Milyen videókártyát?

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.Videókártya vásárlás elött állok és nem tudom mi lenne a leg optimálisabb a gépembe ami azért a mostani játékokat is vinné és nem is olyan drága(olyan max 100 körül).
Jelenlegi kofigom:
Asus Gtx 750 ti 2gb gddr5
Gigabiyte Z97X-Gaming 3
I5 4690k
8gb DDR3 Ram
Chieftec 600W táp
A válaszokat előre is köszönöm!

Gigabyte Geforce 1060 6gb, 90 körül van.

Köszi!
És abból mindegy melyik márka?
Úgy értem hogy mondjuk mivel az alaplap gigabyte márkájú akkor a videókártya is az legyen?Vagy teljesen mindegy?

Ott van, hogy Gigabyte :smiley:

Ja,tényleg,bocsi :slight_smile:

Amúgy mondjuk egy 1050ti 4gb mennyire lenne nagy előrelépés a 750 ti után?Vagy mindenképpen jobban megéri a 1060 6gb?

a 1050 ti kb a mostani játékoknak a minimum 1080p-ben közepes grafikán vagy kicsit felette, de persze a 750-nél sokkal jobb. Ergo ha nem szeretnél mondjuk már jövőre újítani, és főleg ha high/ultra beállításokkal -játszanál, akkor a 6 gigás 1060 a minimum mit venned kell.

Értem,köszönöm :slight_smile:
Akkor inkább 1060-at veszek.

750 ti-ről 1050 ti-re váltani nagy előrelépés, de ha egy picit hosszabb távra akarsz gondolni akkor 1060 3gb alá nem mennék. Viszont ha engedi pénztárcád, akkor egy 1060 6gb-al gazdagítsd magad mert az még időtállóbb, és 1080p-hez tökéletes. A processzor is bőven bírni fogja főleg ha tuningolod is, de egy táp cserét azért még javasolnék. Fsp, seasonic, be quiet! (450w/500w). Ezekben gondolkodj. Ha még tudsz bele venni használtan, +8gb ramot akkor egy darabig még kiszolgál a masinád. :wink:

Egy kis segítség a fórumon való evickéléshez, valamint:

1. ott van youtube, beírod, hogy 750 ti vs 1050 ti (vagy bármi hasonlót) és valószínűleg annyi videót dob ki, hogy végig se tudod nézni. Akik segíteni próbálnak itt a fórumon szeretik látni, ha legalább 5 percet utána néztél a dolognak amit szeretnél.
  2. itt fórumon is rengeteg hasonló/ teljesen ugyanilyen kérdést feszegető topik van, biztos találtál volna ott is megoldást.
    De persze ezeket nem azért mondom, mert nem segítünk szívesen csak amikor olvasom a topikokat most már folyton déjá vu érzésem van… :smiley:

(Ha megkaptad a kérdésedre a választ jelöld a hozzászólást megoldásnak, és invitálj be egy moderátort, hogy lezárhassa a topikot.)

1 Like

Köszönöm :slight_smile:

1 Like

@VizesNinjonKovacs légyszives… :wink:

1 Like