Mit gondoltok erről a konfigról? Még nincs meg, de ilyenben gondolkozom:

Ez egy fhd 60 fps streamer pc:

• cooler master mb311l argb v2 ház
  • cooler master v650 gold v2 tápegység
  • ryzen 7 2700x proci
  • asrock b450m pro4 alaplap
  • g.skill Ripjaws V 2x16gb ddr4 3200mhz cl16 ram
  • gigabyte gtx.1660 gaming oc
  • crucial ct1000p1ssd8 1tb m.2 ssd
  • seagate barracuda 2tb 256mb 7200rpm hdd
  • alpenföhn olymp 140mm processzor hűtő
    A ramban, az alaplapban és a házban nem vagyok biztos…
    Ha van más ötlet, szívesen meghallgatom :slightly_smiling_face:

Mármint erről játszanál és streamelnél egyszerre? Ha B450-es lap, akkor Tomahawk Max.

M-atx s ház.
Atx lapot max flex használatával teszel bele. másik ami tetszik?

Igen, egy gépről menne a stream, cpu kódolással. A ház micro atx, azért választottam ezt az alaplapot

Pont ezért mAtx az alaplap

A lap valóban cserés, van jobb mATX/ATX lap is a piacon, a hűtő ép csak befér a házba, azt is újratervezném. Nyugodtan menj rá egy normál ATX méretre egyébként, nagyobb lap választékot, jobb szelőzést, érhetsz el és kenyelmesebben elférsz.
Mi a kereted és meddig tudod huzni a vásárlást?

1 kedvelés

300, nagyon max. 350 a plafon, de inkább 300

Nem cserés az a lap nincs azzal semmi baj , ebben a méretben és ilyen árban várom a jobb lapokat ,pont ez az a lap ami alá nem szabad adni de még jó alaplap .

image
ha most nem szólaltál volna meg…

Ez most nekem szólt ?

@P_D_1 @Falcon23

Ne kotekedjunk egymással please. Ha más nézőponton vagytok valamiről akkor meg lehet indokolni normális hangnemben is.

3 kedvelés

Ez egy kukába való szar.
A kábelek alig érnek oda a lapra ha normálisan akarod rendezni őket.
Az anyag használat is kritikán aluli.

1 kedvelés

ryzen procik mellé én csak crucial ramot vennék amit még húzni is lehet

Kis idő elteltével megváltoztak a dolgok.

Mivel ez lenne életem első saját szamítógépe, ezért elég bele egy r3 3100 és egy 1650 super. Majd később úgyis lesz upgrade.

Tehát most így állunk:
-CM MB511 ARGB ház
-CM Elite V3 600W tápegység
-R3 3100
-B450 Tomahawk Max II
-Crucial ballistix 2x8gb ddr4 3200mhz cl16 kit ram
-msi gtx 1650 super gaming x
-Kingston A2000 500gb m.2 ssd

• Seagate Barracuda 2tb 256mb 7200rpm hdd

A gyári hűtő szerintem elég egy 4c/8t procinak, a táp azért ilyen, mert csak ez fért bele a budgetba.

1650 super nem éri meg.

Az előző gold táp után, hogy sikerült egy ilyen elektronikai hulladékot megtalálni? :smiley:
Tápon NEM spórolunk. Pláne nem egy ilyen értékű konfig estén.
Ha a ház helyett választanál mondjuk egy ajánlott SPC Signum SG 1 TG -t, máris több lóvé maradna.

3 kedvelés

Abba még beleveszed a ventiket, máris 30k-nál találod magad. Ebbe a Cooler master házba meg belefér a noctua nh-d15 is, az spc házba meg nem.

Milyen NH D15?
Hol beszélünk NH D15-ről, amikor egy Ryzen 3100 -at szeretnél megvenni? :smiley: :smiley: (a processzor annyi mint a hűtő)
Inkább másból vegyél később jobbat. Vagy tőlem spórolhatsz tápon is, te szívod meg végülis nem én. Segíteni megpróbáltam… :smile:

1 kedvelés

spóróljunk a tápon… Spóroljunk 15 ezret hogy utána kidobjam a kukába a 300k-t, csak szerintem értelmetlen. Itt van egy videó mi történhet: https://youtu.be/csYUReEhtvQ

és egy ryzen 3100-ra miért szeretnél egy Noctuát ami most 45k.

2 kedvelés

Majd később, amikor procit cserélek, majd kell a jobb hűtés, és házat meg nem akarok cserélni.

1650 super miért nem éri meg?