Milyen Tápegység lenne jó a számítógépembe?

Hűha hát az nagyon nem jó. Nincs esetleg sok por a gépbe? Attól is lehet esetleg füst szag.
Egyébként egy 600-700w-os táp szerintem bőven elég. Árkategóriában miben gondolkodsz?

Kb 1 hete portalanítottam ki a gépet. 30-35 ezer a határ. És a 600-700w-bol Milyen márka? Milyen széria?

Corsair vagy Cooler Master között gondolkodnék a helyedben

• Cooler Master Elite V3 600W
  • Corsair VS Series VS650 (nekem ez van teljesen megvagyok elégedve vele)
  • Corsair CX Series CX650M
  • Cooler Master MasterWatt Lite 700W

a teljesítmény hibára meg ezt a topic-ot tudom ajánlani:

Akkor utána nézegetek a tápoknak amiket leírtál. :slight_smile: Köszönöm szépen a segítséget. További szép napot!

1 Like

Ezek közül egyik sem jó táp, irodába valóak, és a cx -en kívül semmivel se lenne előrébb mint a jelenlegi chieftec -cel…
@lommey0
500-550 watt bőven elég mindenre, de lehet menni 600-650 -re, hogyha később valami nagyon csúcs cuccot szeretnél a gépbe.

Illetve lehet még válogatni:

"Seasonic Focus GX széria jelenleg ár-érték bajnok.

Ha esetleg nincs, akkor 80+ Goldból alternatív megoldások:

• Be Quiet! Pure Power 11 (sima, félmoduláris)
  • Be Quiet! Straight Power 11 (teljesen moduláris)
  • Bitfenix Formula (fix kábeles)
  • Bitfenix Whisper M (teljesen moduláris)
  • Cooler Master MWE Gold
  • Corsair RMi, RMx széria (teljesen moduláris)
  • EVGA SuperNova GQ (félmoduláris)
  • EVGA SuperNova G3 (Leadex II beles, teljesen moduláris))
  • EVGA SuperNova G5
  • FSP Hydro G (teljesen moduláris)
  • SuperFlower Leadex II, Leade III (teljesen moduláris)
    (itt tessék figyelni, mert van ahol csak a OEM/bulk verziót árulják (zacsis) és csak 2 év garral."

Azt még hozzá tenném, hogy a táptól nem lesz erősebb a gép a játékok alatt, tehár erre a problémára nem lesz ez megoldás…
De utóbbi problémát kicsit jobban körül tudnád írni?

Szóval, Nemrég vettem ezt a számítógépet(saját magam raktam össze a buildet) Vettem Bele egy m.2 ssd-t is hogy Gyors legyen, de még akkor is lassú a windows, Néha megakad, néha nem érzékeli hogy rányomok valamire stb. A játékok meg nem folyékonyan mennek. Azalatt azt értem hogy van 200 Fps-em és egyszer csak 100- vagy az alá beugrik és ott marad egy Fél másodpercig majd vissza.

Ez fura, ha nagyon idős már az a táp, akkor előfordulhatnak ilyenek, lehet nem bírja már.
Ha a csere (valami jóra, nem az irodaiakra…) nem oldja meg, akkor ott mással lesz a gond.
Én egy malwarebytes -t letöltenék, és ellenőriztetném vele a gépet, hátha az megoldás lesz. Egyébként játék alatt mekkorák a terhelési értékek, (afterburnerrel meg tudod nézni) és mekkorák amikor fps drop van?

ESET Premium Vírusírtót használok. GPU kihasználtság 99% a Cpu olyan 50 körül szokott menni. Droppkor nincs különbség. Az órajel mozog a procinál, a kártyánál nem .

