Milyen sorozatokat ajánlanátok?

Amúgy ugyan úgy démonvadász a sorozatban is, annyi hogy a nagy film világához nincs köze. Olyan mint a Sherlock. Abból is van vagy két féle sorozat, nincs közük egymáshoz, viszont a főkarakter lényege ugyan az.

Amúgy jó sorozat, kár hogy nem folytatták.

Én még ezeket is ajánlom, hibátlan alkotások. Persze ezeket se folytatták.

Ezt én is!!!

Sok-sok hozzászólás, de valahogy senki nem említette ezt az alapművet. Ennyire feledésbe merült volna?

És még egy pár a rég múltból:

Orphan Black!! (elnezest ha volt mar) :slight_smile:

Billions

Aki szereti a pénzügyi, jogi világot, a new york-i felső tízezer életét(vagy inkább legfelső 1000 :smiley: ), érdemes tennie vele egy próbát. Nagyon jó színészek, igényes megvalósítás, a történet sem gondolom, hogy túlságosan valóságtól elrugaszkodott lenne. Humor és dráma is van benne, mindez hihetetlen profizmussal, aprólékosan kidolgozott karakterekkel.
HBO sorozat (Elit alakulat, Gyilkos megszállás, Maffiózók) szintű alkotás a Showtimetól.

A teljesség igénye nélkül :slight_smile:

A vastagon kijelölt sorozatok azok amiket mindenképp érdemes megnézned :slight_smile:, de a többiből is ajánlom a Pilot (((legelső epizód))) megnézését,mert lehet hogy megtetszik…
A feltüntetett megjelenési időpontok az angol nyelvű megjelnési időpontok
A sorozatcímekre kattintva megnézheted az adott sorozat adatlapját

-Arrowerse:

• Legends of Tomorrow akció-időben visszautazós sorozat
    Eddig: 2 évad; Új évad október 11.től
  • Arrow (Magyarul: A zöld Íjász) akciósorozat
    Eddig: 5 évad; Új évad október 13.tól
  • Supergirl (Superman hugáról szóló szuperhősös sorozat)fantasy-akciósorozat
    Eddig: 2 évad; Új évad oktöber 10.től
  • The Flash fantasy-akciósorozat
    Eddi: 3 évad; Új évad október 11.től

-Marvel Universe:

• Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D. (A Marvel filmekből ismert Phil Coulson vezette S.H.I.E.L.D. ről szóló) akció-crime sorozat
    Eddig 4 évad; Új évad LESZ!
  • Marvel’s Daredevil akció-superhero-crime sorozat (alapsztori: Matt Murdock nappal vak ügyvéd éjszaka maszkos szuperhős)
    Eddig: 2 évad; Új évad LESZ!
  • Marvel’s Jessica Jones akció-crime-thiller sorozat
    Eddig 1 évad; Új évad LESZ!
  • Marvel’s The Defenders (Daredevil, Jessica Jones és két másik hős: Iron Fist és Luke Cage főszereplésével akció-crime-(fantasy) sorozat

-Egyéb:

• Lethal Weapon (Magyarul: Halálos Fegyver; A halálos fegyver film-franchaise (Mel Gibson, Danny Glover) sorozat-adaptációja akció-kaland-zsarus-vígyjáték sorozat
    Eddig: 1 évad; Új évad szeptember 27.től
  • Shameless (Magyarul: Szégentelenek) dráma-vigjáték sorozat
    Eddig: 7 évad; Új évad október 3.tól
  • Ozark dráma-crime-thllier
    Eddig: 1 évad; Új évad LESZ!
  • Lucifer crime-fantasy-scifi
    Eddig 2 évad; Új évad október 3.tól
  • Wynonna Earp fantasy-western(!)
    Eddig: 2 évad Új évad LESZ!
  • Blindspot dráma-akció-crime
    Eddig: 2 évad Új évad október 28.tól
  • Mr.Robot dráma-crime-hekkerkedős
    Eddig 2 évad Új évad október 12.tő
  • Quantico dráma-mystery-crime
    Eddig 2 évad Új évad LESZ!
  • Orange Is The New Black drámasorozat
    Eddig 5 évad A sorozat valószínűleg folytatódik
  • Van Helsing fantasy-scifi sorozat
    Eddig: 1 évad Új évad: október 5.től
  • Stitchers mystery-scifi sorozat
    Eddig 3 évad Új évad LESZ!
  • Izombie fantasy-krimisorozat
    Eddig 4 évad Új évad LESZ!
  • Gotham fantasy-dráma-crime sorozat
    Eddig 3 évad Új évad szeptember 22.től

