Milyen sorozatokat ajánlanátok?

Tudnátok ajánlani valami faxa kis sorozatot? Mert amiket most nézek azoknak lassan mindnek vége/évad vége van :smiley: pl.: TWD, Sleepy Hollow, Into the Badlands, Rosewood nem jött még új rész, The Simpsons nak is vége… :frowning: Gotham ből is évadzáró rész jön csütörtökön, szal jaah :((

Szinte bármi nézhető jöhet, akció/kaland/nyomozós/vígjáték/animációs, bármi ami normális :smiley:

Nagyon kezdek kifogyni :smiley:

Köszi srácok, pacsi :slight_smile:

Betegség alatt ajánlandó Sorozat, Film, Anime bármi
Sorozatot szeretnék nézni, csak nem tudom melyiket
Shannara - A jövő krónikája
Filmek/Sorozatok kategória

A Castle sorozat megvan? Ugyan vége van már, de van belőle 8 évad így egy darabig el lennél vele. Nyomozós, vígjáték plusz van benne keményen dráma és romantika is helyenként. Elképesztő a kémia a két főszereplő között. Ebben a stílusban amúgy a most futó Lucifer is remek. Ott még csak 2 évad ment le, és jönnek majd a folytatások. A Leftovers is nagyon erősen ajánlott, már vége és csak 3 évados, de az a 3 évad olyan bitang erős, hogy csak na. Kő kemény dráma sorozat, zseniális és erős színészi alakításokkal. De ott az újak közül az egyik személyes kedvencem, a The Affair. 3 évad ment le eddig, de lesz még. Egy házasságon belüli viszonyt és annak mindenféle történéseit mutatja be a férfi, majd utána a nő szemszögéből is. És ugye tudjuk, hogy nem mindig ugyan úgy emlékszünk a dolgokra, mint a másik. :slight_smile: Dráma ez is és szintén pokoli erős. Hm…most így ennyi ugrik be, de ha ezek nem keltették fel az érdeklődésedet, akkor majd agyalok még. :smiley:

House of Cards, Stranger Things, Black Mirror, (update: WestWorld).

Kenny-nek volt hétvégén egy Leftovers bemutató videó, ott is leírtam, hogy én az első évad után abbahagytam a nézését. Egyszerűen túlságosan leültette a kedvemet, nagyon erősen szíven ütött pár rész, és a zene… mindig bekönnyezek rajta. :sob: Ettől függetlenül szerintem jó sorozat, érdekes az alapfelvetés és tök jó, hogy nem próbálja megmagyarázni, hogy miért történt az esemény, hanem inkább az utózengésekre, a hatásokra fókuszál.
Egyébként érdekes, én alapvetően racionális gondolkodásúnak tartom magamat, ám mégis szeretem az ilyen jellegű sorozatokat/filmeket (pl The Discovery, Origin). Valahogy el tudom nézni az illogikus alapfelvetést, ha közben magában a történetben nincsenek plot hole-k és nem akasztja meg a flow-t semmilyen baromság. Valahogy jobban zavar, ha maga a történet nem logikus, mint az, hogy ha a kiinduló állapot illogikus.

Amiket nézek illetve amik majd jönnek és a listámra kerültek:

NewComers:
Glow
Blood Drive
The Mist
Shoots Fired
Dimension 404
Legion
Time After Time
RiverDale
American Gods
Travelers
Frequency
Taken
Falling Water
Stranger Things
Chance (Hugh Laurie!!!)
Timeless
Criminal Minds Beyond Borders

Vótmá
Shield
Supergirl
Flash
Gotham
Arrow
Jessica Jones
Fear of the walking Dead
Fear of the walking Dead - Flight 462
Agent Carter
Izombie
Supnat
SouthPark
Walking Dead
DcLegends of Tomorrow
Wayward Pines
Aquarius
Better Call Saul
Falling Skies
Lemony Snicket
Dirk Gently
Into The Badlands
Preacher
Slasher
Dead of Summer
Westworld
Colony
Ash vs the evil dead
Bones
Broen
Powerless
Robot Chicken

