Mivel lehetne a mikrofon jelet erősíteni?

Milyen hardver vagy valamilyen, bármilyen eszköz segítségével lehet erősiteni a mikrofon jelet?

Windowsban is tudsz növelni rajta, viszont lehet hogy zajosabb lesz tőle.

De a hangkártya szoftverében is meg található.

Igen, a Windows-sal már próbálkoztam nem magyon segített😅 és valamilyen javaslat hogy milyen hangkártyát vásároljak? Jelen pillanatban ugye integrt van csak a gépemben.

Nincs tapasztalatom velük, szinte mindig integráltat használtam.

A kondenzátoros mikrofonokat phantom táppal szokták. A sima headsetes mikiket szerintem csak szoftveresen lehet, de ugye a jelerősítés eléggé zajos tud lenni.

Köszi! Nekem az a legfőbb problémám hogy halva hsng és ha feljebb viszem akkor pedig már zajos. Tudna rajta segíteni hangkátya vagy az itt nem játszik? :sweat_smile:

Hát passz…
Hogy őszinte legyek szerintem mikrofontól is függ, ha eleve kaksi, jó hangkártyával is az lesz.
Ha van rá lehetőség, ki kell próbálni kölcsön mikrofont haveroktól, akiknél jól működik, ha nálad is jó, akkor miki probléma, ha nem, akkor el lehet gondolkodni hangkártyán.

Egy Auna Mic-900B-van nem tartom azért annyira rossz mikrofonnak, de lehet megpróbálkozok másikakkal

Logóval feléd áll a mikrofon? Csak azért kérdem mert kardióid kialakítás és hátulról nem igen fogsz jól hallatszódni.

Igen :smiley:

Hardver probléma kizárható a mikrofonban? Mert könnyen lehet hogy kimaradt egy kalibrációs lépcső teszem azt a gyárban és te hiába tekergetsz bármit.

Bár lehet hogy nincs rajt nagy gain amúgy sem és akkor effektíve 3-5 centiről van megfelelő érzékenysége.

Holnap elkérem haveromtól, neki is Aunája van, és akkor kiderül, és köszi a segítséget! De ha azzal sem akar működni akkor nem tudom​:joy::joy:

Hát ugyan az a probléma…

És valami más mikrofonnal?Egy telefon headset is meg teszi.

Szia! Nekem is Auna Mic-900-asom van. Voice Meeter programot használom mikrofon jel erősítésére. (meg jó még sok minden másra is ha értesz hozzá :slight_smile: )
Egy próbát megér.