Monitor és RAM vásárlás Asus ROG laptophoz

Sziasztok! ASUS ROG laptop-hoz szeretnék vásárolni egy 4K monitort Photoshop és hasonlo software-rek használására. Nem tudom pontosan melyiket kellene ( gaming vagy rendes monitort ), de néhàny haverom ezt a monitort ajánlotta ami a képen van.

Szerintetek ez jo lesz? Azt tudom hogy minél nagyobb a Hz szám, annál jobb, ennek csak 60Hz van, de most csak egy 4K 60Hz-re van lové. Ha van valami más ajánlásotok akkor szivesen várom, de ez a fajta monitor nagyon tetszik. Csak nem szeretném megvásárolni ha nem annyira jo Photoshop, Premiere Pro, stb… használatára. De ha nagyon jó, akkor meg is rendelem. Köszi előre is!

Szia!

El kéne dönteni először, hogy mi a fontos. Nagyon nem ugyanaz egy gamer monitor és egy grafikai munkára való monitor. Előbbin jó játszani, viszont messze vannak a profi fotós/filmes monitoroktól, utóbbin lehet játszani, igaz nem arra való és nagyon drágák is, nem véletlenül.

Ez úgy badarság ahogy van, ha a haverjaid mondták, akkor inkább ne tőlük kérj tanácsot… úgy semmiben se.

Ez megint csak nem szempont a grafikus munkánál. Nézhet ki úgy is, mint egy 50 éves fadobozos Orion TV, ha pl. kitűnő a színhűsége.

Tehát:

1. Mire lesz használva?
  2. Mennyi rá a keret?
  3. Mekkorát szeretnél?
5 kedvelés

@Error Szóval,

1. Fotós vagyok, ugyhogy csak képek és videok szerkesztésére lesz használva. De néha gaming mikor az idő megengedi ( 2-3szor egy honapban ).
  2. Kb. 400 euro
  3. Minél nagyobb annál jobb.

Azt nem tudom hogyha nagyon fontos a 4K képek szerkesztésére. Full HD is lehet.

Abban az árkategória kb. ezt tudnám javasolni:

A komolyabb már 1000 euró körül van, pl.:

1 kedvelés

Hát igen. A 24 inches és 1920x1200 túl kicsi, minimum 28as kellene…

Innen már csak fölfelé mennek az árak és ez nem is HDR 400-as, vagy jobb.

Szerk.: esetleg még talán ez:

1 kedvelés

Ezek jonak tűnnek. Egy kérdés. A laptop videokártyája 1080p-és, menni fog rajta a 4K monitor?

Ez egész pontosan mit jelent?

@miazhogyketto Nem tudom ha számit valamit a monitoroknak, nem értek hozzá, de a laptop videokártyája egy Geforce 1050 4GBos.

@robicarnold
Nem számít, menni fog vele 4K-ban is. Elméletileg kéne lennie egy HDMI 2.0b csatnak rajta.
(mondjuk ha profi fotós/videós vagy akkor az a laptop eléggé megérett a cserére szerintem - egy pontos típust írnál?)

3 kedvelés

@Error Már 2-3 éve tolom vele, még jol birja, de az a 8GB ram már kevésnek tűnik. Viszont vehetek bele még RAMot.

Asus ROG GL503VD a laptop neve.

Ha a 4K megy rajta akkor szuper. Igazábol 1440p is elég lenne mert az emberi szem nem lát nagy külömbséget a 4K és 1440p közt, csak ha nem egy +60 inches TV-n nézed a képeket. :smiley:

A laptop kijelzője csak 15.6 inches, gondolhatod milyen közel bujtam mindig a képernyöhőz kép szerkesztéskor…

@robicarnold Ha tervben RAM bővítés, akkor mindképpen egy 2x8GB-os kitet vegyél, nehogy a meglévő mellé vegyél plusz egy modult!
(nem szabad kevergetni a modulokat)

A mini DisplayPort-ot kéne használnod a laposon, mert a HDMI csak 1.4-es rajta és 4K-n csak 30Hz-et tud. (a miniDP 1.4-en keresztül tud 60Hz-et is)

1 kedvelés

@Error Igen, 2x8GB-ra gondoltam én is, összesen lesz 24GB. De nem tudom pontosan melyik cégtől vegyem.
De most a monitor az első.

30Hz nem elég képek szerkesztésében? Vagy pontosan mit csinál a “Hz” a monitoroknál?

Pedig milyen szépen indult :smiley: 2x8 at vegyél, a másikat ami benne van rakd el tartaléknak.

5 kedvelés

@miazhogyketto A másikat amelyik gyárilag benne van, nem lehet kivenni.
A képen látszik az üres hely, oda menne bele a + RAM.

Az nem fog menni. Meg kéne nézni, hogy a bill. alatt nincs-e ott a másik memória modul. Ha fix és forrasztott, akkor meg csak tegyél bele valamilyen jobbféle 2400-as 8GB-ost pluszba.
2db már nem fog oda bemenni, mivel az csak 1db SODIMM slot.

Olvass kicsit utána dolgoknak:

A “Hz” a Hertz rövidítése, a frekvencia SI mértékegysége. Ismétlődő jeleknél a periódusidő két azonos állapot között eltelt idő. A frekvencia a periódusidővel fordítottan arányos. Tehát f = 1/T, ahol f a frekvencia és T a periódusidő. 1 hertz az 1 másodperc alatt lezajló 1 rezgés. Esetünkben a 30Hz azt jelenti, hogy 1 másodperc alatt a kijelző képe 30 alkalommal frissül. Elég-e? Nem. A 60 legyen a minimum, a laposod kijelzője is 60Hz-es.
Ehhez nem kell más, mint egy “mini DisplayPort” → DisplayPort kábel a monitorhoz és meg is vagy. (HDMI-t felejtsd el, nem kő’)

5 kedvelés

OFF

Jajj de szép is volt a méréstechnika anno szakiban.

1 kedvelés

@Error Nincs ott, tehát csak 1db megy bele. Nem gond, akkor csak 1 jobbat rakok bele. Viszont nem tudom melyik a jobb.

Jaaj értem most mit csinál a Hz. Köszi!
DisplayPort kábel általában benne van a monitor dobozban vagy kell vásárolni külön?

Szét lett kapva a gép annyira, hogy lásd a gyári RAM-ot? Forrasztva van? Ill. mit nem tudsz?

Vegyes, de neked amúgy is kell a mini-ről simára alakítás, szóval kell venned egy ilyen kábelt:

Ez elméletileg tud 4K@60Hz jeltovábbítást. Viszont garancia nincs rá, hogy tényleg tudni fogja-e az laptop, mint említettem nem mai darab.

2 kedvelés

@Error Az a helyzet hogy nem szeretném teljesen szétszedni mert akkor nem fogom tudni rendesen mindent vissza rakni :sweat_smile:

Szuper, akkor veszek egy kábelt is mikor rendelem a monitort, csak még mindig nem döntöttem el melyik monitor legyen.