Fél éven bellül indul
Black Lighting
Young Sheldon
Deception
Good Doctor
Reverie
Inhumans
The Deuce
Ghosted
Ten Days in The Valley
911
Star Trek Discovery
GIfted

a lista nem túl teljes ennnél sokkal több izgalmasabb cim van. Illetve az évek alatt jval több sorozatba kezdtem bele fejeztem be. De azt ha mind leirnám leesne a kezem :'D

Igen, a Leftoversel én is így voltam. Már bőven ment a 3. évad, amikor elkezdtem a 2.-at, és a 3.-at is csak nemrég fejeztem be. Nagyon keményen letud nyomni a padlóra, és 100%, hogy soha nem fogom újranézni. :smiley: Ajánlom, hogy folytasd majd valamikor, mert megéri. :slight_smile:

Ezek:

• House of Cards
  • Stranger Things
  • WestWorld
    listán vannak már, de eddig nem mondott rá senki semmit hogy milyen így maradtak eddig a listán :slight_smile: de ha aztmondod hogy jók akkor ideje lesz belekezdeni :smiley: Köszii :smiley:
    A Black Mirror-t nemvágom

@xidiotequex A Blood Drive jónak tűnt néztem énis (enkóron), most indult még csak 3 rész van fenn kb, lehet ebből megvárom a szinkronos változatot :slight_smile:
Frequency, Falling Water, Stranger Things listásak, többit nemismerem a Newcomersek közül :smiley:

Vótmá listából, Shield, Flash, Arrow, stb listás, viszont a Gotham et pörgetem ezerrel, sajna már ott is évad vége van 1 rész van még. Remélem azzonnal fogják szinkronosan folytatni

Többit majd átnézem ha hazajöttem :smiley:

Jöühetnek még ajánlások nyugodtan, ne tartsátok magatokba :smiley:

Köszi srácok, hatalmas pacsi

Sons of Anarchy:7 évados kőkemény motoros történet családról,barátságról,szerelemről és önfeláldozásról.(persze brutális háborúval és hátba szúrásokkal megspékelve)

Breaking Bad:Igen komoly témájú sorozat amely rengeteg morális kérdést boncolgat,a sorozat színészei több díjat is bezsebeltek az alakításukért.Ha egy kicsit komolyabb sorozatot keresel ami majdnemhogy megtörténhet az életben is akkor ez neked való lesz.

Mint animációs sorozat rajongó (ezt a kategóriát is említetted), a Gravity Falls-t és a Wander Over Yonder-t tudnám javasolni.
Sajnos (vagy nem sajnos) az utóbbi csak eredeti nyelven van.

Így jártam anyátokkal/How I met your mother - vígjáték
Trónok harcát gondolom nem kell bemutatni
Agymenők/ The Big Bang Theory - vígjáték
Family Guy

Az kimaradt hogy csak amcsi sorozatok érdekelnek? Láttam hogy a többiek is főleg ilyeneket ajánlanak. Ellenben a skandináv krimik , drámák . UK szitkomok,komédiák nagyon jók. A Francia krimik is jönnek fel. Nem tudom ezek mennyire érdekelnek téged. Természetessen olyanokra gondolok amikhez elérhető magyar ill angol felirat is. :slight_smile: Jelezz majd vissza mert ha érdemes összedobok neked egy nagyobb listát (mint az előző) ami nem csak a “gagyi” US Cable sorozatokat tartalmazza.

Illetve show és talk műsorok nem jönnek be? azokból is van jó pár ami nagyszerű.

Btw ilyen trónok harcát ne ajánljunk már annyira kézenfekvú aki akarta má’ látta addig amig van. Shitty one. Sose ajánlanám senkinek se. Még a shanarra is jobban sikerült adaptáció a GoTnál.

Gondolkodom, gondolkodom, de a Leftovers-nél nyomasztóbb hangulatú sorozatot még sosem láttam. Mivel imádom a misztikus dolgokat és a drámát, az egyik legnagyobb kedvencem lett. Ha a zenéjét meghallom már attól hevesebben kezd verni a szívem.

