Mobilnet az EU-ban (és 1-es zónában)

Sziasztok!

Már napok óta keresgélem a megoldást,de nem igazán találom a tutit. .
Olyan mobilnetre lenne szükségem,amit legalább 10 ,de inkább 20-30 ,vagy esetleg 50 giga adatot ad,és teljes egészében fel lehet használni az EU-ban (és az 1-es zónában is),a havidíja pedig nem kerül egy vagyonba.
Csak netezésre kéne,mert amúgyis a SIM kártya egy 4G-s routerbe kerülne, és azzal lenne megosztva a net.
Tud valaki ajánlani ilyet,vagy valami hasonlót?

Köszi a segítséget előre is.

Vodának volt valami ilyesmi, szerintem náluk nézelődj/érdeklődj.

1 Like

Köszi,körülnézek.

Ekkora igényre ha egy ország a cél ott néznék valamilyen megoldást.

1 Like

Igen, sokkal olcsóbban fogsz szerintem kijönni, ha majd ott bemész a mobil net szolgáltatóhoz.

És azt se felejtsd el, hogy a szolgáltatók nézik a méltányos használatot. Vagyis, ha itthon megkötöd és többet használod külföldön, azt rádterhelik.

Amúgy mihez kell ennyi net? Élő adást nyomnál a vadonban? :smile: Mindenhol szokott lenni Wifi.

A vodánál van korlátlan net (EU-n belül is), de csak korlátlan beszélgetéssel együtt a legmagasabb csomagban, viszont ahogy előttem is írták, a méltányos használat (itthon többet használod mint külföldön, VAGY itthon többet tartózkodsz mint külföldön, ha mind2 feltételt megszeged, csak akkor terhelnek többletet és csak a megszegés után).
***Szerk.
A méltányos használat az elmúlt 3 hónap gördített átlagát nézi.

Honnan tudtad? Az europátban lévő repülő csigákról lenne az élő dokumentum film :smile:
Nem,viccet félre téve meló miatt kéne ,és azért nem jó csak egy országba szóló,mivel lehet egyik nap még Ausztriában vagyok,de másnap már Német,vagy Francia,stb…
Ekkora mennyiség meg azért kéne,mert szabadidőben jó lenne egy kis Netflix,Skype,stb,amik azért eszik a netet rendesen.
Wifi-re meg nem mindig lehet alapozni.

1 Like

@medvemacko @kristof12222 Igazatok van,és ez teljesen jogos is.
Mivel valszeg többet lennék külföldön,mint itthon,ezért nem tudnám ezt így tartani,és akkor tényleg egy vagyonba kerülne ez az egész.

1 Like

Sajna azzal is számolnod kell mobilnetnél, hogy lehet csomagod valamelyik szolgáltatónál de nincs garancia, hogy működni is fog mindenhol normálisan.

Ha munka miatt kell, vetess a cégeddel. A céges csomagok tök mások/egyediek is lehetnek.

De jó lenne,ha ilyen egyszerűen menne. Annyi net jár,amennyi a munka miatti kapcsolattartáshoz szükséges,de egyéni dolgokra már az én gondom.
Viszont tovább kutakodtam,és mégiscsak létezik ilyen. Fb-on található egy “50 GB EU-S MOBILNET” nevezetű csoport,itt lehet erről további infót kérni.

1 Like