Mini ITX konfig HELP!

Miért ne? Legtöbb otthoni fagyasztóba pont befér :smiley: Hűtés megoldva :stuck_out_tongue:

Persze, mindenképpen akarok majd egy hűtőt venni hozzá, csak még nyáron amúgy sem használom komolyabb szinten a gépet, és addig, míg ez így van, gondoltam használom a stealth-et… csak nem tudom belefér e, mert a legtöbb fórumon bizonytalan válaszok vannak.
A nodeba 56 mm fér, de hogy a stealth mennyi? Valahol 54 , valahol 60, valahol 70(ott speciel sztem keverik a spire-al)

Így valahogy :smiley:

Google dobta:

Szupi, ezeket én is megtaláltam, csak akartam egy másodvéleményt, hátha én vagyok a hülye.
Akkor 2600 lesz ebböl.
Köszi a helpet srácok

:v:

Tudom hogy sátántól való ötlet, rögtön be is állok a sarokba, de szerintem sok játéknál még egy kis underclock is belefér a proci+vga kombónál, pláne ha 60Hz-es kijelzőt használ. Nem hinném hogy akár egy 2600x-el lenne gond a melegedéssel.

Viszont ha tényleg nem tervez tuningot akkor felesleges az X-es változat

Viszont 2 év múlva, meg amikor átkerül rendes ATX házba, akkor meg a szemét is kinyomhatja az erősebb procinak :smiley:

Hát ezt így nem mondanám. A sima 2600-at kb pont oda lehet felhúzni ahova a 2600X-et. Ergo az X inkább arra jó, ha valaki nem szeretne/mer tuninggal foglalkozni (és sok ilyen van, amivel semmi gond nincs!) akkor megkapod az alapban magasabb órajelet és boost sebességet. Árban nincs vészes különbség, plusz ott van ugye a nagyobb hűtő. Viszont ITX-be a nagyobb hőtermelés és hűtő miatt nem tennék.

Általában ezek a gyárilag megadott tdp értékek nagyon max irányadóak tudnak lenni, gyakorlatilag a 2600 és a 2600x tud wattra ugyan annyit zabálni is, illetve bármilyen 95w-os dögből ki lehet hozni 65-öt is, és különösebb tudás se kell hozzá, 2 kattintás a BIOS-ban.

A TDP nem pont a falból felvett áramot jelenti, és egy alacsonyabb TDP-s proci tud többet enni mint egy magasabb, lásd:

Igen, ezt mondom én is. :smiley:

Így van a TDP egy irány adó az adott hardver eszköz hűtésének a tervezéséhez.

Jah és ha jól emlékszem ráadásul Intel bácsi az alap órajelhez adja meg, amin kb soha nem megy a proci, még a gyári ventivel is feljebb boostolja magát.

Nem véletlenül jelenti azt, hogy Thermal Design Power :slightly_smiling_face:

Az lenne még kérdésem, hogy intel procihoz is kell a gyors ram? Vagy az nem nyer sokmindent rajta?

Nyer, csak ez bizonyos érték fölött már elenyésző a különbség

És intelnél mi lenne ez az érték?
2400körül? Vagy onnan még bőven van feljebb?
Azt tudom a ryzennek 3000-3200 körül a jó

Minél magasabb, annál jobb. A B360 alaplapok 2666mhzet tudnak max, így ott azt érdemes venni, Z370-be én 3000 vagy gyorsabbat néznék.