Milyen VGA-t válasszak max 140e.Ft-ért?

Sziasztok!
Jelenlegi buildemhez keresek videokártyát,max 140.000Ft-ig.
Jöhet pro es kontra :slight_smile:

A jelenlegi buildem:
-Intel Core i5 6600
/GeForce GTX 970/
-ASRock Z170 Gaming K4 alaplap
-Arctic Freezer 13 procihűtő
-Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2400Mh ram
-HyperX Fury SSD 120GB
-Antec VP700P táp

A válaszokat,ötleteket köszönöm!

Megéri-e így a 2060,illetve melyik?

Egy RTX 2060-at mindenképpen. Milyen monitorod van?

100 körül van 1660 Ti, de a procid már azt sem hajtja ki, a teljesítménye kb harmada benne marad. Ergo kéne cserélned procit, de akkor meg már alaplapot is…

Én azt csinálnám, hogy eladnám a komplett konfigot, hozzátenném azt a 140-et amit kártyára szánnál, és megvenném a build ajánlóból ami kijön a pénzedből. Szerintem úgy kb a Mainstream Plus AMD-re összejöhet a pénz.

Azt meg már több mint 50%-ban bottleneckeli a proci… semmivel nincs bejlebb mint egy 1660 Ti-al, sőt igazából még az is sok neki.

Szerintem egy i7 7700K-al, és egy 2060/1660Ti-vel meg lehet oldani, és nem lesz semmi csilliárdos platformváltás, még jópár évig. :slight_smile:

Megoldani meg lehet, csak nem éri meg. Már most is kimutathatóan kevés a 4 mag majdnem minden tavaly/idén megjelent játéknak. És elnézve a 7700K árait, szerintem marhára nem éri meg a befektetés.

Azzal is benne marad egy 2060-ban átlag 10% (ami nem vészes), cserébe a proci (legalábbis hardverapron) legalább 70 rongy. Akkor meg a 140-es keretből szalad ki elég rendesen, és már megint olyan közel kerül egy hosszabb távon is fejleszthető vadi új platformhoz, hogy semmi értelme a mostaniba pénzt tenni.

Esetleg egy 2060? Mennyire hajtja ki a procim? Vagy 2060 vs 1070?

Azt meg pláne nem hajtja ki.

Tesómnak 1070 van i5 6600K-val,nincs húzva és teljesen jó

Tehát eladni mindent és teljesen újat szerinted?

Nekem kb fél éve van 1080ti-om egy i5-4590 el még 1-2 hónapig, az is “teljesen jó” , ahol nem a proci a limit.
Értsd ezalatt, hogy instabilabb az fps és nem adja le a maximumot, mert visszafogja a proci.
Természetesen 960 hoz hatalmas előrelépés, de fps ben kb ugyanott vagyok azzal a különbséggel, hogy a grafikát fullra tudom nyomni.
Pl pubg ban low-mediumon ezelőtt 80-120 fps em volt, most csont ultrán 80-144 fps, de minimumon is annyi, mert a proci fogja le.

Igen.

És ahogy előtted írták,vennék egy 1070 vagy 2060at /nemtudom melyik jobb,majd utána nézek,mert a 2060at nem ismerem/
,és a későbbiekben lenne hozzá jobb proci? Addig meg használnám úgy? Ha semmi rosszat nem tesz,hogy nem hajtja ki a proci,addig nekem jó. És idővel akkor proci csere.

Egyértelműen a 2060-at válaszd, mivel üti az 1070ti szintjét. Viszont nem értem miért ilyen sürgetős a dolog? 970 igaz nem mai darab de nem rossz kártya 1080p medium-low minden játék mennie kéne. Egyetértek @meteoric87, erre a konfigra már nem érdemes költeni. Rakd félre a pénzed és gyűjts még hozzá, utána meg a build ajánlóból kinézed melyik az amelyik árban és teljesítményben is megfelel neked.

Ultrán is megy az 970-nel nemcsak mediumon :smiley:

Megveheted, csak úgy azt “kockáztatod”, hogy mire megveszed a procit és ki tudod használni a kártyát rendesen, addigra kijön mondjuk a Navi az AMD-től (persze ha jó lesz…) és esetleg lejjebb nyomja az árakat, vagy azonos áron jobbat kapsz. Ezért nem éri meg külön fejleszteni. Mindig lesz valami “régi” ami visszafogja a többi rész teljesítményét, és sosem működik igazán jól.

Igazából nincs nagy sürgetés,új gépházat vennék amit várok,és gondoltam egybe egyszerűbb lenne akkor a videokártyát is. :smiley:
Hálás köszönet a válaszért ! :slight_smile:

Értem,és köszi szépen!
Valahogy AMD-t nem szeretnék,se pedig egy nagyon high end gépet. Bár ez még közel sem az.
Szerinted prociba egy 2060 mellé mi dukál?

Ryzen 2600 már elég mellé. Intelből i7 alá már nem adnám, 8700K 6 mag 12 szállal a jövőre nézve szerintem a minimum. Viszont az sokkal drágább.

Ha videokártyából nem is veszel AMD-t, attól még lejjebb nyomhatja az nVidia árakat is (ha jó lesz), ergo akkor is profitálsz belőle ha nem azt veszel. Egyébként meg azt kell venni, ami egységnyi pénzért több teljesítményt ad, márkától függetlenül.

Akkor várok egy picit és meglátjuk mit produkál a Navi,de továbbra is azt tervezem hogy egy jobb 2060 és egyenlőre marad az i5-6600.
Ha “csak” annyi a baja,hogy nem hajtja ki,semmi más hátránya nincs,akkor egy ideig nem zavar és tudok procit pótolni később.