Monitor vásárlás 144hz

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a jelenlegi monitoromat. Kinéztem két monitort ami között nem tudok dönteni.
Jobban játékokra kellene, 144Hz-es monitor.

az egyik: Acer KG251QF 144hz FreeSync
a másik : LG 24GL600F 144hz FreeSync

Érdekelne a véleményetek, melyik monitort érdemesebb megvenni(árban megegyeznek).
Köszi a válaszokat :slight_smile:

1 Like

Van hozzá vas ami képes kihajtani magából a 144fps-t?
Kicsit többért ez jobb

Persze van hozzá ami ki tudja hajtani a legtöbb esetben. egy i7 8700k és egy gtx 1080ti.
Jelenleg ez a két monitor van amit nézegetek, és a kettő közül szeretném valamelyiket :slight_smile:

1080TI kártyával FHD-ba játszani?

igen, hogy a legtöbb fps-t tudjam kihozni kompetitív jatékok alatt is.

1080TI-vel 1440p-ben lazán meglesz minden játékban 144FPS, a kompetiív játékokban meg aztán végképp. Szerintem illene fentebb váltani felbontásban, különben teljesen felesleges ez a kártya.

1 Like

Én is a fentebb linkelt Acert javasolnám.

1 Like

Sziasztok!

Mostanában el gondolkodtam hogy vásárolok egy Acer Nitro VG271Pbmiipx FreeSync Monitor 27" típusú monitort de nekem GTX 1050 Ti-om van. Az lenne a kérdésem hogy az említett monitor sz kompatibilis e a videókártyámmal?

Igen, csak display portot használj a freesync miatt.

Szasztok! Én is monitorcsere előtt állok, de én 21:9-en agyalok. Az LG monitoroknál olvastam, az onscreen display progival, -vagy mi a neve- felosztható a képernyő. Ez müködik több géppel is? Pl: PC képe mellé berakom ps4 képét. Szal display portról, és hdmi-ről egyszerre egy időben jöjjön jel. Vagy ez hülyeség?

Az a kép a képben amit te keresel. De meg lehet oldani, hogy a Ps4 streameli a gamet hálózaton belül a gépre. Van hozzá hivatalos app. Úgy már megoldható amit leírtál.

Ha jól van megcsinálva a PiP mód, akkor simán is működik, lévén pont ez a lényege, hogy különböző forrásokból jövő jeleket egyszerre láss.

Viszont torz lesz a kép valószínűleg, mivel a PS nem támogatja az ilyen egyedi felbontásokat.

az a program arra van, hogy több ABLAK kényelmesen és autómatán beméretezze magát a képernyőn, de egy gépről.
Természetesen ráköthetsz ps-t is másik kábellel. Viszont akkor fizikálisan a monitoron kell választani bemeneti forrást. Viszont önmagában egyszerre a két gép jelét megjeleníteni nem képes