Milyen sorozatokat ajánlanátok?

Ha valaki szeretni azokat a sorozatokat amiknek nem teljesen érthető a vége, illetve szeret gondolkodni rajtuk akkor ajánlom a Siberia illetve a Persons Unknown című sorozatot.

Strike Back
Fúúú kb. 5 éve halogatom már ezt a sorozatot. De most van egy 2 hetes szabadságom így neki álltam darálni.
Egy igazi kommandós lövöldözős akció sorozat. A műfaj kedvelőinek ajánlom extrát nem kell várni tőle egy fain kis sorozat. Az első évadot le is daráltam belőle. A második évadból pedig megnéztem már 7 részt. Az első évad nekem bevallom jobban tetszett ez a John Porter nevű S.A.S. kommandós egy nagyon badass fickó volt. Richard Armitage kár hogy kiszállt a sorozatból a Hobbit miatt. :frowning: Két új karakter váltotta a Brit kommandóst. Stonebridge és az ex-Delta force-os Scott. Akik szerintem együtt sem tesznek ki egy John Portert de azért kellően menők és vagányak ami egy ilyen sorozathoz kell. Viszont a második évadnak nagyon állat a főcímzenéje!!! A fanok el is készítették a zenével a John Porteres verziót! Amúgy én már elküldeném a Daniel Craig-es James Bond-ot nyugdíjba Richard Armitage a tökéletes Bond lehetne én nem is értem mint gondolkodnak ennyit a fazon tökéletes a szerepre!

Peaky Blinders, örök kedvenc.

Na szóval, most néztem meg a Sharp Objects fináléját, és hát… itt volt minden.

Spoiler

Kezdjük ott, hogy már az elején, az étkezős jelenetnél gombóc volt a torkomban, az az atmoszféra, te Úr Isten… Ammának az az üres tekintete valami hátborozngatóan elképesztő. Nagy ugrás, annyira örültem, hogy letartóztatták Adora-t, hogy már kezdtem mosolyogni, de az a jelenet, amikor Amy Adams a fürdőszobában már konkrétan haldoklik, és megérkeznek a többiek, esküszöm majdnem elejtettem egy könnycseppet. Na… és a legvége… erről nem tudok írni semmit sem, mert még mindig le vagyok sokkolva…

Aki napokig depressziós hangulatban akar lenni, annak nagyon tudom ajánlani ezt a remekművet, véleményem szerint az HBO egyik, ha nem a legjobb mini-sorozata (a Patrick Melrose után.)

Pár éve egyik kedvenc sorozatom volt a Hősök. Valaki nézte?

Nagy kedvenc volt, lazán kenterbe veri a mai szuperhősös sorozatokat.
Sajnos a reboot nem sikerült jól kár érte.

Néhány ami nekem bejött a közelmúltban:

Kis adalék hogy a Riverdale és a Chilling adventures of Sabrina szomszédos városban játszódik, közös a producer, mindkettő Archie comics és Roberto Aguirre-Sacasa jegyzi őket, szóval egy crossover sem kizárható a jövőben, ha marad a pozitív megítélés. A comic book alapján lennie kell majd:

Hétvégén ledaráltam a Daredevil 3. évadát, hát versenyezhet az első évaddal, ha nem jobb (a második nekem annyira nem jött be). A Fisket alakító színész, meg az egész karakter valami zseniális. Ilyen “jó” főgonoszt az utóbbi évekbe sem filmben sem sorozatban nem építettek fel mint a Kingpint.

Kövezzetek meg de most engem a Vampire Diaries fogott meg :smiley: Lazulásnak teljesen jó eddig :slight_smile:

hétvégén fejeztem be a Man in The High Castle 3. évadát, aki nézte az előzőket, annak nagyon ajánlom.

Aki még nem látta, annak ajánlom a Maffiózók című sorozatot. Zseniális

Sziasztok. Elsősorban a fantasy, természetfeletti témájú sorozatok érdekelnek. Amiket eddig néztem:
Supernatural, Shadowhunters, Teen Wolf, The Vampire Diaries, The Originals, Legacies, Shannara Chronicles

Ezekhez hasonló lényes(vámpír, démon, szellem, vérfarkas,stb) sorozatokat keresek. Tudtok ajánlani néhányat? Köszi.

Sziasztok!

A black mirror új része, egy interaktiv film. Nekem kifejezetten tetszett mind az ötlet, mind a végkifejlet.
Ajánlom mindenkinek.

Elkezdtem nézni a Ballers c. sorozatot, engem már a s01e02-nél megfogott. Nem értek a sport ezen részéhez, mégis valamiért tetszik a feelingje. A sziklához illik ez a szerep. Mindenkinek ajánlom. :slight_smile:

Nem olyan régen néztem meg a Trónok Harcát. Pozitívan csalódtam a kezdetekben, mert egyre izgalmasabb lett. Sejtéseim szerint ajánlhatták már itt, de igazából fogalmam sincsen. Én ajánlom!

Az a helyzet, hogy talán kicsit kevesebb mint egy éve, hogy abbahagytam a The 100- at a 3. Évad után, mert azt mondtam, nekem itt vége van a sztorinak, nem akarom tovább húzni.
Na, 3 napja valahogy találkoztam a neten egy the 100 reklámmal, és hirtelen kedvet kaptam a folytatáshoz. Jó döntés volt!
Bedaráltam a teljes negyedik évadot (5 perce végeztem, még durván a hatása alatt vagyok) és hát az utolsó rész utolsó negyede az engem kikészített (jó értelemben) . Túl sok volt az input :smile:

Spoiler

Elsősorban
Oké, jelenben vagyunk még, Clarke meghalt, de nem hiába,összehozták az oKSZigént a Gyűrűn, izgalmas megpróbáltatásoknak nézünk elébe, bizsergek az izgalomtól, hogyan lesz, ki lesz, mi lesz…és bumm, nekifutásból pofán vág egy “6 years later” felirat. Szívem megáll, mivan???
Esélye nem volt a pulzusomnak helyreállnia , mert kiderül, hogy Clarke mégiscsak él, sőt, baró szemei vannak, meg minden.
És akkor jönnek Bellamyék, az űrből, űrhajóval, meg minden. ( Innentől kezdve már csak pislogtam mint hal a szatyorban) Ja, hogy akkor ezek nem is Bellamyék! (RABSZÁLLÍTÓ??MIVAN??)

Bocsánat, hogy ilyen összeszedettlen vagyok, mondom, a hatása alatt vagyok még :smile:

The 100 nézők! Mi a véleményetek erről az évadról? Szeretném valaki más szemén át is látni a dolgokat! :slight_smile:

Tegnapelőtt megkaptuk a Punisher 2. évadának kedvcsinálóját. Személy szerint hihetetlenül várom, az első évad nekem nagy kedvencem lett. Bár még nagyon korai erről írni de aki követi tudja, hogy túl nagy esély van rá, hogy elkaszálják ezután az évad után ahogy a Daredevilt is. Reménykedjünk a legjobbakban.

Az egyik legzseniálisabb sorozat, amit eddig senki nem említett meg. Ez pedig a Doctor Who!

“A Doctor Who a világ legrégebben futó science-fiction televíziós sorozata, 2013 ősszel ünnepelte az 50 éves évfordulóját. Az angol BBC készítette sorozatot 1963-1989 között 26 (!) éven át sugározták. 1996-ban született egy önálló film, s végül hosszú szünet és vajúdás után 2005-ben ismét visszatért tévésorozat formájában.Tovább…
Saját magát csak “Doktornak” hívja, a valódi neve sohasem derült ki. Egy renegát és önkéntes száműzetésbe vonult Idő Lord a Gallifrey bolygóról. Valamikor hajdanán a Doktor összetűzésbe került hazája vezető köreivel és egy elcsaklizott időgépen, a TARDIS-on elmenekült.Tovább…”
És itt kezdődnek a Doktor kalandjai amik sosem érnek véget.

“A hamvakból is felemelkedünk”. Ez a mottó nemcsak a szektásokra igaz, hanem a sorozatra is. Én is úgy voltam vele hogy a harmadik évaddal már mindent megmutatott, de a negyedikkel és pláne az ötödikkel bebizonyította hogy képes még újat mutatni és tovább gazdagítani ezt az univerzumot. Pár hónap és kezdődik a hatodik szezon is. Műfaját tekintve posztapokaliptikus sci-fi, de anélkül hogy spoilereznék azt mondanám hogy a negyedik eseményei előrevetítenek valamit ami az ötödikben teljesedik ki és ad igazi értelmet a sci-fi fogalmának. Azt javaslom hogy kezdj neki az ötödiknek, lesz benne bőven tartalom és még annyit mondanék utoljára hogy ami eddig történt csak a kezdet valami nagyobbhoz.