Milyen VGA-t vegyek?

Éppen Gép építés elött állok és egy kérdés merült fel bennem hogy milyen legyen a videó kártya milyen éri meg a legjobban egy igen igen erős számítógépbe kellene a videó kártya ami többek között animációk illetve digitális rajzok elkészítésére is lenne használva sajnos nincs sok tapasztalatom ilyen téren viszont hosszú távra venném a gépet. Körülbelül 200000 Ft. maradt a keretből erre a célre ahogy olvashattam ez elég rá. Olvasgattam ezek után és látam az RTX 2070 et illetve a 1660 at mint potenciális kártya viszont az nem nagyon van leírva hogy mit vesztej vagy nyerek az eggyik vagy a másik vásárlásával de árban ugyebár van különbség és az RT funkció hiánya se hiszem hogy annyira megviselne bár nem nagyon tudom hogy sokat dobna e a munkámon.

Hát azért a 2070 ~s a 1660 között van egy ‘kis’ különbség. Ha belefér, mehet a 2070.
Sokkal erősebb.

Munkában bizonyára ki tudod használni az RT és Tensor magok adta lehetőségeket, így én a 2070-et/2060-at ajánlom.
Ha nem kell RT, akkor mehet 1660Ti. De ez utóbbi jóval gyengébb mint a 2070.
Egyébként leírhatnád a teljes konfigot, nem kövezunk meg érte, és úgy könnyebb segítenünk is.

Milyen programokat használsz?
Teljes konfig?

230-ért már kapsz fasza rtx2080-at is. Szerintem megérné rádobni azt a 30-at.

Köszönöm a válaszokat amíg eddig érkeztek, igen elfelejtettem leírni a configot.

Tehát a config:

Alaplap: MSI Z370 A PRO
Processzor: Intel I7 9700K 3.6GHZ
Memória: Corsair 16GB DDR4
Merevlemez: Seagate Barracuda 1TB Sata3
SSD: WD 500gb Blue Sata3

Ház az még képlékeny mivel azt akartam legutolsó hogy minden beleférjen de ha tudtok valami jót várom az otletek, a másik dolog még hogy a táp amit akarok bele az vami jobb minőségű 700w is táp lenne arra aesetleg egy véleményt ha mondanátok e hogy ennél kisebb nagyobb táp kell e vagy ez jo.

700 Watt elég, és ha nem játszol, a 2080 fölösleges, inkább még 16 ramot tolj a gépbe, a videók gyártása
ramigényes.

Nagyon köszönöm akkor ez lesz és nem nagyon játszok mivel időm nem engedi talán pár hetente egyszer egy egy lol meccset megyek de az nagyon elenyésző.

Az SSD inkább valami Crucial MX vagy Samsung 860 legyen (sőt projekteknek akár mehetne nvme is), vinyó meg Toshi P300.
Táp EVGA/Seasonic Gold 650 vagy 750 ahogy jobban esik.
A ram valóban mehet 32-re, ha olyan meló illetve ha nem gamelsz akkor a vga-val sem kell túlzásba esni. Szerintem a 2070 annyira nem jó érték/arány, annyival nem erősebb a 2060-nál (kb +50k azonos típusban), ha csak - megint nem tudom a pontos felhasználást - nagyon szorít a 6gb vram. Szóval ilyen téren vagy 2060-ra vagy pedig a 2080-ra voksolnék (ha mégis csak kell az erő).

Köszönöm a választ megfontolom amit javasoltál.