Monitor és RAM vásárlás Asus ROG laptophoz

@Error

Lenne néhány kérdésem a RAM-al kapcsolatban, ugyanis végül azt szeretnék venni elöször.
A laptopban vagy egy 8GB ddr4-es RAM (gyári) amit nem lehet kicserélni, viszont rakhatok bele egy db. memora kártyát.

Nézegettem a neten hogy melyiket kéne vegyem. Viszont lenne pár kérdésem:

Ugyan nem @Error vagyok de annyit tudok tanácsolni hogy keress olyan ramot ami legközelebb áll a mostanihoz, akkor lesz a legstabilabb. Időzítésre is figyelj.

Ez nem tudom mennyire önreklám mennyire valós, de talán segít választani.

https://www.kingstonmemoryshop.co.uk/laptop/asus/rog-strix-scar-series/asus-rog-strix-scar-gl503vd-laptop

3 kedvelés

@miazhogyketto Hmm. De ezek jók? Elég olcsók s gondolom a drágábbak jobbak.

Mindenhol azt olvasom hogy 2 slot van RAM-nak és elbir 32GB-ot, de a képen is látható ( a kép a laptop aljárol ), hogy csak 1 slot van. Érdekes.

Holnap szeretnék venni, remélem addig elfogom tudni dönteni melyik legyen. Azt se tudom milyen RAM van benne, csak azt hogy ddr4-es.

Bocs, hogy nem válaszoltam a pü-re, éppen nem voltam gépnél/itthon.

Ez a memória dolog fura nekem is. Belenyúltál ezzel a géppel tisztességesen. :smiley: A fix RAM egy pocsék dolog, kár, hogy sikerült ilyet venned, de ez már mindegy.

A kérdésekre:

• muszáj 8GB-ost vegyek bele hogy találjon a gyárival, vagy vehetek bele egy db. 16GB-ost?
    Elméletileg a dual channel nem játszik ennél a gépnél, vagy piszok nehezen, tehát nem kötelező az azonos RAM. VISZONT itt inkább javasolnám az Asus support-ot megkérdezni vagy közeli noti szervizet, ahova vissza tudod vinni, ha nem oké valami.

• 2400 fix vagy lehet magasabb az MHz? (2666 vagy 3200)
    Ha a benne lévő fix RAM 2400-as, akkor nincs értelme gyorsabbat venni, mert mindig a leglassabb modulhoz igazodik a többi is.

• néztem párat a neten: ezek közül?
    Erre a fenti válaszokból következtethetsz. (néhány nem is notebook RAM, szóval tényleg javaslom a helyi notebook szervizet)

3 kedvelés

@Error Rendben, elfogok menni egy helyi szervizhez. Majd irok hogy mi a helyzet. Köszi!

A bennelévő RAM-rol csak annyit tudok hogy ddr4-es. Nem ir semmi mást róla sehol.

@Error Na, bementem az egyik legjobb PC szervizbe és azt mondták hogy bármilyet rakhatok bele. 2500mhz a gyári RAM.

Tudnal segiteni valasztani egy jót? :grinning:

@robicarnold Barátom, drága barátom, én úgy gondoltam, hogy az adott üzletben meg is veszed a RAM-ot és bele is pakoltatod, hogyha valami gebasz van akkor helyben el lehessen hárítani a hibát. :smiley:

2500Mhz nem lehet a gyári RAM, olyan nincsen, csak 2400 és 2666. Mindegy. Bővítsünk.
Ilyet keress:

Ha jól tudom kint is van Alza. Vagy keress az alábbi adatok alapján, linkeld be és megnézzük, hogy jó-e vagy sem: DDR4-es, 2400Mhz-es legyen (ha csak 2666Mhz-eset találsz, az sem baj, de pénzkidobás, mert 2400-on fog menni az is), SO-DIMM, azaz notebook-ba való és lehetőleg akkor 16GB-os. (vagy 8GB, ahogy akarod)

Az üzlet egyébként elég bátran vágta rá, hogy “bármilyet”, mert ez nem igaz. Lehet, hogy BIOS-t is kell frissíteni.
Nézd meg légyszíves, hogy a “Rendszerinformáció”-ban mit ír a BIOS-hoz. Ilyesmit kéne látnod: Ver. 310 - 2019/06/04

1 kedvelés

@Error Huha, ez bonyolultabb mint gondoltam :sweat_smile:
2666at mondott, bocs.
Erdéyben lakom, itt másak az üzletek & árak és nem igazán kaptam sehol olyan RAM-ot…

“Bármilyet” vagyis bármilyen cégtől. Az lehet Crossair, Vengeance stb…
(az nem üzlet volt hanem egy service, ahova mendtem. PC House-rol van szó)

@Error Megnéztem és 310-es verzió a bios.

Tudom, már említetted Erdélyt, ezért is vagyok gondban, mert tudok ottani üzletet ajánlani, ahol van RAM. 2666-ot mondott? Én mindenhol 2400-at olvasok.

Futtass légyszi egy CPU-Z progit és lőj a főképernyőröl (Main fül talán?), a Memory és az SPD fülekről egy-egy screenshot-ot és töltsd fel ide.

Akkor is jól kisegítettek a “bármilyet”-el, mert a márka a legkevésbé fontos számunkra… :smiley:

Ha jól tudom @cubixx4 is arra él, talán tud mondani valami jó üzletet nekünk.

@Error Hahah ez is igaz. Nem sokat segitettek a “bármilyen” szóval. Én azt vártam el tőlük hogy mondják meg pontosan melyik RAM-ot vegyem.:sweat_smile:

Itt vannak a ss-ok:

DDR4, 2400Mhz, CL17, single rank, SK Hynix márkájú (gyártmányú) RAM modul van benne. (vagy beleforrasztva, ugye)

Ezek közül válassz:

Sajnos választék már nem nagyon van, 2400-as CL17-est talán csak használtan tudnál szerezni.

2 kedvelés

@Error Szuper. Akkor a 16GB-os lesz. Az ugye nem gond hogy a gyári CL 17 és amit veszek az CL 15? Nem értek hozzá, minden apró kérdést felteszek emiatt, bocs.

Amugy nagyon fog látszani a külömbség ha 16GB-ost veszek 8GB helyett?

Nem, az alacsonyabb a jobb, de mivel a tiéd fix 2400/CL17 így mindegy, mindkettő azt az időzítést és frekvenciát fogja használni.

Több lesz. A képszerkesztő programoknak az a fontos.

2 kedvelés

@Error Értem. Akkor a 16GB-ost lesz, köszi szépen!

És hogyan kell telepiteni a RAM-ot? Gondolom nem ugy megy hogy csak belerakom és készen is van. Tudnál mondani néhány lépést a RAM telepitéséről?

De, úgy van. Ha bekapcsol a gép, betölt a windows és nincs semmi gond, akkor annyi. :smiley:

4 kedvelés

@Error Na szuper akkor. Kiváncsi vagyok mennyivel lesz gyorsabb a kép szerkesztés és ha fagyás mentes lesz-e a Photoshop. :grinning:

A RAM megvan. Most a monitor, ami nehezebb választás…
Amiket küldtél utoljára, jók. De az egyik sokkal drágább Erdélyben.
Mégegyszer elmondom milyen kellene:
27" minimum, a sok szin és a jó contrast nagyon fontos lenne.
Viszont azt nem tudom hogy ha a 4K annyira fontos lenne 27es monitoron.

Ha van egy kicsi időd, itt van néhány üzlet erdélyből. Ott nézhetsz egy párat hogy milyenek vannak milyen árban.

www.emag.ro
www.mediagalaxy.ro
www.pcgarage.ro

Igazábol több üzlet van itt is mint nálatok, csak a végén ro van, hu helyett.
Az árat az után nézd ( csak hogy értsd az itteni pénzt ), 400 euro az 2000 lej. ( 100 euro = kb. 450 lej ).

Az a lényeg hogy a legjobb monitort szeretném megvenni ami 400 euro körül van. :grinning:

Barátom. A segítőkészségnek is van egy határa.

Ugye nem várod el tőlem, végignyálazzak román nyelvű oldalakat, nézve az árakat, hogy monitort keressek neked?! Azért kicsit erős kérés.

Itt Magyarországon ismerek jó boltot, akikben lehet bízni, bekalibrálják, vállalnak pixelgaranciát, nem ilyen emag jellegű “nyakonfosós, a mosógéptől a monitorig minden van” jelleggel. Erdélyben nem ismerek semmilyen monitorokkal foglalkozó üzletet, ahol értenek is hozzá, lévén nem ott lakom.

6 kedvelés

@Error Tudom, bocs, amugy Magyarország sokkal magassabb szinten van a PC dolgokhoz. Több ember van aki benne van ebben a szakmában. Itt nálam, nehéz megtalálni azt akiben bizhatsz, mert kevés van.

Azt tudom hogy nagy kérésem van a monitorral kapcsolatban, mert látom hogy nagyon értesz hozzá. Remélem nincs harag emiatt :grinning:

Nem várom el hogy nézegesd a román oldalakat, viszont benned bizok és nem igazán van olyan ismerösőm aki jobban ért hozzá.
A legjobb monitort szeretnék venni abban az árban, de ehhez kellene segitség egy olyantól, aki nagyon benne van ebben a témaban. Remélem megértesz. :slight_smile:

Megértelek persze és köszönöm a bizalmat is, ezért is segítettem a RAM-mal kapcsolatosan, de a monitor már egész más téma, rengeteg van belőle, ráadásul a te szemeddel én nem látok.

Természetesen nincs harag, tudom, hogy más Erdély (vagy Kárpátalja, Felvidék, etc.) ilyen tekintetben, illetve a nem Magyarország területén élő magyarokat sajnálom is kicsit, ezért “többet” vagyok hajlandó nekik segíteni, mint egy itthoninak.
(egyébként vannak székely ismerősei a családunknak, tehát nem “létidegen” egy “kinti magyar” számomra)

Viszont pont amit mondasz, hogy kevesebb a hozzáértő (nyilván így üzletekből is kevesebb van ahol értenek hozzá) nehezíti meg a dolgot. No meg az, hogy neked kalibrált monitor kell, lévén, hogy fotós vagy, azt pedig csak szaküzletek végeznek. (viszont kint nem tudom, hogy kik/hol - a nagy üzletláncok nem, ezt sejtem)

Ezért vagyok meglőve a kérdést illetően.

2 kedvelés