TheVR Fórum

Monitor vásárlás előtt

Ssssziasztok!
Monitort szeretnék cseléni és szeretném kikérni a véleményeteket, tapasztalatotokat. Gamre és steamelésre szeretném használni. Keret 50-60K (70K plafonnak is a plafonja). Mit tudtok nekem ajánlani?

Drágább, mint a keret, de az egyik legjobb ár-érték arányú monitor:
https://ipon.hu/webshop/product/acer_gn246hlbbid_predator/656980
Ha a géped kihajt magából átlag 140+ fps-t, mindenképp ezt ajánlom. Ismerősöm ezt vette, még maga a Windows élmény is más rajta.

Attól függ milyen géped van, mit tud kihajtani. Ha 60 fps-t tud tartani stabilan, akkor 60hz-es monitort keress, hogy ne legyen screen tearing.

Ebben az esetben ennyiért ez az LG igen jó választás:

A gépen AMD 5 1600 8G ram meg egy gt1030, ez majd cserélve lesz 1070-re ha aránylag normális áron lehet majd kapni. Minden fèle képpen IPS panelest szeretnék. Meg szóba jöhet a 21:9 es is.

Igazából én a 1070-hez 1440p monitort keresnék 60-75hz-el. Viszont erre kevés a keret :frowning:

Ha 21:9 is játszik akkor is LG-t érdemes nézni, pl

Ezt a monitort én is nézegettem. Meg nem is irnak róla rosszat. Csak annyit hogy nincs rajta display port. De nekem az nem kell.

Szia! Nekem ez a monitorom van de nem tudom átállítani 75hz-ra fix 60-on ketyeg.
Elég régi a hardware és a videókártya is, ez lehet a gond?

Nem hinném. A monitornak fix 75-ön kellene mennie szerintem, és a video driverben kellene beállítanod windowsban szintén a 75-öt.

Tudná a 75-öt de csak alacsonyabb felbontásnál, ha 2560x1080-at állítok be rögtön visszaugrik 60hz-re. Még próbálkozok vele

Lehet a kártyád nem támogatja azt a képfrissítést az adott felbontáson.

Nagy eséllyel ez van. Egy ezer éves irodai gépbe kb 7 éve lett egy kártya véve mert az integráltat nem szerette a win7-et :slight_smile:
Másodlagos gép kisebb melókra és böngészésre így nem annyira para a dolog.

Kösz szépen.

Sziasztok,

Én most ezt a monitort találtam:

AOC 1080p 144hz G-Sync TN panel – 107k

Valakinek van tapasztalata az AOC márkával?

Teljesen jó márka, viszont ennyiért már biztos nem vennék sima TN paneles monitort. Vagy VA vagy IPS.

Hát igen… viszont ami nem TN paneles G-Sync-es az 200+

Aoc 27g2u monitor maybe? Kicsit drágább mint a keret, de szerintem ez egy jó választás lehet. Ips, 1ms, 144hz, fhd, gsync, freesnyc, 27", pivot mód, állítható magasság…

Vagy a kistesója a 24g2u, ami csak 24", és csak freesynces, de a többi paraméter ugyanaz. Illetve 24"-on jobban néz ki a fhd.
Szerk.: Van még a C24G1, ami 65k körül van, 24", fhd, 144hz, va panel, 1ms, illetve 1800r hajlított

Ezt most kérdezed, vagy mondod? 3 éves topic nemigen releváns már…

OFF