Milyen vízhűtést vásároljak?

Sziasztok!

Vettem egy Ryzen 7 5800 x procit. Csak reméltem ,hogy a kocka toronyhűtő dupla ventivel elég lesz , de nem vagyok kifejezetten elégedett :smiley: . A procit 1,3 v alulfeszelve ( ott stabil ) . Cinebench r20 teszet alatt 80-83 fok , játékok alatt 65-72 fok. Tudnátok javasolni vízhűtést ? Vagy bármi ötlet ?
Válaszokat előre is köszönöm :slight_smile:

Szia, milyen házban építkezel? Lehet hogy az öli meg a hűtést.

3 Likes

Zalman z3+ Nem egy egetverő , de 6 ventivel pergetem. Elől 3 ,felül 2 , hátul 1 .

Először házat kéne cserélni , plusz ez a ház a vízhűtésre alkalmatlan . Mindenképp cserés mind 1 mennyi ventit raksz bele .

6 Likes

Ennyit jelentene egy új ház (minőségibb) ? Már mint a jelenlegi hűtőmmel is lehet ,hogy optimálisabb hőfokot érnék el ?

Szia!

Ez is probléma. A felső kettőt iktasd ki, belezavar légáramba. Felülre nem szabad ventit pakolni léghűtés esetén. Egyébként milyen a jelenlegi hűtőd? Milyen a paszta?

4 Likes

Kuka. Még azt is dobd ki, aki tud róla. Semmi zalman.

árban kb ugyanannyi, de mérföldekkel jobb.

Egy jól szellőző házban, irányított légárammal, ha jó a toronyhűtő, akkor egy méregdrága vizes képességeit kapod, csak a vizes folyamatos szivattyúbúgása nélkül.

3 Likes
Spoiler

:rofl: :rofl:

88e2f444d409707416c81f99b55930251e379aca0674d5da9be35c78890a0449

2 Likes

Egy Cooler Master Hyper 212 (de a ventit cseréltem ) és Cooler Master HTK-002 paszta.

Annyira viszont figyelj hogy ha később vízhűtést terveznél akkor ebbe nemigen fog elférni , nem rég járt úgy valaki hogy az aio radiátornak nak az egyik ventijét nem tudta feltenni a vidiakri miatt (fentre meg nem fért el ) .

2 Likes

Nekem annyi mindössze a célom ,hogy nagyobb terhelés alatt ne lobogjon 80 fok körül a proci, ha kell veszek komolyabb házat is. Örülnék ha megoldaná ,hogy kb 60 fok föle ne menjen.

akkor még akár ez is lehet.

Ebbe, ha szakad a kötél, a víz is befér.

Elöl beszív a 3, hátul kifúj 1 és nem kell több.

Hát akkor kezdj el barátkozni a Noctua NH-D15S-sel. :slight_smile: (ami, ha nem felel meg, olyan árban van, hogy kicseréltetheted egy AIO-ra is, a lényeg, hogy itt már 360mm-es radiátoros, 3 ventis a megfelelő kategória)

1 Like