Mini ITX konfig HELP!

Na akkor viszont lenne még egy kérdésem. Felvetült ugye az ötlet, hogy akkor lehetne intel. Kicsit utánajártam a dolgoknak, és végülis találtam egy tetszetős bulidet Intellel is.
Ez a két build :

Intel:
Intel core i5 8600
Asus b360i gaming
2x8 gb hyperx fury 2666 mhz cl16

Amd:
Ryzen 5 2600
Gigabyte AB350n gaming wifi
2x8gb hyperx Predator 3200mhz cl16

A többi cucc:
Fractal Design node 202
Ssd hyperx fury 128gb
Hgst 1tb 7200rpm hdd
Gigabyte aorus 1060 6gb
Cooler mindkét esetben gyári (!)

Szinte teljesen egy árba tudnám beszerezni a két buildet, és nem tudom eldönteni mi lenne a jobb.
Nem játszom annyit, hogy bárki azt mondja , hogy azért vegyem az Intelt, meg gyorsabb rajta a játék.
Érdekes viszont, hogy a logika azt mondaná hogy a ryzen jobb választás , mégis, a legtöbb összehasonlításban az intelt mondják jobbnak.
Számítana nekem a tartósság, a jobb teljesítmény, a minőségibb tartozékok.

Köszi a segítséget előre is.

I5 szériából a 8400 és a 8600K éri meg, a többi ár/értékben nem jó. Intelre kell egy jobb hűtő, a gyári hangos és képes túlmelegedni komoly használat / gyenge airflow mellett (ami ITX házban könnyen előfordulhat).

SSD-ből 250gb-ban gondolkozz, a 128-ból valójában olyan 100 körül tudsz használni, vagy annyit se, a windows szereti telepakolni a folyamatos frissítésekkel.

Egyébként mindkét esetben a videokártya lesz a gyenge pont, ergo a valóságban ezek között a buildek között teljesítmény szempontjából kb 0 különbség lesz.

Köszi szépen, ez elég részletes volt :slight_smile:

Még annyi kérdésem lenne a buildel kapcsolatba, hogy szerinted elég lenne egy 450 wattos táp? Vagy azért kell oda az 500?

beírod az alkatrészeket, és kiírja mennyit fogyaszt, annál legalább 20%-kal legyen nagyobb a táp.

Ha később bővítenél, akkor még inkább.

Igen, ezt már én is nézegettem, csak nekem az a bajom ezzel, hogy bizonytalan vagyok az eredménnyel kapcsolatban. Egyrészt mer a leírt konfiggal beírogatva , 3,9 ghz es proci teljesítménnyel, 1850mhz es vidkari teljesítménnyel (ami sztem több mint az átlagos használati teljestmény) 357 a load wattage, és 407 recommended. Ami , bár nem értek hozzá annyira, kevésnek tűnik.

A másik ami megzavar, hogy a számolás után pedig ugye kiad egy ajánlott psu-t , ami viszont 650 wattos, amit meg már soknak tartok… :smiley: szóval ja, eléggé megkever a cucc, és nem igazán akarom magamra bízni

Teljesen reális a 350W. Az ajánlott táppal nem kell foglalkozni, az nyilván marketing :slight_smile:

És szted jó lenne az a 450? Vagy bölcsebb lenne mégis az 500. Csak azért kérdem, mer kb 5000 ft a differencia, de ha kell a biztonság, nyilván nem spórolom ki belőle. Te mit választanál?
Ja és köszi a sok segítséget.

Itt tényleg az a kérdés, tervezel e a jövőben bővítést, pl többet fogyasztó proci, videokártya stb. Ha igen, akkor nyugodtan mehet bele nagyobb táp. Ha nem, akkor elég a 450W.

Az fő poszrjába @sutyomatic azt írja , hogy a b350 es lapokhoz lehet kérni bios frissítést, ha 2000es ryzent akarok belerakni. Pontosan melyik webshopnál lehet ezt a szolgáltatást megigényelni? Mer harmadikat hívom fel, és mindenhol aztmondják, hogy náluk nincs ez a szolgáltatás

Pcx-nél pl van legalábbis a honlapjuk szerint.
https://www.pcx.hu/bios-frissites-000-12

Heló érdeklődnék mi lett a végleges konfig mert én is ebbe a házba tervezek gépet építeni.