-Említést érdemel még:

• Bones (magyarul Dr.Csont) krimisorozat
    A sorozat 12 évados és véget ért

• Castle krimisorozat
    A sorozat 8 évados és véget ért

• The Mentalist (magyarul: A mentalista) krimisorozat
    A sorozat 7 évados és véget ért

• Marvel’s Agent Carter ( A sorozat az első Amerika Kapitány film után játszódik, Elvileg a marvel filmekből ismert S.H.I.E.L.D. megalakulását dolgozza fel, A főszerepben Peggy Carter( amerika kapitány csaja)
    A sorozat 2 évadot élt meg utána sajnos kaszálták, de aki szereti az 1940-es/50-es évek hangulatát annak mindenképpen ajánlom

/UPDATED: 2017.09.20 /

A Farscape és a Miért éppen Alaszka? Nagy kedvenceim még mindig! A Miért éppen Alaszkát idén néztem meg újra és még mindig bírom a humorát. :smiley:

Én a Longmire-t kezdtem el nézni a héten és egy elég hangulatos sorozat. A főszereplő Robert Taylor nagyon jó választás volt a szerepre és ez a Wyoming állambeli helyszín szintén remek atmoszférát teremt ennek a modernkori “westernnek”. A mellékszereplők is nagyon jók és jóféle zenéje van a sorozatnak.Fasza kis sorozat! :slight_smile: 3-részt néztem belőle a nyomzgatós részek sem rosszak szóval eddig a sorozat nem vállal sokat de amit ad az teljesen jó. Eddig bejön.

Lehet erre is rákukizok majd :smiley:

Én egy ideje szemeztem már vele és a múlt hétvégén ültem végül neki olyan"Lassú víz partot mos!" Így tudnám jellemezni eddig! :smiley: De egy hangulatos sorozat ! :slight_smile:

Knightfall Ez a sorozat elvileg még idén jön és nálunk majd a HBO fogja adni. Én amióta kijöttek az első promo képek (még tavaly) azóta várom ezt a sorozatot. A készítői között sokan a Vikings című másik remek sorozaton is munkálkodnak. Szóval szerintem ez sem lesz rossz.

Még egy hibátlan remekmű, amit ugyan csak nem említett meg senki. Nem értem emberek, nem értem!! :smiley: :smiley: :smiley:

A Star Trek kedvelőinek: Nem mondom hogy ez a legjobb, mert nem illik összehasonlítani őket, de ez a legkorszerűbb, stílusában, effektekben. A párbeszédek, a történések összeszedettebbek.

A nosztalgia kedvéért:

Tényleg rohadt jó sorozat a Kingdom. Fun fact : a sorozatban Jay Kulina karakterét alakító Jonathan Tucker ismerős lehet máshonnan is. Ő Zussman a COD WWII-ban többek között :slight_smile:

Igen nekem is feltűnt! :smiley: A sorozatban azért durván ki van b*szva :smiley:

Sziasztok!
Valaki tud ajánlani valami jó kis Scifi sorozatot? :slight_smile: A csillagkapu sorozatok-on(láttam őket) és a Star Trek sorozatokon kívül.
Most épp a Dark Matter-el szemezek, hogy tegyek e vele egy próbát.

Ha új akkor az The Expanse elég jó.
A Battlestar Galactica, ami szerintem erősen ajánlott, az egyik legjobb minőségű sci-fi sorozat a közelmúltból.
A Firefly nagy klasszikus még, van egy egyedi hangulata, bár emiatt nem mindenkinek tetszik.

Dark Matter - jó az alap, jó a képi világa is. Egy a gond - nem egyszer, szájba rágják a történetet, ami nekem nem tetszik. Nekem jobban tetszik az, ha tudok benne kalandozni, mivel nem kevés sci-fit néztem, ezért nem egyszer én is rájövök. Azt viszont elismerem, hogy több sorozatban létezik ez a jelenség, pl. a SHIELD-ben, hogy egy ismertebbet mondjak. Ott is olyan fordulatok vannak, amiket kilométerekről lehet látni.
The Orville - Star Trek paródiának indult. Paródiának megbukott, de önálló sci-fi sorozatként nem, sőt! Nagyon is jó, csak a poénkodásokat vegyék ki belőle. Szerencsére időről - időre tényleg kevesebb a szükségtelen poénkodás (a vicceken én nem tudok nevetni. Ha rajzolva lenne úgy, mint a Family Guy-ba, akkor már tényleg másabb, de akkor meg a COPY jelzőt kapná).