Mobilozás és vezetés

Pár embert helyben tarkólövéssel kivégeznének akit vezetés közben mobilozáson kapnak, elég hamar leszokna mindenki róla…

Persze van aki aztmondja, hogy túl drasztikusak a nézeteim :smile:

Viszont ha mások biztonságával és életével tudnak játszani akkor megtanulnák, hogy a saját életükkel játszanak…az már rögtön nemtetszene nekik.

2 Likes

Bizonyos országokban rögtön ugrik a jogsi ha mobilozáson kapnak, de annak sincs visszatartó ereje sajnos.
A megoldásod elég drasztikus ja :slight_smile: talán jobb részeredményeket hozna a sebességmérő kamerák funkcióinak kiegészítése azzal, hogy figyelje a mobilozást is és automatilusan büntessen. Több kamerával sokat ki lehetne szürni…

Szerintem előbb terjed el az önvezetés minthogy ez a probléma más módon megoldódjon. Akkor meg már mindegy lesz.

1 Like

Az probléma gyökere ott kezdődik, hogy nem lenne szabad minden boldog boldogtalannak gyereket vállalnia. Először is ahoz kéne egy engedélyrendszer ami NAGYON szigorú vizsgálattal járna… Akkor nem lenne egy csomó olyan paraszt (és itt nem a kétkezi munkás, dolgozó tisztes földművesekre gondolok) akit életében nem neveltek meg és kiskirálynak képzelik magukat aki azt tehet amit és amikor akar következmények nélkül.

Másrészt csomó embernek alapból nem kellene jogosítványr adni. Nincs olyan nap, hogy legalább egy tucat olyan autós lássak aki sajnálja azt a 2 kalóriát, hogy jelezzen merre akar fordulni…

Aki nem jelez annak is helyben elkellene vegyék a könyvét a kocsit pedig elkobozni annak esélyével sem, hogy valaha visszakaphassa vagy akárhogyan kompenzálják érte.

Én sem szeretem, ha valaki a fülénél tarja a telefont és úgy vezet, de nem korlátoznám a működését. Régi autókban nincs gps, legalábbis gyárilag, ha nem volt benne az extrák között, akkor muszáj valahogy a telefonnal helyettesíteni a papírtérképet/gps-t. Nyilván nem kézben tartva, de erre vannak megoldások. Már annyi olyan autóst láttam, akik nem az olcsó autókat vezetik úgy, hogy épp telefonálnak, pedig nem kellene a telefonhoz nyúlniuk, csak a kormányon kell 1 gombot megnyomni.