippek

sziasztok skacok kéne egy kis help nem mondom hogy pro vagyok ebben a témában de azért már benne vagyok rendesen szóval szerintetek melyik a legjobb ár/érték arányú proceszor?használtan venném garival

most a gépemben…később
amd fx8320e van…?
8gb ram…16Gb ram
gtx970…gtx970 SLI
500w chiftech táp…500w chiftech táp
2tbwdp vinyó…2tbwdp vinyó
…240Gb ssd

Szia @order1999,

Én nem tennék bele SLI-t. Processor ügyileg meg Intel, bár akkor alaplapot is cserélned kéne. AMD-ék nagyon le vannak maradva. Megvárhatnád a Ryzen-t de nem sok mindent tudni róla és AM4-es foglalata van. Ha váltanál, Intelt válasz!

Később:
i5-6500 - i5-7500
Alaplap: 24e ft árban
16Gb ram
GTX 1060
500W
2TB HDD
240GB SSD

Nax.

@order1999
Szia!
A cpu választás attól függ mint minden, hogy mire szeretnéd használni a gépet, mert ha csak játékra meg netezésre, akkor Amd 8 magos processzorok kiszolgálnak, bár tény, hogy jobban melegszenek és többet fogyasztanak mint egy Intel termék viszont ezt ellensúlyozza, hogy sokkal olcsóbbak, a gpu terén ha maradunk a gtx-nél akkor én is az 1060-at ajánlom, ha kicsit olcsóbbat, akkor 1050ti, ha a proci amd, akkor pedig az rx 470 vagy 480-as verzió.
Annyit még hozzátennék, hogy az is sokat számít, hogy hogyan vannak társítva a komponensek, általában Intel+gtx vagy AMD+RX. Így könnyebben kihozható optimalizált jobb teljesítmény.

AM3 platformba én már nem invesztálnék. Ha eddig nem volt sürgős, akkor várd meg Ryzen startot. Ha másra nem is lesz jó, talán az Intel árait lejjebb nyomja.

GTX 970 SLI helyett, pedig inkább egy vadonatúj GTX 1070-et javallanék, árban ugyanott vagy vele.

1 kedvelés

szerintem az am3-as platformot hanyagold, mert a mostani intel procikhoz képest elavult, már csak a ram támogatásban is, tudtommal am3 nál nincs ddr4. ugyan így jár az sli is, szépnek szép, meg szépen is pörög a villanyóra úgy, de nagyon kevés game támogatja, azok közül kevés amivel érdemileg is elérsz valamit. szerintem várj, jön a Ryzen, ha mást nem is az árakat leviszi. Ha meg intelre váltasz, az alaplap , a proci, meg a ram is kuka, mert az új intel lapok, ddr4 szabványúak, a tiéd meg ddr3 ha minden igaz. nem mellesleg hűtés is másik kell, ha esetleg nem univerzális a mostani.

1 kedvelés

SLI-t hanyagolnám a helyedben, inkább 1 kártyás rendszert építs, jobban kijössz fogyasztásban, de szerintem ár/érték arányban is. Annyi biztos, hogy SLI rendszerhez kell egy lap amiben elmegy, egy táp ami bírja és egy processzor ami pörgeti mind2 kártyát. Nem tudom mik az igényeid, de az 1000 szériából érdemes választani.

Processzor terén, ha AMD párton akarsz maradni akkor még várj egy kicsit, ha váltanál akkor i5 (pl.: 6500) mehet mellé nyugodtan.

2 kedvelés

https://www.youtube.com/watch?v=ufnJ4tMA8KE 1060 vs gtx970 eggyértelműen jobb de a kártyám eggyik venti properele letört szóval nem tudom jó áron eladni tehát egyből 1060at nem tudok venni helyete +
https://www.youtube.com/watch?v=sb2nw6Sz4kY az sli megbassza az 1070et is… és olcsóbb mint egy 1070.
viszont tudom az slivel lesznek bajaim de azokat ártalában orvololják pár napon belül… és pistiék is dicsérik de szerintem megbassza az 1060at simán singleben meg max 10 fps a különség ha pedig váltok akkor legyen 1.5-2x jobb

1 kedvelés