Ezek olyanok, amiket én nézek/néztem és szeretem őket. A TWD-n és a Simpson családon kívül a többit nem ismerem, amit írtál, szóval nem nagyon körvonalazódott, hogy milyen stílusúak jönnek be neked :smiley:

• Game of Thrones -gondolom nem kell részletezni, biztos hallottál már róla…

• Dr. House -szintén gondolom ismered, jó sok rész van benne, én nagyon bírom a főszereplőt, hatalmas forma

• Cobra 11 - német autópályás bűnüldözési sorozat, kisebb koromban néztem, néha picikét szappanoperás feelingje van, de van benne mindig pár egysoros poén és garantáltan felrobbantanak legalább 5 autót egy részben :smiley:

• Két pasi meg egy kicsi -klasszikus amerikai vígjátéksorozat, poénok nagy része a piáról, nőkről, vagy a válásról szól…

• Dr. Csont -a CSI helyszínelők, Castle és társai nyomozós sorozatok között nekem ez jön be a legjobban

• bármilyen rajzfilm, amit gyerekkorodban néztél -kicsit hülyén hangozhat, de néha ha unatkozom, akkor belenézek 1-2 régi nagy kedvencbe csak úgy nosztalgiából és talán jobban élvezem, mint kellene :smiley:

Ééééés a végére pár sorozat, amiket én nem néztem, de sokan áradoznak róluk: Fear The Walking Dead, Family Guy, Agymenők, A szökés, A zöld íjász, Vikingek, Amerikai Horror Sztori, Flash, Odaát, Grimm, Amerikai fater, Sherlock

Huh, megpróbálok mindenkinek válaszolni :smiley:

@ironshaq Sons of Anarchy eddig nemismertem, felveszem a listámra :slight_smile: Breaking Bad az mán liostás :smiley: Köszi szépen :wink:

@Lemmiwinks Érdekesnek tűnnek, Köszi szépen :wink:

@mbarnus How I Met Your Mother nagyából megvan. Game of Thrones, azt igen ismerem :smiley: Sokan dícsérik biztosan jó, de még nemvitt rá a lélek hogy elkezdjem , pedig haverom is ajánlotta már sokszor :smiley: Igazából ő szerinte túl sok benne a homár jelenet, meg egyik pillanatban még megy a sztori, aztán másik pillanatban már vége, vagy ugrottak egy nagyot például. Aztán nemtudom :smiley:
Agymenők, is ugyahogy megvan, Family Guy meg pláne :smiley: Peter és a többiek xdd Ha megy a TV be és pont oda kapcsolok, akkor megszoktam nézni :DD nemrossz műsor, viszont a Simpson család a legjobb még mindig :blush: South Park, meg klasszikus, abból is ha megy a TV be akkor megnézem :DD

@xidiotequex Hátsz drámákkal picit előítéletes vagyok, de jöhetnek azért azok is, minden amit faxának érzel/éreztek :slight_smile: Kérnék szépen egy listát azért ha nem fáradság :wink:

@CragHack Meglesem azt is, eddig nemismertem, Köszi szépen :wink:

