Monitor olvasásra és játékra

Valami ilyesmi már tökéletes lenne kategóriában.

Lehet azóta már van olcsóbban is hasonló.
Valaki linkeljen jobbat, ha esetleg tud jobbat.

Boy.
Egyrészt, a kérdező említette, hogy Witcher 3-mal játszik. Ha 1080p legmagasabb beállításokon, esetleg valamilyen grafikailag javított moddal játssza, elkell a videokártya, aztán a 1050Ti-jal leshetsz. Persze gondolhatod magadban, hogy ezt csak a seggemből húzom elő, de az a helyzet, hogy akármilyen jóindulatúan is próbálsz segíteni, nem a kérdező kérdésére válaszolsz ha azt mondod, hogy “vegyen drágább monitort” vagy “vegyen olcsóbb kártyát”. Tudja mire akarja használni, és egy monitort keres hozzá. Pofon egyszerű. Ha a probléma meg van oldva, után érdemes esetleg megbökni a medvét és bedobni a javaslatodat a beszélgetésbe.

4 Likes

A 2060 jelenleg egy nagyon jó kártya. Egy 50 ezres monitor nem lenne képes megjeleníteni azt, amit a kártya tud. Nagyjából hozzá pakolsz még egy 20-25eFt-t, és ott vannak az AOC, Acer vagy LG 1080p-s, 144hz-s monitorjai, ami elég jó párosítás lehet a 2060-hoz. Plusz még IPS panelesek is, szép színnel, és kímélik a szemet is.

Hm. Olyan 70-90 közé esetleg fel tudnék menni, max nem eszek a hónapban. Már úgyis 11-e van, szval :smiley: Esetleg akkor tudnátok ott körül valami szemkímélős, olvasásra és játékra alkalmas monitort.

@marcimine Pontosa, grafikai modokat is tettem fel. Egyébként köszi az ajánlást.

1 Like
3 Likes

@marcimine Ez egy jó kis monitor. Talán még ez:

A LG monitorok árai kicsit feljebb kúsztak.

Illetve a build ajánlóban vannak még ajánlott monitorok:

Ezt a monitort nem javasolnám, nem valami jó. Lassú GTG, magas input lag.

Én ezt kevésbé tapasztaltam, amiket írsz, de igen, az AOC jobb.

Köszi. Szerintem akkor ez az AOC 24G2U Monitor lesz a befutó

Ha esetleg még szkeptikus lennél, itt egy friss és ropogós cikk :slight_smile:

1 Like

Egy utolsó kérdés. Én azt hittem, ha megkapok egy monitort és rossz, akkor azt zokszó nélkül cserélik. Viszont itt azt írja, pixelhibára külön 5 ezer forintot kell fizessek, ha nem akarok selejtet bámulni: https://oaziscomputer.hu/termek/15523/aoc-24g2u

Mit érdemes ilyenkor tenni? Engedni, hogy még ezt a plussz bőrt is lehúzzák rólam, vagy ez csak ilyen beetetés? Esetleg van más bolt, ahol nem ilyen karvalyok és inkább onnan rendeljek?

Ha benne vagy az átvételtől számított 2 hétben, akkor arra is vissza kell venniül hogy nem tetszik a műanyag színe. Honnan vásároltad?

Még sehonnan. Csak a linkelt oaziscomputer oldalát nézegettem, mert ott a legolcsóbb.

A pixelhiba kijön két hét alatt, nem? Ergó akkor lazán visszaküldhetem, hogy nem megfelelő termék?

Ennyire nem értek hozzá, de szntem a pixelhiba garancia alá kellene hogy tartozzon, hiszen hibás a termék.

Amikor megveszed a monitort, vagy pixelhibás, vagy nem. Valószínűleg egyébként észre sem fogod venni, ez általában egy-két alpixelre vonatkozik, de nem úgy kell elképzelni, hogy nem ad képet a monitor.

Nem, én úgy képzelem el, hogy egy idegesítő piros vagy zöld pötty van a képernyőn.

Pöttynek pött, csak qrva kicsi. És nem mindig látszik.

Az amúgy nem baj, hogy ez az AOC monitor AMD Synchez van és nekem NVIDIA-m van?

A te videokártyáddal DisplayPorton működnie kéne a FreeSync-nek is.

1 Like