Az a vírusírtó nem fogja neked ezt megtalálni… (egyébként maga a vírusírtó is okozhat ilyet, bár ezt pont nem ismerem… szerintem amúgy nem kell vírusírtót használni)
A 99% GPU alapjáraton reálisnak tűnik, bár nem tudom melyik játékban termel ki az Rx 580 8Gb 200 fpst…
Az is lehet, (valúszínűnek tartom) hogy egyszerűen ennyit bír a kártya, szerintem a 100 fps is már csoda, hát ha 200 -ról esik le, én lehet nem nagyon lepődnék meg rajta… :smiley:
Drop -kor sem ugrik fel valami hirtelen 100-ra, vagy melegszik fel?
A frametime stabilizálására ezt tudom javasolni, (hátha ez segít rajtad):

Használtam már malwarebyte-ot. Nem talált semmit az sem. 200 FPS van Rocket league-ben, CS-ben COD mw3-ban, World of warcraft-ban és még van egy pár. Rivatuner Egy nagyon jó program, Viszont ha lockolom az Fps-t 60 ra akkor stabil az fps, de a kép elkezd akadozni :confused: Droppkor semmi sem ugrik fel max 5%-al a proci kihasználtság. És amit még mondhatok Hogy Mouse delay van játékokban, és a windowson belül is

Fura ez.
Én nyomnék egy teljes win újratelepítést, bár azt nem tudom, amikor megvetted az SSD -t, volt -e.

Tudom hogy fura :smiley: Persze hogy volt ujratelepítés. Azóta vagy 15x :smiley: Akitöl van ez az ujratelepítős videó, Tőle is kérdezgettem dolgokat de ő sem tudott sajna segíteni.

Oh… Azigen. :smiley:
Hát akkor tanácstalan vagyok… Xd

BitFenix PSU-t vettem kb egy éve /még az i7-es géphez, de ugyanezzel a gpu-val/, és most úgy néz ki bekakilt.
Persze a gyártó azt mondja, hogy kevés, és nagyobb kell, tehát megszívtam.

Tudnátok ajánlani egy tápot?
Ár annyit szánok rá amennyi kell

Gépem:
AMD Ryzen 9 3900X /nincs piszkálva, betettem és kész/
ASUS TUF Gaming X570-Plus ATX Motherboard
Crucial Ballistix BL2K16G36C16U4B 3600 MHz DDR4 /3600-ra feltolva/
Asus Rog Strix GTX1070-8G-Gaming NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB Graphics Card
Crucial MX500 CT500MX500SSD 500GB - 2db
WDC WD20EARX-00PASB0 2TB HDD
BitFenix BP-FM450ULAG-8R Formula Series 450W 80 Plus Gold Power Supply
Sharkoon M25-V Midi-Tower Black
APC Back-UPS ES 700

meg fogjátok kérdezni, így leírom, ez a baj a jelenlegi táppal:
reggel indításkor csippan egyet, hogy minden ok, majd 1 hosszút és 3 rövidet. Asus oldaláról:
“One long and three short beeps” from speaker
An anomaly is detected in the graphic card. If the graphic card needs an extra power supply, please ensure the power supply can provide enough wattage.
Nem kell újra indítani, vagy kikapcsolni elindul.
Játékra használom, semmi gond a géppel. 3 figyelő programot raktam rá.
GPU-Z , Core Temp, HWinfo egyik se jelez semmi problémát.
Forza Horizon 4 , Vampyr, Witcher 3, ma fogok htc vive -val játszani, tehát van terhelve, de nincs gond menet közben.
Eddig 2szer csinálta, mind a 2szer reggel első indításnál.

Ha Fogsz későbbiekben Fejleszteni RTX-re akkor Supremo Fm2 750W gold, Ha nem akkor egy Supremo Fm2 650W gold is elég. Nekem a 650-es van. És olyan halk hogy füles nélkül sem hallani :slight_smile: Viszont van ára

450w az a minimum amit eszik az a gép Kb

Hello,
Nem tudok olyat venni.
UK amazonról tudok csak vásárolni.
850W-eset néztem ki 2-t
Ezek jók?

• Corsair RM850x 80 PLUS Gold, 850 Watts, Fully Modular ATX Power Supply Unit - Black
  • EVGA PSU 850W SuperNOVA 850 G5 ATX MOD 80+G

Igen

Én a Corsair-t választanám.