Mindenes PC építés

Sziasztok! Elérkezett az idő (pénz), hogy lecseréljem az anno ideiglenesen vett gépemet és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Régen már összeállítottam jó pá configot, de azóta rengeteget változott a piac. Fontos, hogy ezúttal én is szeretném összeszerelni a masinát, amolyan „szórakozás” gyanánt.

Mire használnám?
Nagyrészt online póker játszására és streamelésére. Fontos megjegyeznem, hogy a pókerhez használok egyidejű statisztikát számoló és tároló szoftvert (Holdem Manager + Heads Up Display=HUD) Ez My SQL-re épül és szereti felzabálni a processzort. (Mármint a jenlegi nem túl acélos cuccot (AMD A10 7850K). Néha játszanék is rajta. Pár aktuális sportjátékkal; FIFA, Football Manager NBA 2K… Pár early access túlélő játékkal; State of Decay, The Forest, 7 Days to Die, Stranded Deep és ha a config engedi, akkor még a PlayerUnknown’s Battlegrounds is szóba jönne. Valamint jó pár stratégiai játékkal; Hearts of Iron 4, Europa Universalis 4, Cities: Skylines, Starcraft 2, Civilization VI, Age of játékok, Total War játékok, Anno játékok, kb ennyi. Még TV-vel összekötve is használnám.

Milyen alkatrészekkel rendelkezem?
A régi gépet, úgy ahogy van, lepasszolom tesómnak könyvelésre meg képnézegetésre. Ennek ellenére mégis van egy processzor hűtőm, amit szerintem fel lehet használni az elképzeléseimhez. (Javítsatok ki, ha tévedek) Monitor, billentyűzet és egér is adott.

Milyen alkatrészekre van szükségem?
Mindere szóval nézzük sorba. Az elképzeléseim már megvannak (örök hiba, de kivéve a tápegység) A kérdés az, hogy mennyire működőképes, hatékony valamint az ár/érték arány (nem e érné meg más alkatrész jobban)

Gépház; Fontos a jövőbeli bővítési tervek miatt a szellőzés és a helyigény. Számomra legjobban a Cooler Master MasterCase H500-as háza tetszik. Link

Alaplap; egy olyan alaplapban gondolkodom, ami bővíthető a jelenleg kapható és még elérhető árban lévő csúcs hardverekkel. Elképzelésem: MSI Z370 PC Pro Mainboard Intel Sockel 1151 (Van egyfajta vonzalmam az MSI cuccok irányába, de van az a pénz.) Link

Processzor; itt már azért felmerülnek kérdések, de itt is van elképzelésem. A tuning nem nagyon foglalkoztat. Intel Core i5-8400-ban gondolkodom. Kérdés, nem e jobb az ár/érték aránya az Intel Core i3-8100-nak? Valamint, hogy utóbbi el tudja e végezni megfelelően a feladatát? Link I5 / Link I3

Hűtő; Ez ugye adott, de kérdés, hogy elég e?

Videókártya; itt gondolkodtam a legtöbbet és arra jutottam, hogy mivel nem a játék az elsődleges profil ezért elég lesz nekem a belépőkategória. MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 Itt is, ha van jobb ár/érték arány akkor lemondok az MSI-ről csak ne legyen csiricsáré, szép letisztult unalmas öregapós, de hatékony gépet akarok. Link

RAM; már a videókártyánál is akartam kérdezni, de mi a pénisz van a piaccal? Mik ezek az árak? Tudom Minnerek de akkor is. Küldeném a forgalmazóknak ezt a kiváló zenét
Szóval, hogy egy klasszikust idézzek ha meg kell **** akkor meg kell ****. Itt egy Kingston HyperX FURY 16GB DDR4-2666 az elképzelés. Később bővíteném még egy ugyan ilyennel. Link

SSD; itt két SSD az elképzelés az egyik a rendszernek a másik meg az egyéb dolgoknak. Rendszer: Kingston KC1000 NVMe PCIe SSD 240GB Egyébb: Kingston SSD A400 2,5 Zoll 960GB Utóbbinál adódik a kérdés, hogy nincs e jobb ár/érték arányú SSD. Előbbi az marad mindenképp. Szerintem messze az egyik legjobb SSD a piacon. Link 1 / Link 2

Táp; itt vagyok bajban, mert fogalmam sincs, mit vegyek. Semmiképpen sem szeretnék spórolni rajta. Az pedig mindenképpen szempont, hogy én akarom összeszerelni a gépet szóval nem szeretnék, agyérgörcsöt kapni a kábelrengeteg miatt.

Max Budget: 1200€ ~ 385 000 ft

Ennyi lenne. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Jose

1 Like

Hát elsőre a proci ügyhöz szólnék: http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8400-vs-Intel-Core-i3-8100/3939vs3942
Ezen az oldalon bármit összetudsz hasonlítani eléggé részletesen és nagyon jól leírja a processzorok képességeit valamint az összehasonlítás is megbízható (szerintem).
A táp kérdésre a választ a build ajanlóban találod meg (https://forum.thevr.hu/t/build-ajanlo-avagy-milyen-gepet-vegyek/16463)
A videókártyában egyetértek. Ha minőségben nem nagyon szeretnél feljebb menni akkor elég a 1050 Ti.

2 Likes

Mindenképp nézz szét a build ajánlóban . Illetve ha nem akarsz tuningolni akkor szerintem feleskeges a z370-es lap. De ha később szóba jöhet akkor oké. A 32 gb ram az meg lehet kicsit sok lesz.

1 Like

Köszönöm. Ez az oldal nagyon hasznos. I5 Lesz. A táp kérdés is megoldódott csak be kellet néznem a Build ajánlóba. Eza a 750W-s Seasonic táp zseniális. Link

1 Like

Köszönöm. Nyitva akarok hagyni minden kiskaput és nincs akkora szakadék az árakban mint mondjuk volt Januárban. Ezért a Z370. A 32GB RAM távoli jövő mint ahogy a 1080 TI vagy az I7 8700K. Egyenlőre egyikre sincs valóban szükségem, de meg szeretném hagyni a lehetőséget :slight_smile:

1 Like

A gépházból mindenképp a mesh változatot vedd. (Cooler Master Mastercase h500m)
Sokkal jobban szellőzik, mivel nyitott az eleje.

1 Like

A H500M elvileg két első panellel jön, üveg, és mesh. Úgyhogy inkább vedd ezt, és ha kell az üveg, rápattintod. Másik opció a H500P Mesh

1 Like