Monitor / Új kártyába fektessek inkább?

Sziasztok,
Pár hónappal ezelött sikerült valahogy össze dobnom az ‘új’ gépet, és egy régi kártyámat helyeztem be.
Javarészt CS:GO-t játszok és kezd kevés FPS-em lenni (végig mentem az össes beállításon low-tól high-ig valahogy kicsikartam belőle a 100-at ami persze ugrál fel le), de még élvezhető a játék.

Eldöntöttem, hogy veszek egy új monitort is ami egy ‘AOC G2590PX’. Utánna olvasva rá jöttem, hogy sajnos nem támogatja a FreeSync-et a kártyám.

Most pedig azon vacilálok, hogy inkább egy új kártyába fektessek vagy vegyem meg a monitort és rá ér késöbb is a videokártya.

Valaki tudna javaslatot adni esetleg?

A gép adatai:
MSI b350 Tomahawk
AMD Ryzen 5 1400
8GB DDR4 HyperX Fury
Asus Radeon R9 270X OC DirectCU II

Olyan szempontól tökmindegy a freesync, hogy mivel okoz input lagot, ezért kompetitív játék közben kb nincs ember aki használja. Tehát ha csak CS-zel, akkor sosem fogod bekapcsolni.

Ram milyen sebességű? Dual channel megy? Kicsit keveslem a 100 fpst ettől a géptől.

Nekem is ez a problémám és tartom furának. Hasonló konfiggal rendelkező 200-250 kicsavar belőle medium beállításokkal.
Nekem LOW-n van minden és 100 fps mintha számláló lenne fel-le.
Lassan meg bánom ezt a Ryzen buildet…

A memória 1x8GB HyperX fury (tervezek még egyet és dual chanell 16gb.)

A single channel rammal eleve sokat veszítesz. A sebessége legalább 3000-es?

Procin is lehet húzni, az is segít valamennyit.

Ryzennek különösen fontos a memória sebesség és sávszélesség. Ha nem adod meg neki a 3000mhz-et és a dual channelt, az nem a proci hibája…

2666mhz.

Hát, akkor nem kell csodálkozni a gyenge teljesítményen… Amikor bővítesz, a mostanit add el, és vegyél az alaplap támogatott ram listájáról egy legalább 3000-es (de a 3200-as talán még jobban megéri) 2x8-as kitet.

A lassú és single channel rammal drasztikusan visszafogod a procit.