Monitor tippek

Udv.
Per pillanat egy ket monitoros rendszerem van otthon, de csak 1 monitoron jatszom, viszont cseregyanus az egy monitor. S ha mar igy alakult, akkor gondoltam valami nagyobbat vennek, viszont uj gep egy darabig meg nem nagyon van a lathataron.
Jelenleg egy Athlon X4 750k es egy HD7850-es ketyeg a gepben. Az lenne a kerdes, hogy egy 30+ collos monitort vajon ki birna-e hajtani? Es nem feltetlenul ujabb jatekokra gondolok, mert azokat regen nem vettem mar, de van par regebbi lemaradasom :smiley:

S ha ha a fentebb feltett kerdesre igen a valasz, akkor mit ajanlotok? SP jatekokat jatszom csak jobbara, igy a freesync/gsync nem feltetel szerintem… Viszont ha a jovoben uj gepet epitenek majd, valoszinuleg az is AMD-AMD vonalon fog mozogni… :slight_smile:

Nem a monitor átmérője a lényeg, hanem a felbontása. Ha 30 col de 1080p, és a jelenlegi is az, akkor azonos teljesítményre számíthatsz.

Más kérdés hogy 27 fölött ha átlagos távolságról nézed (60-80 cm) akkor már a többségnek kevés a 1080p.

Ha AMD gép jöhet később is, akkor érdemes Freesycnes monitort nézni.

Bővebbet akkor lehet mondani ha árat is mondasz mennyiért vennél, de rengeteg monitoros topic van már, és a build ajánlóban is találsz monitorokat, szóval érdemes olvasgatni.

Be kell vallanom, hogy eddig nem is tudtam, hogy a build ajanloban van monitor resz is :smiley:
Azokat elnezve, talan ez jon be legjobban:

LG 34UM69G-B

Ezt ki birna ez a konfig hajtani vajon? Gondolom high meg ultra high beallitasokkal nem igazan, de mondjuk mediumon? :? meg az is igaz, hogy mostanaban tobb filmet sorozatot nezek gepen, mint amennyit jatszok. :slight_smile:

Mit jelent neked a “kihhajtani”? :smiley:

Arra számíts hogy mivel szélesvásznú, így olyan 20%-kal kisebb teljesítményt kapsz a normál 1920x1080 monitorhoz képest.

Tehát ha egy játékban most 60 fps-ed van, akkor 40-45 körül lesz.

Plusz ha közel ülsz, ekkora méretnél már szerintem nagyon kevés ez a felbontás, ekkora méretben minimum 1440p de akár a 4K is megfontlandó, persze ehhez a géped már nagyon kevés.

Egyetértek @meteoric87 -el. Röviden: Lehet ez a monitor, de akkor a gép lesz gyengusz. El kell dönteni sajnos… hiszen nem egy erőgép fogja meghajtani. :confused:

Hat en valamikor 15 eve kezdtem PC-n jatszani, akkoriban egy Celeron gepem volt es valami 128MB-os kartyam :smiley: 20FPS se volt ritka, szoval 30-40FPS-sel en nagyjabol elvagyok. :smiley:
Olyan 80cm-re ulok most a geptol kb amugy. ha pedig meghalna a mostani gepem esetleg, akkor majd a csere valoszinuleg egy Mainstream AMD magassagban lenne szerintem :thinking:

Szerintem olyan távolságról kevés ez a felbontás, de ez eléggé ízlés kérdése.

Igen, az sajna vilagos, hogy a mostani gepem mar nem mai csirke, de most nincs keret 800-1000€-t gepre es meg 300-at monitorra :smiley: Ezert probalok valami arany kozeputat talalni.

keves a 2560 x 1080? most ugyanezen tavolsagbol egy 22-es 1920x1080-as monitort nezek. :thinking:

22-őn teljesen elég. De az általad említett LG több mint 10-el nagyobb. kb azonos felbontás + sokkal nagyobb méret = távolabb elhelyezkedő pixelek

Pont a fent tárgyalt monitort vettem meg pár napja. Közelről sem pixeles. Színei elég jók, fekete lehetne feketébb.
Kényelmesen hátradőlve hibátlan.
7850 eléggé szenvedni fog vel, bár régi címekkel nem lesz gond.

Kosz, azert ez biztato. Meg azt nezem, hogy ugyanennek a monitornak van egy kistesoja is, ami 29collos. :smiley:
maga a gep tudom, hogy nem mai darab, csak igyekszem kitolni az elettartamat… Sok volt a LEGO mostanaban :smiley:

Nálam is érik egy monitor vásárlás a közeljövőben.Nekem over all nagyon sok közül ez jött ki győztesnek:
LG 34WK650-W

Eredetileg én is ezt néztem. Csak fekete pénteken ez jött ki olcsóbban.

29col olyan magas mint egy 24"os 16:9 :slight_smile: meg másfélszer olyan szeles. Nagyobb a pixelsűrűsége. Az is egy jó döntés.
Videókártya mai címekkel szenvedni fog, de azokkal fhd-n is. Nekem egy 1060 ezt vígan viszi. 7870 volt előtte, az fhd alatt is szenvedett az új címekkel.

Ah, uj cimek nem annyira gond a legtobb amugyis “sorozat” resze, aminek regebbi darabjai is potlasra varnak meg, szal raerek :smiley: ezen a 29-34-en gondolkodom most. az az 5 coll annyira nem veszes sztem. lehet a kisebbet veszem meg. mar a 29 is nagy ugras lenne a 21.5-hez kepest :smiley:

Az is teljesen jo dontes :slight_smile: en 27 rol valtottam fel, azert nem 29es lett

Regi cimekkel az lehet a gond, hogy nem tamogatjak a 21:9et erre figyelj.

Sok helyen olvastam, hogy ultrawide monitoroknál az az 5" is triviális.

@hell0_friend @madve @meteoric87

Jelentem vegulis a LG 34UM69G-B lett, kivancsisagkeppen elinditottam a majdnem befejezett Arkham Knight-ot, es ugy nez ki stabil 30fps-t hoz ugy, hogy hagytam mindent ahogy volt, csak a felbontast toltam a maxra :smiley:

Viszont ez a monitor eszmeletlen :smiley: