Milyen sorozatokat ajánlanátok?

Hajrá :smiley: :heart:

Köszi​:heart: :slight_smile:

Még egy sorozatot ajánlanék. Ez a sorozat is itthon kevésbé ismert. A címe OZ. Méltán emlegetík úgy hogy “A legjobb sorozat amit nem ismersz.” A különlegessége abból is fakad hogy ez volt a HBO első nagyobb szabású dráma sorozata még a Maffiózok elött került a TV-be. Az OZ a börtön élet legsötétebb bugyraiba kíséri el a nézőt de azt megjegyezném hogy rendkívül kegyetlen és provokatív stílusa van. Én amikor először néztem egyszerűen daráltam az évadokat de voltak epizódok és jelenetek amik rendesen gyomron vágtak. A börtönös sorozatoknak abszolút az alfája és omegája az OZ. A története röviden annyi hogy van egy Emerald city nevű börtön blokk ami egy kísérleti helyszín mivel ennek a blokknak a vezetője különleges rehabilitációs eljárásokkal képzeli el hogy a rabokból jobb embereket faragjon.A szándéka nemes viszont bukásra van ítélve mivel vannak akik nem támogatják ezt a szándékot és kiszúrás képpen a legaljadékabb söpredéket válogatják össze neki ebbe a blokkba. Összezárják a latin bandatagokat, a nácikat, a muszlim fanatikusokat, az olasz maffiózokat,a Ír gengsztereket, a fekete dealereket bűnözőket, midenféle gyilkosokat, és sorozatgyilkosokat. Nahhh és innentől kezdve el lehet képzelni hogy mi történik ha ezeket az embereket összezárják és megszokottnál jóval nagyobb a mozgásterük és több az interrakció is közöttük. Ez maga a pokol. :smiley: Az első olyan sorozat amiben abszolút egyik szereplő sincs biztonságban akármikor elteszik a másikat láb alól és még a főszereplők is egyfolytában veszélyben vannak és bizony rendesen megritkítják a végére a castingot. Rengeteg karaktert mozgat a sorozat de garantálom hogy sokukra még az utolsó évad után is emlékezni fog aki végignézi.És ez a börtönös sorozat ez tényleg a börtönben játszódik 6 évadon keresztül. Elkpesztő történetek és események vannak benne mindenképp ajánlom a börtönös sorozatok és filmek kedvelőinek. És tényleg kevesen ismerik de a HBO egyik legjobb sorozata a régiek közül és az OZ olyan sorozatoknak törte az utat mint a Trónok harca. :slight_smile:

Egesz jo az uj Midnight Texas az Orbille pilotja zsenialis volt, es a Salvation-t is csak ajanlani tudom mindenkinek.

Mar csak par nap es kezdodik az uj Star Trek is melynel a Discovery alcim azert kicsit meggondolatlan :slight_smile: hisz az STD rovidites enyhen masra is utal XD

Elkezdtem most nézni az ajánlásod alapján és tényleg fasza! Én szeretem az MMA-t úgyhogy pláne tetszik! Az OZ-ba is belenéztem már, mondjuk az elég elborult így 1-2 rész után meg látszik hogy régi de azért még adok neki pár esélyt :slight_smile:

A 3 top nálam amit jelenleg nézek:

1. House of Cards
  2. Gotham
  3. The 100

Gotham, valóban jó. Várom már a Dark Knight os részt :slight_smile:
Többi sorozat mégcsak listás sajnos

Nem tudom ezek voltak-e már :smiley: :

Constantine nak van köze a Constantine, a démonvadász c. filmhez? :smiley:

Lehet hogy sokaknak már annyira nem meghatározó, de nálam a Supernatural még mindig a TOP 5-ben van, de a Lucifer, a Stranger Things és a régi kedvencem az Oz is üt.

Nincs. Az a sorozat az Arrow, Flash, világának a része.

Uhh, akkor nemszóltam, bocsi :smiley:

Amúgy a Game of Thrones (ha lenne olyan aki nemismerné :smiley: )az is jó sorozat, illetve a Grimm.
Wrecked is könnyed, chilles sorozat, sokat nemkell várni tőle, de jó unaloműzésre pl.

Ha vígjáték kell, akkor

Nagyjából a 3. évadig az is volt. Azóta inkább erőltetett és kínos.

Köszi :ok_hand:t6:

Brickleberryből láttam 1-2 részt YT streamben, hátsz nincsenek rá szavak :joy: :joy:

Sziasztok! Nem tudom, hogy voltak-e már azok amiket én is felsorolok itt. :grin:
Glee: zenés tini sorozat, de fontosabb kérdéseket is feldolgoz és a szereplők többsége is szerethető.
Shadowhunters: démonokra vadásznak az árnyvadászok, de vannak benne vámpírok és vérfarkasok is.
Scream queens: igaz 2 évad után el lett kaszálva, de attól még jó kis vígjátékos horror.
Emellett a Flasht, Arrowt, Legends of tomorrowt, Supernaturalt és a The100-ot is tudom ajánlani. :blush:

Nekem az all time first még mindig a Sons of Anarchy mind a 7 évada!!! :slight_smile:

Aki egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, (ezt még nem láttam ajánlva, de lehet átsiklottam fölötte) és szereti a katonai/posztapokaliptikus témákat azoknak ajánlom Az utolsó remény (The last ship) című sorozatot. :slight_smile: Mondjuk személy szerint nagyon irritál a túlzásba vitt patriotizmus (főleg az amerikai), de szerencsére a sorozat ügyesen bánik vele (egészen egyszerűen máson van a hangsúly), így egy percig se éreztem zavarónak. :slight_smile: