Monitor IPS vagy VA

Sziasztok!szeretném lecserélni a régi fhd 22" samsung monitoromat. Mindenkepp 144Hz vagy magasabb a cél.
Keret ez a 80-90 e ft lenne rá. Viszont nem tudok dönteni hogy 24" vasgy 27" lenne a megfelelő,valamint hogy va vagy ips paneles legyen.
Igazából csak netezésre,filmezésre illetve kátékra lenne használva.

Szia!

IPS legyen, a mérete pedig kb. a géped teljesítményétől függ. 27"-nál már célszerű a 1440p, míg 24"-nál elég a 1080p is. Az Oázis-t javaslom monitor vásárlásra.

4 kedvelés

Igen,en is az fele hajlok,csak olvasgatva a velemenyeket valtozo es valakinek pont a va panel jobb.
Igazából gép fejlesztés előtt állok, ha 2k ra kell igy probalom ossze hozni.
Eleinte a samsung odyssea G5 öt néztem ki,de ugye az va panel

Ezt csak személyes megtekintéssel tudod biztosan megtudni, hogy melyik a jobb neked.

Igen,ezzel en is igy vagyok,voltam par mm ben illetve kornyezo boltokba de sajnos sehol se volt uzemkesz allapotban ezek

2k alatt mit értesz?

Nekem van egy Philips 40 colos hajlított VA panelesem. Ilyen rossz monitorom nem volt még. UHD, dolgozni lehet vele de filmet nézni vagy játszani katasztrófa. A fekete képpontok mire újra fényt kapnak iszonyú hosszú idő. Ha van egy jelenet ahol elhalad egy fekete hajú ember akkor konkrétan csíkot húz maga után. Nem tudom, hogy minden VA panel ilyen e de azért csak óvatosan!

1 kedvelés