@jzsuzsi GoT: feljebb leírtam :smiley: :smiley: Dr. House, megvan a sorozat maga, de még nemjutott időm belemélyedni. Cobra 11 et imádom :smiley: Semir Gerkhan-al, és társaival, akiket már nagyon sokszor leváltott már, az A4-es roncskirálya :heart_eyes: A török csődőr :joy: Imádom azt a sorozatot. Nekem eddigi társai közül leginkább Tom, Ben és az a csávó aki a Rex ben is szerepelt, Chris tetszettek úgymond az alakításaik.
Két pasi meg egy kicsi, szintén megvan nagyából, de nemvitt még rá a lélek hogy el is kezdjem :smiley:
Dr. Csont, az is megvan. Bármilyen rajzfilmek, meg mennek a mai napig sokszor ha a TV ben odakapcsolok akkor letud kötni még ígyis, ilyen idősen (19 évemmel, igen öregnek számítok :c :c xD) leginkább a magyar rajzfilmeket imádom a legjobban A Nagy Ho-Ho-Horgász, Mézga család ot imádom :smiley: Futrinka utca, Vízipók csodapók, Zénó is elmegy szódával, Mirr Murr, meg a másik legnagyobb kedvenc a Kukori Kotkoda :smiley: De nagyon sok van még amik most hírtelen nemjutottak még eszembe, Vuk a filmek közül, Macskafogó stbstb.
Fear the Walking Dead: megvan, így a sorozat, de nemtom… sokan mondják hogy nemolyan jó (mondjuk már a rendes TWD is kezd sokszor elmenni rossz irányba… 7. évadot indítják egy baxó résszel, erre aztán meg olyan lapos folytatások jöttek, áhh évad kezdő és évad záró részek voltak talán a legjobbak ebben a 7. ben)
Family Guy, Agymenők írtam feljebb :smiley: uhh, nah a szökés, azt elakartam kezdeni, de ott is mondták , vagyis volt aki mondta hogy megunta nézni mert első pár évadban talán, csak annyi volt, hogy nah most megszöknek, jah nem mégse, aztán megint jaj megszöknek aztán megint nem xD aztán nemtudom :smiley: Vikingek, Amerikai Horror Story, Flash, Grimm az listás . Sherlock nemtűnt olyan jónak, Amerikai fater se adta, Odaát az faxának tűnt, egyszer bele is kezdtem, S01E01 be, egész jóvolt, aztán nemtudom így leálltam vele :smiley:

Remélem sikerűlt válaszolnom azárt mindenkinek :smiley:
Nemzetiségtől függetlenek is lehetnek a sorozatok amit ajánlotok, HA ti azt jónak érzitek és meritek ajánlani.

Nehéz lenne így konkrét stílust behatárolni, de a főbb vonalakat próbáltam fentebb vázolni: animációs/humoros, akció, hentelős <3 , nyomozós stb stb

Köszi srácok mindenkinek, ha van még ne tartsátok magatokba :smiley:

Nem tudom hogy állsz a magyar sorozatokkal de az Aranyélet c. HBO saját rendezésű sorozatát érdemes szemügyre venni. Az első évadot lenyomtuk az asszonnyal egy szuszra. Egyszerűen nem tudtuk abbahagyni.
Ilyen fasza sorozat még a Banshee 4 évad néhány része elég brutál, ki hinné hogy egy kis városkában mik történhetnek.
Ami még meglepetés volt számomra mostanában az a Halálos Fegyver c. sorozat. Nem hittem volna, hogy Mel Gibsonék után egy teljesen más szereplő gárda le fog kötni ugyan ebben a témában.

Aranyélet, megvan így nagyából, sokan mondják hogy ahhoz képest hogy magyar, de jó :slight_smile:
Banshee t nemismerem, Köszi :smiley:
Halálos fegyver sorozatban, hallottam róla, de nemtudom igazából hogy milyen is lett a sorozat adaptáció :confused:

Köszi szépen :wink:

Peaky Blinders sehol senki? :slight_smile:

A House of Cards politikai sorozat, és elég jól bemutatja a színfalak mögötti világot. Kegyetlenül a pofádba mondja, hogy bizony, bármilyen is legyen a politikai meggyőződésed úgy vezetnek meg téged, ahogy nekik tetszik. Néha eléggé fel tudott bosszantani, mert az ember nem akarja elhinni, hogy így működnek a dolgok, pedig de.

Stranger Things: misztikus, retros sci-fi sorozat. Abszolút jó és a gyerek színészek nem idegesítők. :open_mouth:

WestWorld: sci-fi robotos, misztikus, véres. Nekem azért tetszett, mert egész jó, egyedi magyarázatot ad a host-ok öntudatra ébredésére. Nem csak annyi, hogy “fellázadnakoszt’jónapot”.

Mint mindig:
SHAMELESS

Sliders :stuck_out_tongue: