Milyen VGA-t válasszak max 140e.Ft-ért?

A kérdésem a következő lenne,2060as kártyát szeretnék vásárolni,és nemtudok dönteni. GIGABYTE Geforce RTX 2060 AORUS XTREME 6GB GDDR6-os, ASUS GeForce RTX 2060 ROG STRIX OC 6GB GDDR6 (ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING) és a GIGABYTE GeForce RTX 2060 WINDFORCE OC 6GB GDDR6 (GA-VC-N2060WF2OC-6GD) videokártya között döntenék. A probléma az,hogy egy i5 6600-as procim lenne mellé,mennyire jó illetve rossz párosítás? Lenne-e bottleneck? Mennyire fogja vissza az i5-ös ezt a kártyát? Illetve melyiket ajánljátok?

Le lett írva a másik topicodban… Teljesítményben kb semmi különbség köztük, nyugodtan vedd a legolcsóbbat ami általában a windforce oc.

Az előző topicban azt írtad,hogy nem éri meg 2060at vennem,kíváncsi vagyok más véleményre is. De azért köszönöm,sokat segítettél! :slight_smile:

Ezért kár volt új topicot nyitni, ott is folytathattad volna.

@lengyelb

Ez kábé úgy hangzott, hogy @meteoric87 vélemény nem mérvadó… Pedig hozzáértő, hidd el.
De íme egy másik vélemény: az i5 6600 1050-ig tudja a kártyát kiszolgálni (illetve 970), már a 1060-nál előjön némi bottleneck. 2060-hoz frissebb, erősebb proci kell.

De mérvadó,csupán kíváncsi vagyok több véleményre is. Nemkell belekötni.
Plusz azért is,mert reddit-en,és más külföldi fórumokon ajánlják ezt a párosítást,és a bottleneck calculatort szidják hogy nem válós értékeket mutat.

Akkor itt egy harmadik vélemény: egyetértek az előttem szólókkal. :smiley:

Akkor mindenhol máshol miért mondják,hogy játékfüggő a bottleneck,és jó ez a párosítás?

A mindenhol vannak hülyék elég jó válasz? :smiley:

De ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz :smiley:

A bottlenecker egy jó kiinduló alap, de tény, hogy játékfüggő is a dolog. Ha pl egy játék a procit terheli inkább, ott érezni fogod az i5 “erejét”. Viszont ha 4K-ban játszol, videokártya heavy játékkal, akkor ott az lesz a bottleneck.

A bottlenecker szerintem 1080p-t vesz figyelembe, és nagyjából átlagos esetet. Ezért is írja ha kisebb mint 10% az érték, hogy jól fog együtt működni a konfig. Ha 45%-ot ír, az azért elég nagy ahhoz hogy biztosan limit legyen.

Csak furcsa hogy tényleg ennyi hülye lenne? Nem 1-2 ember írta egyhangúan több helyen ugyanazt. Ezért furcsállom

Az a ‘mindenhol’ mit jelent? :smiley:

Csak full hd-ban játszom igen. Nincs tervben 4K

Reddit-től kezdve több,számomra ismert és ismeretlen pc-s fórumon.

Menny fel prohardverre :smiley:
Fogsz látni érdekes dolgokat.

Ez egy Tech fórum. Ha itt valamit mondanak/mondunk, akkor az általában úgy is van. :wink:

Sose értettem a fórumokat nyers erő részét, 90% kamu. “Gtx 970 ultrán!!!” Nincs leírva hogy micsoda, portal 2? Vagy mi? Ez olyan mint az autó , az enyém drága vót azért is gyorsabb . És közbe elfelejti hogy egy 1.2 suzuki 97-ből. Csak példaképp egy kis Google :

BTW: utyub a barátod , ott úgy ahogy relevánsnak az eredmények , kis millió hörcsögpöcse van, tessék szépen használni .

Nem igazán értem, hogy ezt minek írtad. :thinking:

Igen, gtx 970 -nel nekem továbbra is megy ultrán,

AC origins: kb 50 átlag fps (minden ultra, kivéve shadows, az medium)
Cities:skylines v-sync rezzenéstelen 60 fps, csak zoomoláskor esik be, azért, mert gyenge a processzorom.
AC syndicate kimaxolva v-sync 60 fps. (Shadows medium)
Civ6 gathering storm, szintén u.a.
Beam NG drive high -on szintén v-sync 60fps, azért csak high, mert túl gyenge ehhez is a processzorom.
WoT: Minden ultán, csutkára maxolva, még csak be sem esik 60 alá.
Mindezt egy i5 4570 processzorral, 16gb DDR3 különböző modulokkal.

Remélem ez elég bizonyíték, ha már így bele kellett kötni.
Azt meg senki nem mondta, hogy a 2060 gyengébb lenne, mint a 970, egy szóval sem, de ahogy érzed/jól esik. :slight_smile: