Mire upgradeljek?

Hali!

Építettem egy gépet 1 éve, de rámszakadt egy kis pénz,nincs mire fordítanom,ég a vágy bennem hogy upgradeljem a gépem.:smiley:
Adott mit szeretnék cserélni : Proci,alaplap.

Setupom :
i5 8400
GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti 11GB
16gb hyperx DDR4 3000mhz
Z370 A Pro alaplap
850w chieftec navitas táp
hűtés 6 darab infinity free flow+ venti+2 nzxt
Samsung 250GB MU-PA250B SSD
1tb Toshiba HDD
Nzxt Noctis 450 ROG

Procit és alaplapom már el is adtam,az lenne a kérdés mire upgradeljek?
200.000 lenne rá!
Köszi szépen!

Mint mindig először is nézd meg a build ajánlót! Biztos vagyok benne, hogy megtalálod a legbaszóbb alaplap-proci kombót. De mivel az sem tiszta, hogy Intel vagy AMD ezért nehezebb. Perpill az Intel nem éri meg. Nagyon drááága. Az AMD sokkal inkább barátibb. Ezért alapból az AMD-t javaslom. Persze ez függ attól is, hogy mit csinálsz a gépen. (Munka, játék, stb.) De ebből az összegből megtudod venni a 8700K-t és egy hozzá való Z390-es alaplapot. De ha szeretnél spórolni akkor a Ryzen jobb választás.

1 Like

Annyival egészíteném @liverhu véleményét, hogy én tápot is cserélnék.

2 Likes

Ha én neked volnék (helyedben lennék)

• Jobb táp (Nem erősebb, hanem minőségibb)
  • 2700X proci
  • Gigabyte GA-B450 AORUS PRO alaplap
2 Likes

Egyetértek az előttem szólókkal.
I7 8700k
Z390 alaplap
550-650w táp. Corsair, fsp, coolermaster
Mármint ha intel kell.

1 Like

Ha csak játszol akkor teljesen felesleges procit cserélni ebben a konfigban pláne ezekkel az intel árakkal.
Ettől függetlenül vehetsz egy megbízhatóbb tápot (ez sem tragikus), nagyobb SSD-t (azok most jó áron mennek), vagy valami baszó perifériát, jó monitort. Az alap komponenseket békén hagynám.

1 Like

Ha 2700x-re mész (amit személy szerint én is ajánlanék), akkor megkapod a 8700k teljesítményének kb. 90-95%-át, 2/3 áron. Belefér egy fasza alaplap és egy rendes, minőségi táp is 200.000 Ft-ba. (még valószínű marad egy karton sörre is :wink: ).

szerk: azt azuért fontos leszögezni, hogy ez olyan upgrade aminek a játékokon belüli teljesítményre nem sok hatása lenne szerintem. Ahogy fheta is írja, ha racionálisan akarsz pénzt költeni valamennyire, akkor egy táp csere és mehet a trezorba a maradék lóvé amíg el nem jön az ideje egy valós fejlesztésnek. Én ha a helyedben lennék, maximum tápot vennék, és ha minden áron gépre akarod költeni, talán vennék egy 1 terrás MX500-as ssd-t, hogy a hdd-t kizárólag képek, zenék stb. tárolására használjam.

1 Like

Csak hogy tovább sulykoljam mennyire fontos, mindegy mennyi a kereted, tápot cserélj minél hamarabb

1 Like

Ömm… már hogyne nyerne teljesítményt? A 8400 messze nem hajtja ki a 1080Ti -t. Szerintem már csak erősebb proci miatt nyerne, vagy 20% -ot.

Ez sima 1080-al van… Valamit persze, nyer. De Ő szerintem úgy akar 200k-t elb*szni, hogy ott ing-gatya szakadjon. Az nem fog.

@P_D_1 @ujheljidani Platform váltást ne ajánljunk már könyörgöm, ha van hova upgradelni a meglévő alaplapon.

@floydpoker2 Először is milyen felbontású és frissítési frekvencián játszol azzal a 8400 + 1080Ti kombóval? Mert ha 1440p vagy 4K akkor szvsz semmi egetrengto pluszt nem kapnal egy proci cserével.

Emlegetett megbízhatóbb tápot és több SSD tarhelyre költenék először. Esetleg használt piacról lőnek egy 8700-at.

1 Like

A legelején írta, hogy

Ha lenne lapja, eszem ágában nem lenne ezt javasolni. De előbb cselekedett és utána kérdezett.

3 Likes

Valóban, görög van a falóban.

Az alját nem láttam a posztnak. Bocs.

4 Likes